Jak zrobić pułapkę na osy? Oto najlepszy sposób na pozbycie się tych owadów

Małgorzata Duży
17.08.2022 11:19
Lato w pełni, co oznacza, że często wychodzimy na dwór. Spędzamy dużo czasu na świeżym powietrzu, a co za tym idzie jesteśmy narażeni na ukąszenia os i innych owadów.

OsaOsa PixabayNa szczęście istnieje świetny sposób na to, jak uchronić się przez podobnymi owadami. Wystarczy zamontować pułapkę w pobliżu miejsca, gdzie znajdują się osy. Co więcej, proponowana przez nas pułapka jest bardzo łatwa w zrobieniu! 

Jak przygotować pułapkę na osy? 

Do jej zrobienia wystarczą: plastikowa butelka, szklanka octu, 4 łyżki soli i 4 łyżki cukru. Należy przeciąć butelkę na 1/3 jej wysokości, a następnie trzeba odwrócić z szyjką butelki do środka. Następnym krokiem jest wlanie do butelki przygotowanego uprzednio preparatu i pozostawienie go w miejscu, gdzie jest najwięcej os.  

Uwaga! Pamiętaj jednak o tym, aby to miejsce było oddalone w znacznym stopniu od twojego domu. 

Co zrobić w przypadku ugryzienia osy? 

Jednak co należy zrobić, kiedy niestety ugryzie nas osa? Pierwszy krok to przemycie rany wodą z mydłem lub wodą utlenioną. Warto jednak przygotować się na ból, którego nie sposób uniknąć. Co zrobić, żeby go załagodzić? Wystarczy użyć maści, która łagodzi podobne dolegliwości. Dobrze sprawdzą się żel z aloseu oraz opatrunek z liści aloesu.  

Warto przygotować pułapkę na osy, ponieważ ograniczy to ryzyko użądlenia przez te agresywne owady. A jeśli już do tego dojdzie, należy odpowiednio zabezpieczyć ranę. Dlatego jeśli planujesz wakacyjny wyjazd ze świadomością, że będziesz spędzać na dworze dużo czasu, warto przygotować się na tę okoliczności. Zaopatrz się w wodę utlenioną i łagodzące obrzęk kremy, a wszystko na pewno będzie w porządku.  

Więcej o: