Lastryko to wnętrzarski hit. Symbol PRL-u zupełnie zmienił oblicze i zachwyca na nowo

Kto by pomyślał, że ten materiał zrobi jeszcze taką furorę. Lastryko jest obecnie wnętrzarskim hitem, który idealnie wpisuje się w nowoczesne wnętrza pełne zabawy kolorem i wzorem.

Zacznijmy od tego, czym jest lastryko. Jest to materiał budowlany złożony z masy betonowej i różnego rodzaju dodatków np.granitu, marmuru czy bazaltu. Niegdyś lastryko było popularne przede wszystkim, dlatego, że było materiałem bardzo tanim i trwałym. Używano go do wykonania schodów i parapetów. Teraz lastryko zmienia oblicze i staje się niesamowicie ciekawym elementem aranżacji nowoczesnej przestrzeni.

Nowa wersja starego trendu. Lastryko pokochali projektanci

Obecnie lastryko wychodzi już ze swojej szaroburej tonacji, a dzięki obecnym technikom nabiera kolorów. Wraz ze wzrostem zainteresowania ewoluowała też oferta, dlatego ogromnym zainteresowaniem cieszą się płytki z lastryko.

Szczególnie jeśli chodzi o aranżację łazienki. Jest to znakomite zupełnie dla mebli w intensywnej kolorystyce, ponieważ lastryko może zawierać drobiny nawiązującej do nich. Jasne tło natomiast równoważy całość. 

Zobacz też: Jedna rzecz, a sprawia, że wnętrze wygląda przytulnie. Najpiękniejsze propozycje z Zara Home i Ikea

Zalety lastryko. Trwałe, efektowne i tanie

Lastryko ma mnóstwo zalet, ponieważ jest nie tylko wytrzymałe, ale również niezwykle praktyczne. Jego urozmaicona faktura sprawia, że plamy są dużo mniej widoczne. Pod płytki z lastryko jak najbardziej możemy położyć ogrzewanie podłogowe.

Lastryko jest bardzo odporne, dlatego niestraszne mu różne wypadki. Poza tym jest równie trwałe i estetyczne, a przy tym tańsze niż kamień naturalny. Łazienki i kuchnie z elementami lastryko wyglądają bardzo ciekawie, nowocześnie, ale i z nutką retro.

Zobacz też: Ten jeden składnik ukoi i złagodzi skórę. Prawdziwa perełka domowej pielęgnacji

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.