elewacje domów
-
Ile kosztuje malowanie elewacji?
Ile kosztuje malowanie elewacji, to pytanie zadaje sobie niemal każdy, kto wykańcza dom. Koszt malowania elewacji zależy od kilku czynników. Sprawdziliśmy z jakimi kosztami musimy się liczyć i od czego zależy ostateczna cena.
-
Ile kosztuje zrobienie elewacji? Jaka robocizna?
Elewacje domów w dużej mierze mają wpływ na ogólny wygląd budynków. Dlatego nie dziwi fakt, że przykuwa się do nich coraz większą wagę. Stąd coraz częściej pojawiają się pytania o tynk na elewacje, a także ile kosztuje zrobienie elewacji. Oto, jakie elewacje cieszą się największym zainteresowaniem i ile kosztuje robocizna elewacji.
-
Jak dobrać kolor elewacji?
Kolor elewacji ma duże znaczenie dla wyglądu i stylu naszego domu. W porównaniu do innych krajów w Polsce dominują stonowane kolory. Najczęściej można spotkać domy w odcieniach bieli, beżu i brązu. Dlaczego tak boimy się postawić na mocne, nasycone barwy, jakie znaczenie ma kolor elewacji i wreszcie - czym się kierować przy wyborze?
-
Cegła klinkierowa Polaris z diamentowym połyskiem
Firma Wienerberger, producent materiałów ceramicznych, wprowadziła do sprzedaży nową cegłę klinkierową Polaris. Ma ciemnoszary kolor i delikatny, diamentowy połysk, widoczny przy odpowiednim oświetleniu.
-
Elewacje domów: różne faktury tynków cienkowarstwowych
Elewacje domów wykańcza się obecnie najczęściej tynkami cienkowarstwowymi. Tynki te układa się głównie jako wierzchnią warstwę na bezspoinowy system ociepleń (BSO). Faktura tynku zależy od zawartego w nim kruszywa - jego ilości, wielkości i rozmiaru ziaren. Oprócz tradycyjnych faktur, można też zrobić tynk, który będzie do złudzenia przypominał powierzchnię drewna, metalu czy cegły.
-
Co zamiast tynku na elewację?
Gdy liczy się szybkość i czystość prac, świetnie sprawdzają się okładziny montowane bez użycia zaprawy, czyli na stalowym lub drewnianym ruszcie przymocowanym do ścian budynku. Przewagą metody lekkiej suchej nad lekką mokrą (znacznie częściej stosowaną i polegającą na wykończeniu ocieplonych ścian tynkiem cienkowarstwowym), jest szybsze tempo prowadzenia prac, brak przerw potrzebnych na schnięcie zapraw oraz możliwość wykonywania robót w gorszych warunkach atmosferycznych.<br />