9 pomysłów na wykorzystanie półki z IKEA. Zdziwisz się, jak wiele rzeczy można zrobić!

Ze zwykłej półki można zrobić stolik nocny lub konsolę. Odpowiednio zawieszona może też stać się fragmentem "kociego raju". Zobaczcie 9 pomysłów, na kreatywne wykorzystanie półki LACK z IKEA w praktycznie każdym pokoju.

Garderoba

Wiele kobiet marzy o ogromnej garderobie. Takiej, gdzie każdemu ubraniu dedykowany jest osobny wieszak, gdzie biżuterię można schować do szuflad, a pokaźna kolekcja butów eksponowana jest na półkach. W nowojorskim mieszkaniu Rity Hazan, projektanci - Jeremiah Brent i Nate Berkus, wykorzystali półki z IKEA do stworzenia specjalnego miejsca na buty. Wsporniki są ukryte, dzięki czemu całość prezentuje się bardzo elegancko.

Miejsce na buty

W małych mieszkaniach, każdy centymetr jest na wagę złota. Jak w mikroskopijnym przedpokoju zmieścić szafkę na buty? Ciekawy pomysł wpadła właścicielka bloga MI LLAVE ALLEN. Pocięła ona kilka półek LACK (białych i czarnych) na mniejsze elementy. Przytwierdziła je do ściany w przedpokoju, tworząc miejsce na przechowywanie butów.

Kieliszki uporządkowane

Kolejny pomysł  podpatrzyliśmy na Home Decorating Ideas. Półkę LACK przytwierdzono tu do ściany, nad blatem kuchennym. Dokręcono do niej wieszak na kieliszki. Fajny i prosty pomysł!

Konsola

W każdym przedpokoju świetnie sprawdzi się niewielki stolik. To właśnie tu odkładamy kluczyki i dokumenty samochodowe, portfel czy rachunki. Jeśli obawiacie się, że w Waszych przedpokojach nie zmieści się już absolutnie nic, warto pomyśleć o konsoli. Cori z bloga Hey Let's Make Stuff zrobiła ją z półki LACK. Wystarczy przymocować dwie nóżki.

Koci raj

Odpowiednio przycięte półki LACK, mogą zamienić mieszkanie w prawdziwy koci raj. Koty mogą wspinać się do woli!

Stolik nocny

Jedna półka LACK to minimum dwa proste, minimalistyczne stoliki nocne. Kelsey Design wybrała białą półkę. Na pewno przyznacie, że takie stoliki wyglądają świetnie!

Porządek przede wszystkim

Pocięte półki LACK mogą być świetną dekoracją! Dodatkowo zyskujemy miejsce, na którym możemy eksponować nasze skarby - figurki lub albumy.  Wystarczy przytwierdzić pocięte półki do ściany w regularnych odstępach.

Cały tutorial znajdziecie tu>>

Pomysł na efektowną dekorację

W tym mieszkaniu, pomalowaną na kolor ściany półkę z IKEA, powieszono dość nisko. Ustawiono na niej lampkę. Pod półką znalazło się miejsce na kolekcje płyt.

Porządek w przedpokoju

Półka w przedpokoju to świetny pomysł! Można przechowywać na niej klucze i rachunki.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.