"The Crown" - królewskie wnętrza w produkcji Netflixa! Ponad 400 planów zdjęciowych i scenografii pałacowych wnętrz!

Jeden z popularniejszych dramatów Netflixa o królowej Elżbiecie II to prawdziwa wizualna uczta, a każdy odcinek ukazuje nam piękne pałacowe wnętrza z epoki. 4 sezon został kręcony na ponad 400 planach filmowych, a teraz przed nami pora na kolejne odcinki 5 sezonu serialu!

Zdobione, wystawne faktury i wyjątkowe wzornictwo, pełne blasku i przepychu - te wnętrza to raj dla maksymalistów. Premiera kolejnego już sezonu The Crown z pewnością wpłynie na wybór elementów aranżacji wnętrz. Wnętrza z przeszłości i wyjątkowe dekoracje, które obserwujemy w każdym odcinku z pewnością przyciągają wzrok. 

Gdzie były kręcone kolejne odcinki serialu? W jaki sposób scenarzyści odwzorowali pałacowe wnętrza?

Serialowe wnętrza do złudzenia przypominają pałac Buckingham, by przygotować odpowiednią scenografię, artyści i producenci wykorzystali kilka angielskich dworków i pałacyków. By przedstawić w serialu rezydencję królowej wykorzystano aż 7 różnych lokalizacji. 

Jakie obiekty możemy zobaczyć w popularnym serialu? 

4 sezon kręcony był w takich miejscach jak między innymi: Belvoir Castle, Hylands House oraz Wilton House. W ostatnim sezonie serialu wykorzystano również autentyczne lokalizacje, jak np Caernarfon Castle. Rzeczywistą lokalizację wykorzystano by pokazać sceny otrzymania przez króla Karola insygniów księcia Walii. 

Brytyjski scenograf Martin Childs, odpowiedzialny za przedstawienie widzom idealnie odwzorowanych wnętrz królewskich, rozpoczął research na ich temat już 3 lata przed rozpoczęciem nagrań serialu. Dzięki temu udało mu się możliwie wiernie odwzorować wystrój pałacu. Wnętrza, które widzimy w serialu The Crown bardzo dobrze oddają styl i nastrój oryginalnych pałacowych wnętrz. A odpowiedni projekt scenografii przewidywał każdy, nawet najmniejszy detal. 

By zrealizować kolejne sezony hitu Netflixa meble, dekoracje i dzieła sztuki były wypożyczane, kupowane, a czasem nawet robione od zera, by jak najwierniej odtworzyć autentyczne wnętrza. Dzięki temu najważniejsze meble czy dekoracje, wyglądają dokładnie tak jak ich pierwowzory. 

Oglądając kolejne sezony serialu, możemy poczuć się jakbyśmy mogli zajrzeć bezpośrednio do sypialni, jadalni czy biblioteki królowej. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.