Te akcesoria pomogą ci lepiej spać. Kołdry obciążeniowe i poduszki gravity to strzał w dziesiątkę!

Zdrowy sen jest kluczowy, aby utrzymać dobre samopoczucie. Na szczęście na rynku pojawia się coraz więcej skutecznych akcesoriów, które zostały stworzone, aby nam w tym aspekcie pomóc. Zobacz nasz poradnik i sprawdź, które są warte zakupu!

Te akcesoria pomogą ci lepiej spać: kołdry obciążeniowe

Głównym zadaniem kołdry jest otulenie naszego ciała w czasie wypoczynku oraz gwarancja odpowiedniego komfortu termicznego. Co wziąć pod uwagę przy wyborze kołdry? Do najważniejszych kwestii zalicza się: rodzaj wypełnienia, gramaturę, rozmiar. Warto również zwrócić uwagę na to, dla kogo ma ona być. Naszą uwagę przyciągnęły kołdry obciążeniowe – pomagają nie tylko zasnąć czy sprawić, że sen będzie dłuższy i głębszy, ale także zredukować stres i pozbyć się niepotrzebnych lęków i dolegliwości. Genialne modele znajdziesz w sklepie Senpo.pl. Wykonane są z najwyższej jakości materiałów, regulują temperaturę, oddychają i utrzymują higienę podczas snu.

.. fot. @senpo.pl

Te akcesoria pomogą ci lepiej spać: kołdry obciążeniowe

Kołdra obciążeniowa od Senpo zbudowana została z wysokiej jakości materiałów. Posiada dwa rodzaje poszewki – całoroczną wykonaną z miękkiego pluszu i welwetu oraz letnią wykonaną z 100% bawełny i welwetu. Została zaprojektowana tak, aby mieć relaksujący wpływ na nasze ciało i sprzyjać szybszemu zasypianiu. Nacisk kołdry obniża poziom kortyzolu tak zwanego hormonu stresu, co pozwala ciału i umysłowi zrelaksować się po stresującym dniu. Głęboki nacisk wywierany przez obciążenie działa rozluźniająco na stawy, mięśnie i ścięgna. Efekt ten znany jest również pod nazwą „Deep Pressure Touch Stimulation", ponieważ na ciało wywierany jest delikatny, ale silny i równomierny nacisk. Pomaga to zrelaksować się zarówno fizycznie, jak i wewnętrznie.

.. fot. @senpo.pl

Te akcesoria pomogą ci lepiej spać: poduszki gravity

Poduszki Gravity od Senpo są łagodną i naturalną alternatywą, która może pomóc Ci przy problemach ze snem. Wypełnienie stanowi wełna jodłowa (terapeutyczna). Poduszki terapeutyczne wykorzystują działanie gatunków drewna i aromatów, które od dawna stosowane są w lecznictwie i medycynie. Oprócz bakteriostatycznego działania wielu gatunków drewna, udowodniono również, że niektóre gatunki drewna mają pozytywny wpływ na samopoczucie i sen. Na przykład zastosowanie szwajcarskiego kamiennego drewna sosnowego w sypialni zapewnia niższe tętno w ciągu dnia. Przytulne wypełnienie oraz uwalniające się zapachy działają uspokajająco na układ nerwowy, ułatwiając zasypianie i zapewniając długi sen. Oddychająca i przytulna poszewka z zamkiem błyskawicznym wykonana jest obustronnie z wysokiej jakości bawełny.

.. fot. @senpo.pl

Więcej o:
Copyright © Agora SA