Sprzęty AGD w stylu vintage

Coraz częściej chcemy, by każde wnętrze w naszym mieszkaniu miało unikalny styl i charakter. Modny stał się styl retro i vintage, a producenci zadbali, by nawet do kuchenne sprzęty AGD utrzymane były w tym klimacie. Lodówki, czajniki, tostery, ekspresy do kawy, a nawet wagi kuchenne, zobaczcie, jakie są piękne.

Czajnik w stylu vintage

Kolorowe czajniki z polskich sklepówKolorowe czajniki z polskich sklepów Fot. Kitchenaid

Moda na kuchenny sprzęt w stylu retro trwa już od kilku sezonów. Czajniki stylizowane na lata 50. i 60. charakteryzują się opływowym kształtem i kolorową obudową. W sklepach znajdziemy mnóstwo modeli, między innymi: amarantowe, miętowe, żółte, pastelowo różowe, błękitne, kremowe, czerwone.

Wybierając czajnik dostosujmy jego pojemność do liczby domowników. Najczęściej znajdziemy modele o pojemności 3-4 litry. Jeśli mieszkamy sami, warto wybrać mały model czajnika lub nalewać do niego wodę tylko na jedną szklankę napoju. Warto o tym pamiętać. Im wody jest mniej, tym szybciej się zagotuje, a tym samym pobierze mniej energii elektrycznej. Decydując się na czajnik elektryczny najlepiej wybrać ten, o mocy od 1000 do 3000 W.

Taki gadżet w kuchni powinien mieć każdy wielbiciel stylu retro lub vintage. Warto dobrać sprzęt do pozostałych urządzeń AGD, wybrać oryginalny kolor, dzięki czemu aranżacja nabierze ciekawego charakteru.

Pyszne śniadanie? Przyda się toster - modele w stylu retro

Fot. wrappedupinrainbows.blogspot.com / autor: brak informacji.Fot. wrappedupinrainbows.blogspot.com / autor: brak informacji. Fot. wrappedupinrainbows.blogspot.com / autor: brak informacji.

Każdy z nas chce sobie maksymalnie ułatwić codzienne funkcjonowanie. Żyjemy w biegu, chcemy mieć możliwość szybkiego przygotowania pysznego i pożywnego śniadania. Wybawieniem jest toster, ale kto powiedział, że musi być nudny i biały lub czarny. Vintage i retro uwielbiają kolory! Praktyczny sprzęt stanie się radosnym i kolorowym akcentem w Twojej kuchni.

Przed zakupem warto przemyśleć, jaka szerokość wkładów będzie dla nas idealna, w zależności od tego czy lubimy opiekać chleb tostowy, bułki czy bajgle. Kolorowy toster vintage będzie designerskim dodatkiem w każdej kuchni, nie ma potrzeby chowania go po szafkach.

Piękne kolorowe lodówki

Soczyście czerwona lodówka w stylu vintage w kuchniSoczyście czerwona lodówka w stylu vintage w kuchni Fot. zupart.com

Retro lodówki zyskały miano kultowych i wybierane są do kuchni przez ludzi na całym świecie. Kolorowe obudowy, obłe kształty, zaokrąglone rogi, charakterystyczne uchwyty, rączki umieszczone w poziomie i powierzchnia o wysokim połysku mają w sobie mnóstwo uroku. Miłośnicy stylu retro i vintage wybierają je bez wahania.

Praktyczne urządzenie, które jednocześnie staje się dekoracją, taki sprzęt zdecydowanie ożywi każdą aranżację kuchenną. Zamiast standardowej oferty kolorystycznej, lodówkę retro znajdziemy kremową, w kolorze kości słoniowej, czarną, zieloną, czerwoną, żółtą, pomarańczową, niebieską, pastelowo różową, miętową, a nawet ze wzorem w postaci brytyjskiej flagi czy jeansu.

Ekspresy i kawiarki

Jeśli decydujemy się na sprzęty kuchenne w stylu retro i vintage warto zachować wszystkie w tym samym stylu. Producenci zadbali o to, by był możliwy zakup wszystkich urządzeń. Z pewnością większość z nas nie wyobraża sobie poranka bez kawy. W ofercie znajdziemy zarówno ekspresy ciśnieniowe, jak i kawiarki, które będą nieocenionym pomocnikiem w przygotowaniu pysznej, aromatycznej kawy.

W zależności od ulubionego rodzaju kawy powinniśmy wybrać urządzenie. Jeśli pijemy kawę w większym gronie, z rodziną lub przyjaciółmi, warto kupić ekspres przelewowy. Kawę parzymy w specjalnym dzbanku i możemy postawić na stół. Podstawa urządzenia zadba o to, by napój za szybko nie stracił odpowiedniej temperatury.

Jeśli chcemy samodzielnie mielić ziarna kawy i cieszyć się niepowtarzalnym aromatem, warto wybrać ekspres z funkcją mielenia. Warto zadbać o odpowiednią moc i ciśnienie urządzenia. Osobom, które cenią sobie wygodę i ekonomiczność, a marzy im się aromatyczna kawa polecamy kawiarki – zajmują mało miejsca, przygotowanie kawy trwa krótko, a napój jest gęsty, aromatyczny i o pełnym smaku.

Więcej sprzętów AGD w stylu retro i vintage znajdziesz poniżej.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.