Jak udekorować ścianę za pomocą luster? Salon, jadalnia i korytarz

Kto powiedział, że lustra mogą mieć tylko funkcję praktyczną? Jeśli dysponujesz pustą ścianą postaw na oryginalną kompozycję z luster, nie przejmując się tym, że nie w każdym z nich będziesz mogła zobaczyć swoje odbicie.

Pomysł na pustą ścianę - kompozycja z luster

Kiedyś spotykane głównie w łazience, dziś zdobią główne ściany w salonie, jadalni i przedpokoju. Mowa o lustrach, które wyraźnie zmieniły swoje przeznaczenie. Z kluczowego kompana porannej toalety stały się oryginalną dekoracją reprezentacyjnych pomieszczeń. Jak stworzyć udaną kompozycję z luster? Poniżej znajdziesz kilka pomysłów do różnych pomieszczeń.

Kompozycja z luster w salonie

Niezależnie od tego, jaki styl dominuje w twoim salonie, kompozycja z luster zawsze będzie pasować. Lustra to uniwersalna i niezwykle stylowa dekoracja - liczy się rozmiar, kształt i ramy poszczególnych modeli. Lubisz styl skandynawski? Wybierz lustra w minimalistycznych ramach albo zawieszone na sznurach. Aktualnie szczególnie modne są te o okrągłym kształcie. Jesteś fanką efektownego stylu glamour? Dobierz lustra w złotych, zdobionych ramach albo strzelistych i w barokowym klimacie.

Kompozycje z luster w salonieKompozycje z luster w salonie Źródło: www.homedepot.com / www.ba-interiordesign.tumblr.com

Aby lustra dobrze ze sobą wyglądały, trzeba kierować się następującymi wskazówkami:

  • dobieraj lustra o różnej wielkości
  • dobieraj lustra o różnych kształtach
  • dobieraj ramy w podobnym stylu, ale różniące się między sobą
  • wieszaj lustra na różnych wysokościach
  • w "bałaganie" znajdź harmonię - wyznacz przestrzeń dla luster i w tym samym pomieszczeniu nie wieszaj ich na innej ścianie

Kompozycja z luster w jadalni i w przedpokoju

Jadalnia i przedpokój to kolejne pomieszczenia, w których możesz zastosować kompozycję z luster. Wejście do mieszkania (szczególnie w małych apartamentach) zazwyczaj jest wąskie i mało efektowne, ale możesz to zmienić za pomocą dekoracji z luster. Tafla odbijająca obraz optycznie powiększy przestrzeń, ale spełni też swoją standardową funkcję - szybkie spojrzenie w lustro przed wyjściem zawsze jest mile widziane. Efektowną kompozycję stworzysz już z dwóch luster, umieszczając je na różnych wysokościach, tak jak na poniższym zdjęciu inspiracyjnym.

Kompozycja z luster w jadalni i w przedpokojuKompozycja z luster w jadalni i w przedpokoju Źródło: www.dreamyhome.tumblr.com/ www.woonhuysonline.nl

Umieszczając lustra w jadalni, dodasz jej klasy. Również w tym wypadku optycznie powiększysz pomieszczenie, które zazwyczaj przepełnione jest meblami (stół, krzesła, meble do przechowywania obciążają wnętrze). Lustra możesz powiesić również w sypialni (najlepiej za zagłówkiem, a nie na ścianie u stóp łóżka).

  

Więcej o:
Copyright © Agora SA