Lidl sprzedaje 3-częściowy zestaw narzędzi za niecałe 44 zł. To niezbędnik każdego ogrodnika i działkowca!

Małe narzędzia ogrodnicze są niezbędne dla każdego ogrodnika. W Lidlu można teraz kupić 3-częściowy zestaw ze stali nierdzewnej. Będzie idealny do przesadzania roślin i codziennych porządków w ogródku i na działce.

Narzędzie ogrodnicze do roślin: niezbędnik działkowca i ogrodnika

Każdy ogrodnik musi mieć sporą ilość narzędzi ogrodniczych, które ułatwiają i umożliwiają codzienną pracę przy roślinach. Wiele z nich to manualne, niewielkie akcesoria, np. do pielenia lub poruszania ziemi.

narzędzia ogrodniczenarzędzia ogrodnicze fot. unsplash.com

Bardzo ważne są także narzędzia do przesadzania kwiatów lub sadzenia sadzonek. Są to m.in. łopatki ogrodnicze i małe widełki. To niewielkie akcesoria, ale bardzo przydatne, szczególnie podczas wiosennych porządków i sadzenia nowych roślin. Niedrogi komplet takich narzędzi ogrodniczych można znaleźć w Lidlu. 

Czytaj też: Werbena patagońska - dlaczego i ty musisz mieć ją w swoim ogrodzie? Odpowiedź cię zaskoczy!

Ogrodnicze narzędzia z Lidla: 3-częściowy zestaw

W znanym dyskoncie nie brakuje pożytecznych i niedrogich produktów do ogrodu. Warto zwrócić uwagę na 3-częściowy zestaw narzędzi ogrodniczych z Lidla marki Parkside. Składa się on z łopatki do sadzenia kwiatów, widełek oraz wąskiej łopatki do roślin. Akcesoria wykonane są ze stali nierdzewnej i mają trzonki z jasnego drewna.

narzędzia ogrodnicze Lidlnarzędzia ogrodnicze Lidl fot. lidl.pl

Dzięki skórzanej pętelce przy uchwytach można je zawiesić w specjalnym miejscu, dzięki czemu będą zawsze pod ręką. Sprawdzą się przy drobnych pracach na rabatach kwiatowych, gdy chcesz przesadzić rośliny i posadzić w nowym miejscu, a także mogą być pomocne przy odchwaszczaniu, poruszaniu gleby. 

Czytaj też: Szybka metamorfoza balkonu na lato? Ten produkt jest rewolucją! Kupisz go w Leroy Merlin i Ikea

Zestaw narzędzi ogrodniczych z Lidla: jak używać?

Łopatki i widełki z Lidla dobrze sprawdzą się zarówno w ogrodzie przydomowym, jak i na działce. Widełki ogrodowe służą do przesadzania niewielkich kwiatów, np. pojedynczych aksamitek i bratków. Można wyrywać nimi również chwasty z korzeniami, a także spulchniać ziemię. 

narzędzia ogrodnicze Lidlnarzędzia ogrodnicze Lidl fot. lidl.pl

Łopatki z kolei to idealne narzędzia ogrodnicze do tworzenia niewielkich dołków na sadzonki, a także wykopywania małych roślin razem z bryłą korzeniową i niewielką ilością ziemi. Świetnie sprawdzają się też do prac przy kwiatach doniczkowych domowych lub balkonowych. 

Sprawdź też: Tylko spójrzcie na te złociste refleksy! "Auburn tinges" to idealna koloryzacja na lato

Więcej o: