Drzwi ukryte. Jakie drzwi wybrać, by były niewidzialne?

Drzwi to niezwykle wyrazisty element każdego wnętrza. A gdyby tak ukryć je w ścianie, aby wraz z nią tworzyły oryginalną, spójną powierzchnię?

Drzwi ukryte

O ile do dekoracji ścian możemy wykorzystać rozliczne i bardzo różnorodne rozwiązania, o tyle z drzwiami jest pewien kłopot: dostępne są w  dość ograniczonej liczbie kolorów i wzorów. Ale - od czego wyobraźnia projektantów? Wymyślili, że całkiem niezłym pomysłem będzie ukrycie drzwi w ścianie.

Wykończone tym samym kolorem lub wzorem co ściana drzwi są idealnie zlicowane ze ścianą, dzięki czemu uzyskujemy zaskakujący i atrakcyjny wizualnie efekt tajnego przejścia między pomieszczeniami. Takie rozwiązanie sprawia, że przestrzeń jest bardziej minimalistyczna, a same drzwi pozbawione są widocznych ościeżnic, które często negatywnie wpływają na estetykę wystroju.

Drzwi wewnętrzne. Jakie są wymiary drzwi wewnętrznych?

W tym przypadku kamuflaż to efekt współpracy marki Magnat, oferującej produkty do dekoracji wnętrz oraz firmy Entra, producenta drzwi Asilo, które postanowiły działać na tym polu wspólnie: jedna wyprodukowała specjalne drzwi do wtopienia w ścianę, nazwane Linate Zero, druga zaś - specjalną farbę i strukturę dekoracyjną. Sposób ich zespolenia pozostaje w naszych rękach!

Drzwi ukryte w ścianie

Ten kamuflaż to także efekt współpracy marki Magnat, oferującej produkty do dekoracji wnętrz oraz firmy Entra, producenta drzwi Asilo, które postanowiły działać na tym polu wspólnie: jedna wyprodukowała specjalne drzwi do wtopienia w ścianę, nazwane Linate Zero, druga zaś - specjalną farbę i strukturę dekoracyjną.

Jakie drzwi antywłamaniowe? Cena, klasa, wyposażenie


Fot. Magnat/Asilo

Kolejna aranżacja pokazująca, jaki efekt można uzyskać stosując produkty wspomnianych producentów.

Drzwi wewnętrzne ukryte

I kolejny przykład łączenia...


Fot. PIU Design

Pasiasta tapeta też się sprawdza...

Okleina meblowa samoprzylepna. Którą okleinę wybrać i w jaki sposób ją zastosować?

Ukryte drzwi w domu

Podobny produkt - nazwany PIU Invisible Line - przygotował znany producent drzwi PIU Design. Ościeżnica to ukryty w ścianie, stabilny, wielokomorowy profil, w którym niewidoczne są wszystkie elementy uzupełniające, tj. zawiasy regulowane w trzech płaszczyznach, zamek magnetyczny lub magnetyczno-mechaniczny. Dzięki temu drzwi są perfekcyjnie zlicowane ze ścianą oraz zachowana jest ta sama wysokość drzwi przy różnych kierunkach otwierania. Producent sugeruje pokrycie ścian - i drzwi - tapetą w geometryczne wzory: staną się niemal niewidoczne...


Fot. PIU Design

Trochę jak w sensacyjnym filmie...

Ukryte drzwi w łazience

PIU Invisible Line w wersji łazienkowej.

Nowoczesne drzwi z aluminiową ościeżnicą ukrytą i skrzydłem w drewnianej konstrukcji do wysokości 206cm, model 4.5.

Linia drzwi z ukrytą ościeżnicą, wykończone unikatową powłoką akrylu włoskiego w nowoczesnych odcieniach bieli, szarości, beżu i innych. Akryl włoski jest odporny na UV i zarysowania. Wybrane podstawowe 4 kolory w macie lub połysku idealnie licują się ze ścianą w tym samym kolorze.

Drzwi akrylowe są dostępne również w wersji do 280cm wysokości, ze skrzydłem w aluminiowej konstrukcji - więcej informacji tutaj.
Dostępne kolory wykończeń drzwi akrylowych: Acryl, Acryl Special/Metallic

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.