Jak wyczyścić blachę z piekarnika? Natrzyj ją tą domową miksturą, efekt pozytywnie cię zaskoczy!

Brudne i przypalone blachy z piekarnika to prawdziwa udręka, a czyszczenie ich dla wielu z nas to uciążliwe i żmudne zajęcie. Znamy jednak proste, domowe sposoby by pozbyć się przypaleń,

Jak wyczyścić blachę z piekarnika?Jak wyczyścić blachę z piekarnika? Fot. Pexels

Te domowe sposoby zadbają o blachy z piekarnika, będą wyglądały jak nowe! 

Domowa pasta z sody oczyszczonej skutecznie usunie przypalenia, jak ją przygotować i działa?

By przygotować domową pastę, która skutecznie rozprawi się z przypaleniami blachy z piekarnika, należy wymieszać 3 łyżki sody oczyszczonej z płynem do mycia naczyń i łyżką pasty do zębów. tak przygotowaną pastę należy nałożyć na przypalenia, a następnie polać te miejsca octem. Po około 30 minutach wyszoruj blachę szczotką lub gąbką a następnie wypłucz i wytrzyj do sucha. 

Sodę oczyszczoną możemy również wymieszać z wodą utlenioną oraz solą gruboziarnistą, taką miksturą należy nasmarować blachę z piekarnika, a po około piętnastu minutach spaleniznę będzie można zetrzeć za pomocą gąbki, a następnie spłukać wszystko wodą. 

Kolejnym sposobem na wyczyszczenie blachy z piekarnika jest wykorzystanie octu. Należy wymieszać go z wodą w proporcjach 1:3 i spryskać tak przygotowanym płynem blachę. Po kilkunastu minutach przypalenia i zabrudzenia powinny łatwo zejść. 

Domowe sposoby czyszczenia blachy są z pewnością tańsze niż sklepowe detergenty, a równie skutecznie pomogą wyczyścić wszelkie przypalenia z blachy. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA