Jak ustawić baterię przy wannie wolnostojącej?

Redakcja
24.11.2021 12:00
Która bateria będzie najlepszy wyborem oraz jak ją umiejscowić, aby podkreślała wystrój łazienki i jednocześnie była praktycznie ustawiona? Poniższe rady pomogą podjąć tę decyzję. Niektóre baterie oraz wanny mogą być montowane na specjalnym podeście, podkreślając tym samym urok wanien wolnostojących. Przedstawiamy rodzaje baterii.

Płytki i panele w nowoczesnej łazience z wanną wolnostojącą.Płytki i panele w nowoczesnej łazience z wanną wolnostojącą. Fot. Shutterstock

Niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się obecnie wanny wolnostojące. Jeżeli pozwala na to, przestrzeń łazienki coraz częściej przeprowadza się montaż wanny wolnostojącej, umiejscawiając ją w centralnym punkcie toalety. Wanna wolnostojąca dodaje wnętrzu gustowności oraz elegancji, a wybrana forma baterii to podkreśla. W ofercie pojawiają się także wanny w stylu retro. Wybór jest naprawdę spory. Najlepiej, aby wanna korespondowała także z pozostałą częścią wyposażenia np. bateria umywalkowa dobrze, aby pochodziły z tej samej kolekcji. Oprócz wanny najbardziej rzucającą się rzeczą w oczy przy wejściu do łazienki jest bateria wannowa.

Bateria wannowa wolnostojąca

Jeżeli chcemy urządzić łazienkę od nowa. Z pewnością zależy nam, aby wystrój pomieszczenia onieśmielał, a jednocześnie, abyśmy czuli się w tym miejscu przytulnie i jednocześnie mogli się zrelaksować. Instalując baterie wannową wolnostojącą, należy wziąć przede wszystkim pod uwagę rozmieszczenie instalacji wodno-kanalizacyjnej w naszej łazience. Dodatkowo należy zwrócić uwagę, z której strony chcemy mieć uchwyt regulujący strumień napełniania wanny oraz gdzie ma być słuchawka prysznicowa. Jeżeli jesteśmy na etapie projektowania naszego miejsca relaksu, nie będzie żadnego problemu, aby instalacja była doprowadzona w wyznaczone miejsce. Numer jeden wśród baterii wannowych do wanien wolnostojących stanowią wolnostojące baterie wannowe. Dodatkowo możemy wybrać materiał oraz kolor, którym bateria ma być wykończona. Możemy wybrać wśród takich materiałów jak: chrom, satyna, srebro, złoto bądź platyna, zapewniając nowoczesny design pomieszczenia oraz poprawiając jego wystrój.

Bateria wannowa wielootworowa do wanny wolnostojącej

Bateria wielootworowa — to odmienny sposób na instalację baterii do wolnostojącej wanny. Takie baterie wannowe są instalowane na obrzeżach wanny w specjalnie do tego celu wyciętych otworach. Możemy zamówić wannę z gotowymi otworami bądź wykonać je osobiście. Co ważne — w większości wanien akrylowych nie musimy się martwić o uszkodzenie materiału, ani utratę gwarancji. Fachowcy zalecają jednakże, aby przed zakupem baterii wannowej sprawdzić, czy wanna posiada szeroką krawędź. W wypadku wanny wolnostojącej z wąskim rantem montaż baterii będzie możliwy jedynie na półce bezpośrednio nad wanną. W przeciwnym razie nie uda nam się zamontować wybranej baterii. Wielu użytkowników docenia baterie wolnootworowe za to, że wąż rączki prysznicowej jest finezyjnie schowany i zapewnia swobodny dostęp do rączki natryskowej.

Bateria wannowa podtynkowa do wanny wolnostojącej?

Bateria podtynkowa — jest jeszcze jedną opcją z najczęściej spotykanych możliwości ustawienia baterii. Jest to opcja dla osób chętnych na skorzystanie z baterii prysznicowej podtynkowej. Generuje to pewne komplikacje natomiast, jeżeli posiadamy tak stworzony projekt oraz odpowiednio podpięte przyłącza. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby z niej skorzystać. W takim przypadku wanna nie może jednak stać w dowolnym miejscu. Wanna musi stać przy ścianie. Czasami jednak projektanci w przypadku, gdy mają do dyspozycji duży metraż pomieszczenia, stosują specjalną ściankę, która wizualnie zmniejsza przestrzeń, a dodatkowo oddziela np. przestrzeń do kąpieli wannowej, od strefy natrysku. Baterie podtynkowe spodobają się osobom ceniącym gustowne wzornictwo. Możemy wybierać w szerokiej palecie kolorów.

Którą baterię i jak ustawić w łazience?

Którą baterie i jak ją ustawić do wanny wolnostojącej? Do wanny wolnostojącej możemy zastosować wiele różnych baterii, wśród nich wyróżniamy baterie wolnostojące, baterię podtynkową lub baterie wielootworowe. W zależności, w którym miejscu chcemy umiejscowić produkt, będzie to również wpływało na umiejscowienie baterii. Wanny wolnostojące oraz montaż baterii wolnostojącej wymaga odpowiedniego przyłącza zaworów sterujących. To od nas jednakże będzie zależało, z której krawędzi wanny chcemy mieć pokrętła z przełącznikiem natrysku, aby regulować temperaturę wody oraz jej strumień. Bateria podłogowa zapewni możliwość montażu z każdej strony i do każdego typu wanny. Wybierzmy też takie materiały, aby nasz salon kąpielowy był prosty w utrzymaniu czystości.

Więcej o: