Kwiaty w tym kolorze ozdobią każdy balkon. Sąsiedzi aż zzielenieją z zazdrości

Kwitnące rośliny są najpiękniejszą ozdobą balkonów. Jednym z najpiękniejszych są żółte kwiaty, które kojarzą się pozytywnie i zachwycają słonecznym kolorem. Zobacz 3 gatunki, na które warto zwrócić uwagę.

Rośliny o żółtych kwiatach wspaniale nadają się na balkony i pięknie je ozdabiają. Ta barwa nieodłącznie kojarzy się ze słońcem, wakacjami i wywołuje pozytywne emocje. Rośliny kwitnące na żółto są bardzo liczne. Warto przyjrzeć się kilku z nich. 

Rośliny na balkon o żółtych kwiatach: Sanwitalia rozesłana

Długokwitnącymi i urokliwymi żółtymi kwiatami może pochwalić się sanwitalia rozesłan, zwana też polegnatką. To roślina kwitnąca od czerwca do października. Jej kwiaty mają nie tylko słoneczny kolor, ale nawet przypominają niewielkie słoneczka.

Mają liczne, drobne i owalne płatki, które wyrastają z okrągłego środka. Sanwitalia wytwarza zwisające pędy, które mogą osiągnąć długość 30 cm. Dobrze nadaje się do skrzynek na barierce lub wiszących donic. Najlepiej rośnie na słonecznym balkonie. Trzeba ją regularnie podlewać, a także nawozić. 

Czytaj też: Styl lat 80. powraca do wnętrz w nowej odsłonie. Kiedyś uwielbiał go David Bowie, a teraz kochają go milenialsi

Nachyłek wielkokwiatowy, czyli żółty kwiat na balkon

Piękną rośliną balkonową jest także nachyłek. Na balkon i tarasy szczególnie nadaje się odmiana wielkokwiatowa Sunrise. Nachyłek wielkokwiatowy Sunrise dorasta do 50 cm wysokości.

To roślina wieloletnia, ale trzeba ją chronić przed przymrozkami, dlatego powinno się ją przykryć na zimę. Dość długo kwitną, bo od czerwca do września. Są mało wymagające. Najlepiej rosną w miejscu słonecznym. Są odporne na suszę, groźniejsze jest dla nich przelanie. 

Czytaj też: Oczyszczacze powietrza z Lidla usuną nawet brzydkie zapachy w domu. Idealne nie tylko dla alergików

Uczep rózgowaty na balkon

Na balkonie pięknie prezentuje się także uczep rózgowaty, nazywany też bidensem. Jego drobne, intensywnie żółte kwiaty są zebrane w koszyczkach. Mogą być bardziej zwisające lub o zwartym, niskim pokroju. Uczep rózgowaty kwietnie od wiosny aż do pierwszych przymrozków, więc mniej więcej do października. To roślina jednoroczna.

Na balkon wystawiamy go w drugiej połowie maja po zimnych ogrodnikach. Na jakim balkonie będzie najlepiej rósł? Musi mieć stanowisko słoneczne, więc idealna będzie ekspozycja południowa lub zachodnia, bo dobrze radzi sobie nawet z upałami. W czasie gorących dni trzeba podlewać nawet 2 razy dziennie. Wymaga też nawożenia. 

Sprawdź też: Ta bajkowa fryzura podbija włosowe trendy. Dlaczego? Spójrz, jak odmienia rysy twarzy

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.