23 pomysły na wykorzystanie resztek tapety

Tapety są najbardziej wytrzymałym materiałem przy wykończeniu ścian, a od kilku sezonów są także bardzo modne. Co zrobić z resztkami, które zostały po remoncie? Szkoda wyrzucać tak piękną rzecz, więc znaleźliśmy kilka sposobów na ich wykorzystanie.

Fronty szafek

Jeśli zostały ci większe kawałki tapety, naklej je na fronty starych szafek. Ogromny efekt, niewielkim kosztem, gwarantowany - twoje wnętrze zyska zupełnie nowy wygląd.

Piękne wezgłowie

Zawsze marzyłeś o łóżku z pięknym wezgłowiem? Wiemy, że wiąże się to ze sporymi kosztami, ale ten piękny efekt może imitować tapeta.

Stylowe Passe-partout

Czy zdjęcia w twoich ramkach wyglądają jakoś tak... blado? Czas na nowe Passe-partout, czyli papier, którym wypełnia się ramkę. I wspomnienia nabierają kolorów!

Oryginalne schody

Jeśli uważasz, że na klatce schodowej nic nie może się zmienić, to jesteś w błędzie. Oto fantastyczny sposób na zmianę wyglądu twoich schodów.

Stylowe pudełka

Każdy z nas ma wiele rzeczy, które chciałby jakoś zorganizować. Możesz sam zrobić sobie pudełka do przechowywania takich drobiazgów. Wystarczy stare pudełko lub opakowanie i kawałek tapety. Piękna i praktyczna rzecz!

Piękne szuflady

Dzięki tapecie również stara komoda zmieni się nie do poznania. Jeśli nie masz odpowiednich zdolności manualnych, możesz okleić same szuflady.

Taca

Również taca może się zmienić pod wpływem tapety. Serwowanie śniadań do łóżka będzie jeszcze fajniejsze.

Doniczki

Nawet najpiękniejsze kwiaty tracą urok, gdy posadzone są w brzydkich doniczkach. Oklejone resztkami tapet doniczki sprawią, że kwiatki będą się prezentowały jeszcze piękniej.

Nietypowa sztuka

Wzory dzisiejszych tapet, to małe dzieła sztuki. Dlaczego nie umieścić ich w ramce? Te w pastelowych odcieniach dodadzą wnętrzom lekkości i wiosennego charakteru!

Komoda dla maluszka

Jak namówić dziecko do sprzątania? Spróbuj okleić komodę w jego pokoiku resztkami tapet w różnych wzorach i kolorach. Odkładanie rzeczy na taki mebel stanie się przyjemnością!

Parawan pokojowy

Chyba każda dziewczyna marzyła kiedyś o parawanie pokojowym. Jeśli w końcu go kupiłaś lub dostałaś, lecz nie spełnia twoich wymogów, przykryj wszystkie niedoskonałości tapetą.

Stary stół, nowy wygląd

Jeśli znudził ci się już twój stary stół, nie musisz wydawać majątku na kolejny. Tapeta pozwoli ci go zmieniać w nieskończoność.

Stołek

Tapetą możesz też okleić stary stołek. Dawniej zalegał pod stołem i szpecił kuchnie - po takiej metamorfozie będzie piękną dekoracją.

Metamorfoza starych mebli

Jeśli na naszym strychu zalega masa starych mebli, których, z różnych względów, nie chcesz wyrzucać, oklejenie ich tapetą da im nowe ( i z pewnością dużo ładniejsze) życie.

Sposób na uszkodzenia

Jeśli na twoim ukochanym meblu, np. toaletce, pojawiły się uszkodzenia, tapeta będzie idealnym sposobem na ukrycie wszystkich niedoskonałości.

Piękne wieszaki

To, że wiszą w szafie nie oznacza, że mają brzydko wyglądać. Równe oklejenie wieszaków tapetą jest trudne, lecz efekt wynagrodzi wszystkie wysiłki.

Oklejanie zeszytów

Oklejanie zeszytów - stary, ale bardzo dobry pomysł, na ich ochronę przed uszkodzeniami. Co więcej - sprawia, że prezentują się wyjątkowo ładnie!

Stołek czy stolik?

Oklejenie stołków piękną tapetą, może zamieć je w piękne stoliczki kawowe lub szafeczkę nocną.

Przypominajki

Czy nad twoim biurkiem wisi brzydka, styropianowa tablica? Nie musi! Możesz sam zrobić sobie "przypominajkę" - wystarczy kilka podkładek ze spinaczami, kawałki tapet i klej.

Ozdoby świąteczne

Choć do świąt jeszcze bardzo daleko, to pamiętaj, że ze skrawków tapet można zrobić przepiękne ozdoby na wielkanocny stół.

Wnętrze szuflad

Jeśli szuflady mogą być piękne na zewnątrz, to wewnątrz także! Oklejenie ich wnętrza tapetą dodaje im uroku, ale pozwala też ukryć ślady zużycia.

Kosz na śmieci

Kosz na śmieci wcale nie musi być brzydki! Oklejenie go tapetą sprawi, że nie będzie szpecił pomieszczenia.

Lodówka

Jeśli już nie możesz patrzeć na starą lodówkę, lecz nie możesz jej wyrzucić, bo jeszcze działa, oklejenie jej tapetą to świetny sposób na renowację.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.