Ten domowy nawóz sprawi, że anturium będzie rosło w oczach. Wystarczy mąka, ale nie taka, jak myślisz

To prawdziwy dziwoląg wśród roślin doniczkowych. Ma niezwykle oryginalne kwiaty, które tak naprawdę kwiatami nie są. Czasami anturium wypuszcza ich mało, wtedy możemy przybyć z mączną odsieczą.

Anturium nie da się pomylić z niczym innym. Jej skórzaste kwiaty z pręcikiem bardzo wyróżniają się na tle innych, szczególnie gdy mają intensywne kolory. Niegdyś anturium często lądowało, jako ozdoba w bukietach teraz wolimy uprawiać je w doniczkach. Jednak bywa to wyzwaniem.

Zobacz też: W Pepco stylowe akcesoria do sprzątania. Praktyczne i ładne

Nie ma drugiej takiej podobnej. Anturium zdecydowanie wyróżnia się

Nazwa anturium wywodzi się z greckiego słowa "anthos," co oznacza "kwiat," oraz "oura," co oznacza "ogon." Nazwa ta doskonale oddaje charakterystyczny wygląd rośliny. Najbardziej rozpoznawalnym elementem anturium są jej wyraziste kwiaty w kształcie serca, które występują w różnych odcieniach czerwieni, różu, białym, a nawet zielonym. Składają się z cienkiej kolby, na której znajdują się drobne, żółte kwiatki, otoczone trwałym, eliptycznym lub sercowatym spadixem. Ten charakterystyczny kształt sprawia, że anturium jest wyjątkowe i łatwo je rozpoznać.

Anturium to roślina, która wymaga pewnej troski.  Najlepiej rośnie w jasnym, rozproszonym świetle, ale unikaj bezpośredniego słońca, które może uszkodzić delikatne liście. Lubi wilgotną glebę, ale nie przemoczoną. Podlewaj roślinę, gdy wierzchnia warstwa podłoża jest lekko sucha, ale najlepiej jest sprawdzić palcem jej stan na głębokości 3 cm. Bardzo ważna jest wysoka wilgotność powietrza, dlatego nawilżacz będzie świetnym towarzyszem. Anturium potrzebuje lekkie, przepuszczalnego podłoża o lekko kwaśnym pH. 

Domowy nawóz do anturium. Wystarczy ryż i woda

Bywa, że anturium nie kwitnie tak intensywnie, jak byśmy sobie życzyli. Wówczas warto zasilić je pewnym domowym nawozem, a przygotujemy go z mąki ryżowej, która bogata jest w cenne składniki takie jak:  azot, fosfor, potas, magnez i wapń. Możemy kupić gotową mąkę, ale z powodzeniem zmielić też ryż w młynku do kawy. Wystarczy łyżkę wody wymieszać z litrem miękkiej wody i podlewać anturium raz w tygodniu. Będzie rosło jak szalone.

Zobacz też: Jak uporać się z potliwością stóp? Wykonuj te kąpiele regularnie, a zniwelujesz uciążliwy problem

Więcej o: