Cargo: przechowywanie pod blatem roboczym w kuchni

System cargo to rozwiązanie, które świetnie sprawdzi się w każdej kuchni. Z jego pomocą można w pełni zagospodarować szafki znajdujące się pod blatem i tym samym zapewnić sobie komfortowy dostęp do wszystkich przechowywanych w nich produktów. Poznajcie zalety systemów cargo.

Cargo: sprytne przechowywanie

Funkcjonalna kuchnia to taka, która nie tylko umożliwia wygodne gotowanie, ale daje też możliwość przechowywania wszystkich niezbędnych w tym pomieszczeniu akcesoriów, sprzętów i produktów spożywczych. Niezwykle istotnym elementem kuchennej zabudowy są szafki dolne, w których zazwyczaj trzyma się większość zapasów, sztućce, niewielkie akcesoria, ale też garnki, duże naczynia i pojemniki na odpady. Szafki te są zazwyczaj o wiele bardziej pakowne od szafek górnych, znajdujących się nad blatem, ponieważ są o wiele głębsze i łatwiej dostępne.

Niestety, łatwiejsza dostępność w przypadku szafek często oznacza też większy bałagan oraz zagracenie, które utrudnia swobodne wyjmowanie z nich potrzebnych produktów. Na szczęście, istnieją pewne rozwiązania, które usprawniają korzystanie z półek umiejscowionych pod blatem. Należą do nich bez wątpienia mechanizmy wysuwne, takie jak cargo.

Systemy cargo umożliwiają łatwy i wygodny dostęp do wszystkich produktów, które przechowywane są w dolnych, głębokich szafkach. Występują w różnych wariantach, a poszczególne modele różnią się między sobą rozmiarami, rodzajami wykończenia oraz rozwiązaniami dostosowanymi do specyfiki produktów i stylistyki zabudowy meblowej.

Cargo mini dolneCargo mini dolne Fot. Rejs

Cargo w różnych rozmiarach

Oferujemy kosze cargo w kilku szerokościach, które bez problemu można dopasować do szafek o standardowych rozmiarach. I to nie tylko tych najczęściej występujących, jak na przykład o szer. 40, 50 czy 60 cm, ale również tych rzadszych, a jednak wartych uwagi, np. 15 czy 20 cm. Tak szeroki wybór pozwala optymalnie dostosować zabudowę meblową i jej wyposażenie do konkretnego pomieszczenia i maksymalnie wykorzystać przestrzeń, którą dysponujemy

– wyjaśnia Damian Rybak, doradca ds. produktu REJS.

Cargo występują w kilku różnych wariantach, w tym jako systemy na stelażu bocznym i systemy na stelażu dolnym. Ponadto, dostępne są także systemy wyposażone w mechanizmy dwupoziomowe z pełnym dnem, wykonanym z tworzywa lub płyty. Są one idealne do przechowywania przedmiotów o niewielkich rozmiarach.

Inną ciekawą propozycją są cargo z dnem ażurowym, wykonanym z drutu, które świetnie sprawdzają się w szafkach przeznaczonych do przechowywania dużych produktów, takich jak patelnie, garnki, zastawa oraz artykuły spożywcze, które potrzebują cyrkulacji powietrza. Co ważne, decydując się na taki system można zdecydować o wysokości położenia koszy lub zamocowaniu dodatkowych koszyków.

Porządek w cargo pomagają utrzymać wysokie relingi boczne, a także systemy organizacji. Dodatkowe przegrody możemy w każdym z koszy zamontować tam, gdzie chcemy, tak by uniemożliwić mieszanie się produktów i ich przesuwanie podczas wysuwania całego mechanizmu z szafki. Prosty system mocowania przegród organizacji wewnętrznej pozwala na ich szybkie przesuwanie zgodnie ze zmieniającymi się potrzebami użytkownika. Wszystkie cargo oferujemy na wysokiej jakości prowadnicach, które zapewniają komfort ruchu. Pełny wysuw zapewnia bezproblemowy dostęp do wszystkich przechowywanych produktów.

- wyjaśnia Damian Rybak.

Cargo w szafce pod blatemCargo w szafce pod blatem Fot. Rejs

Cargo pomaga zagospodarować przestrzeń

Bardzo praktycznym rozwiązaniem są także te cargo, które można wykorzystać w szafkach o niestandardowych kształtach i wymiarach. Zdają one egzamin np. w bardzo wąskich szafkach, w których można zamontować kosze o szerokości 15 cm. Taka opcja pozwoli wykorzystać przestrzeń, która w innej sytuacji mogłaby pozostać niezagospodarowana lub niewygodna w użytkowaniu. Z pomocą wąskich cargo można przechowywać wysokie butelki, słoiki, detergenty, a nawet akcesoria do sprzątania.

Dzięki systemom cargo można też montować systemy do segregacji odpadów. Istnieje kilka rozwiązań, w tym różne rodzaje wysuwnych stelaży i koszy o różnym ułożeniu. Ich wybór, także pod kątem pojemności i liczby, zależy od indywidualnych upodobań i potrzeb użytkownika. Dodatkowo, można zdecydować się także na szczelne pokrywy zabezpieczające przed niebezpiecznym zapachem, które znacznie podnoszą komfort pracy w kuchni.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.