Rośliny cieniolubne do ogrodu. Zobacz, jak pięknie przyozdobią zacienione miejsca!

Masz w swoim ogrodzie nieco cienia i nie wiesz, jakie rośliny posadzić w takim miejscu? Istnieją gatunki roślin cieniolubnych, które idealnie sprawdzą się w tej funkcji!

Masz w swoim ogrodzie więcej cienia niż dostępu do słońca? Wcale nie oznacza to, że twój ogród musi wyglądać gorzej od tego, który jest nasłoneczniony przez cały dzień! Wystarczy, że wybierzesz rośliny odpowiednie do tego typu warunków, a więc cieniolubne, które świetnie przyozdobią twój ogród i odnajdą się w mniej nasłonecznionym miejscu. Tych gatunków wbrew pozorom jest naprawdę sporo i jest w czym wybierać. Na jakie rośliny cieniolubne warto zwrócić uwagę?

Jakie gatunki roślin wybrać do cienia? Wybór jest duży!

Możesz wybierać spośród drzew, krzewów, roślin pnących, a nawet bylin! Warto postawić na gatunki odporne również na inne warunki atmosferyczne, takie jak przymrozki czy nadmierne upały. W tym wypadku zainteresuj się iglakami cieniolubnymi i odmianami cyprysika. W cieniu poradzą sobie również hortensje, jedne z barwniejszych i wyróżniających się kwiatów w ogrodzie.

Zestaw je z zielonym towarzyszem, jakim jest np. bluszcz pospolity, którym przyozdobisz ogrodzenia, płoty, ale też umiejscowisz go w podwieszanych doniczkach. Mieszaj kompozycje między sobą, aby znaleźć swoją ulubioną aranżację w cienistym ogrodzie!

Cienisty ogród w oryginalnym wydaniu

Niezależnie od tego czy widzisz w swoim ogrodzie więcej zielonych niż różnobarwnych akcentów, masz okazję wybierać spośród wielu gatunków roślin. Spróbuj klasycznych paproci, jeśli szukasz czegoś mało wymagającego lub postaw na bodziszka korzeniastego, jeśli lubisz delikatne i subtelnie rozkwitające rośliny.

Każda z roślin cieniolubnych odwdzięczy się nie tylko pięknym wyglądem, ale również wspomoże naturalny proces rozkwitu pozostałych kwiatów w ogrodzie, dopełniając całość w oryginalny i nietuzinkowy sposób!

Czytaj też: Poznaj trik, który da twojej lawendzie drugie życie. Ten sposób z TikToka podbija serca ogrodników!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.