Mała łazienka

Mała łazienka. Problem doskonale znany wszystkim – a nawet jeśli nie wszystkim, to zdecydowanej większości – mieszkańcom bloków, choć w domach jednorodzinnych też różnie z tym bywa: nie wszyscy mają salony kąpielowe. Generalnie jednak mała łazienka w bloku to norma. Stąd aranżacja małej łazienki w bloku stanowi przedmiot setek eksperckich porad. Równie pożądane są projekty łazienek w bloku.

Mała łazienka, czy wręcz malutka łazienka, to pomysł z czasów, w których i mieszkania głównie były małe. Dlaczego przetrwał do naszych czasów (bo w niektórych deweloperskich blokach wielkość łazienek wciąż pozostawia sporo do życzenia)? Większa łazienka to wyższa cena albo. mniejszy pokój czy kuchnia. Stąd założenie, że „taka wystarczy”. Ale nie wystarcza, czego dowodem są ciągłe poszukiwania najlepszych rozwiązań tego problemu. I choć nawet stosunkowo łatwo znaleźć można projekty małych łazienek, to przecież pamiętać trzeba, że każdy szuka czegoś innego: małej łazienki z prysznicem, małej łazienki z wanną, z prysznicem. Jednych interesuje mała łazienka bez płytek, drugich mała łazienka bez okna.

Mała łazienka - płytki pionowo czy poziomo. Tak – nowoczesna mała łazienka to niełatwe wyzwanie. Mały metraż, jak każdemu wiadomo, rodzi ograniczenia. ponieważ bardziej, zdaje się, brak nam w małej łazience przestrzeni niż powierzchni, w ostateczności zawsze możemy się ratować optycznymi trikami. Są zdania, że płytki ułożone poziomo poszerzą optycznie małą łazienkę.
 • Nowa pralko - suszarka Samsung w wersji slim: idealna do małego wnętrza

  Nowa pralko - suszarka Samsung w wersji slim: idealna do małego wnętrza

  Dobra pralko - suszarka to jedno z tych urządzeń, które każdego dnia ułatwiają nam naszą codzienność. Pozwala zaoszczędzić sporo czasu, wykonując dwie ważne czynności. Nowa propozycja od marki Samsung to pralko - suszarka w wersji slim - niewielka, ale bardzo pojemna. W sam raz do małego mieszkania.

 • Ikea: łazienka o małym metrażu

  Ikea: łazienka o małym metrażu

  Według założeń szwedzkiej marki Ikea, łazienka o małym metrażu to żaden problem! Wystarczy tylko kilka dobrze przemyślanych mebli i pojemników na przechowywanie rzeczy, aby nasza kąpielowa przestrzeń zyskała nieco przestrzeni. Jakie elementy pomogą sprytnie ją urządzić? Oto sposoby na aranżację łazienki według Ikei.

 • Kabiny prysznicowe do małej łazienki

  Kabiny prysznicowe do małej łazienki

  Kabiny prysznicowe mają swoich zwolenników, jak i przeciwników, którzy postawieni przed wyborem między kabiną a wanną zawsze wybiorą tę drugą opcję. Jednak kabina prysznicowa w łazience ma wiele zalet. Przede wszystkim pozwala zaoszczędzić przestrzeń, szczególnie cenną w małej łazience. Sprawdźcie, jakie kabiny prysznicowe sprawdzają się w łazienkach o niewielkim metrażu.

 • Szafki łazienkowe do niewielkich pomieszczeń

  Szafki łazienkowe do niewielkich pomieszczeń

  Szafki łazienkowe to meble niezbędne w każdej łazience. Ich odpowiedni wybór jest ważny przede wszystkim w przypadku urządzania małych pomieszczeń, w których każdy centymetr przestrzeni jest na wagę złota. Radzimy, jakie szafki łazienkowe najlepiej sprawdzą się w małej łazience.

 • Mała łazienka z prysznicem - galeria zdjęć

  Mała łazienka z prysznicem - galeria zdjęć

  Mała łazienka z prysznicem to idealne rozwiązanie dla większości z nas. Kabina prysznicowa zajmuje mniej miejsca niż wanna, a szklane drzwi dają wrażenie przestrzeni. Jednak aranżacja łazienki z prysznicem też może nastręczyć trudności.

 • Mała łazienka: sztuka powiększania

  Mała łazienka: sztuka powiększania

  Gdy niewielki metraż uniemożliwia wygodne zagospodarowanie łazienki, warto wziąć pod uwagę nietypowe rozwiązania - powiększenie wnętrza kosztem jednego z sąsiednich pomieszczeń.

 • Mała łazienka - wizualne powiększenie

  Mała łazienka - wizualne powiększenie

  Każde wnętrze można wykończyć tak, by wydawało się znacznie większe. Kilka sposobów jest powszechnie znanych, np. zawieszenie na ścianach dużych luster. Działanie innych jest wprawdzie mniej spektakularne, ale również wpływa korzystnie na wrażenie przestronności.

 • Mała łazienka pełna iluzji

  Mała łazienka pełna iluzji

  Co zrobić, gdy naszej małej łazienki nie da się powiększyć? Spróbujmy oszukać wzrok, zastosujmy triki optyczne, dzięki którym wnętrze będzie się wydawało bardziej przestronne.