Ceramika i perwersyjny sprzęt BDSM. Łamanie tabu przez design!

Młody projektant postanowił rzucić wyzwanie pojęciom, które dla większości społeczeństwa są nadal tematem tabu. Postawił na serię rzeźbiarską, którą nazwał "Kinky Ceramics" i która ma dekonstruować temat kultury fetyszystycznej.

Młody projektant Pedro Lobo chciał wzniecić dyskusje konserwatywnemu nastawieniu do kultury BDSM. Jego ceramika to połączenie tradycji z artefaktami BDSM, które tworzą deformacje, przypominające części ciała. 

Młody artysta podzielił swoją kolekcję na trzy części, a każda z nich odpowiada innemu aspektowi kultury związanej z BDSM. Pierwsza z nich to "Rope Play" i odnosi się ona do sztuki wiązania - shibari. Na ceramiczne wazony nałożone są poskręcane liny, które mają za zadanie stworzyć zmysłowe ceramiczne formy, które przypominają skórę związaną linami. 

Linia projektów "Impact Play" to przykłady ceramiki z odwzorowaniem uderzeń, a "Gag Play" ukazuje ceramiczne dzieła "ubrane" w kneble i skórzane dodatki i akcesoria. 

Pedro Lobo korzysta z designu jako medium do stymulowania dyskusji na tematy kulturowe i etyczne. Chce on poruszać zagadnienia, które dla wielu są tematyką tabu. "Kinky Ceramics" to rzeźbiarski projekt, ale odnosi się on również do powtarzalnego i nudnego komercyjnego wzornictwa przemysłowego, które jest powtarzalne i niczym się nie wyróżnia. Zaprezentowane projekty mają na celu podważyć znane nam społeczne zdanie na temat BDSM. 

Projektant przez swoje projekty wręcz celebruje erotyczny świat i przełamuje społeczne bariery. Praktyki zniewolenia i sadomasochizmu są wykorzystywane by stworzyć wyjątkowe ceramiczne rzeźby. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.