Jak ustrzec się przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów na balkonie? Te rozwiązania pozbędą cię podglądaczy

Sezon balkonowo-tarasowy uważam za otwarty! Balkon to doskonałe miejsce do relaksu i wypoczynku na świerzym powietrzu. Jak jednak w pełni korzystać z pięknej pogody i korzystać z promieni słońca, kiedy ze wszystkich stron docierają do nas wścibskie spojrzenia sąsiadów? Rozwiązaniem jest odpowiednia osłona balkonowa!

Zasłony i firanki tarasowe – zasłonisz się przed wścibskimi spojrzeniami i ostrymi promieniami słońca

Firanki oraz zasłony to akcesoria, które niemal każdy z nas na co dzień wykorzystuje w swoich wnętrzach. Dlaczego więc nie wykorzystać tego sposobu także na balkonach lub tarasach? Na rynku dostępnych jest wiele zasłon i firanek tarasowych, nadających się do wykorzystania w warunkach zewnętrznych. Jeśli wasz taras jest odpowiednio zadaszony, nic nie stoi na przeszkodzie aby zamontować na nim także zwykłe firanki z marketu, które równie dobrze spełnią swoją rolę. 

Firanki i zasłony na tarasie świetnie sprawdzą się jako osłona przed spojrzeniami sąsiadów, a także posłużą jako rozproszenie dla rażących promieni słońca. Taki dodatek pomoże także nadać zupełnie nowego, ciepłego charakteru dla waszej zewnętrznej przestrzeni. 

Naturalna osłona przed wiatrem i sąsiadami

Jeśli jesteś miłośnikiem roślin i pragniesz aby twój balkon stał się zieloną oazą – to ten rodzaj osłony jest zdecydowanie dla ciebie! Znakomitym sposobem na osłonięcie się od balkonowych sąsiadów będą bowiem rośliny. Wystarczy zamontować kilka palików lub wykonać drewnianą konstrukcję, a w doniczce posadzić dowolną pnącą roślinę. 

Roślinna osłona będzie nie tylko bardzo skutecznym sposobem na odizolowanie się od sąsiadów ale także wygląda niezwykle estetycznie, ozdabiając cały nasz balkon. Przy zastosowaniu tego rozwiązania warto mieć jednak na uwadze fakt, że taki rodzaj osłony zdecydowanie nie sprawdzi się w okresie zimowym. 

Ten rodzaj osłony nie tylko zasłoni przed spojrzeniami gapiów, ale także ochroni przed zacinającym deszczem i wiatrem

Na koniec całego zestawienia osłon balkonowych nie sposób nie wspomnieć o najbardziej klasycznych i popularnych formach. Mowa oczywiście o osłonie bambusowej, dostępnej do kupienia w każdym markecie budowlanym. Jest to dość tani i bardzo skuteczny sposób na zasłonięcie swojego balkonu. Występuje ona w różnych kolorach oraz wysokościach, dzięki czemu można ją doskonale dopasować do aranżacji swojej przestrzeni. Taka osłona świetnie sprawdzi się na balkonach w stylu hawajskim lub boho.

Przeczytaj także: Ikoniczne buty lat 90. powracają. Na wyprzedaży ZARA za mniej niż 80 złotych

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.