Kot zniszczył twoją kanapę? Możesz ją uratować wykorzystując tę wyjątkową technikę

Zniszczone meble to zmora wielu właścicieli pupili. Czasami wystarczy godzina nieobecności i ulubiony mebel może doznać znacznego uszczerbku. Stephanie Louise wpadła na pomysł pewnej twórczej naprawy.

Ostrzenia pazurków kota nie oduczymy, a nawet nie powinnyśmy. To pierwotny odruch, który jest dla nich bardzo ważny, dlatego tak istotne jest zapewnienie drapaków. Czasami jednak koty preferują drapanie mebli, a wtedy ulubiona sofa może ucierpieć, gdy tylko wyjdziemy z domu. Pewna właścicielka kota znalazła sposób na prostą renowację mebla, bez dużych nakładów finansowych.

Pamiętaj, że kot to wciąż mały łowca. Potrzebuje specjalnych warunków

Trudno naprawić rozdartą tapicerkę, na ogół wymaga to pomocy tapicera i wymiany całego materiału. Jeśli nasz kot upatrzy sobie na cel kanapę, to ciężko będzie z nim wygrać. Warto pamiętać, że pomimo udomowienia koty nadal mają silny instynkt łowiecki, dlatego tak ważna jest zabawa z nim i zapewnienie miejsc do drapania. Chociaż czasami i to nie wystarcza. Stephanie Louise mówi, że przegrała ze swoim kotem bitwę o kanapę, ale twórczo to spożytkowała. Wykorzystała do tego swoją pasję. 

Sztuka na zniszczeniu. Haft zupełnie zakamuflował rozdarcie

Na grupie facebookowej Tips4Home Stephanie Louise pokazała, jak naprawiła kanapę zniszczoną przez swojego kota. Wystrzępiony róg zakamuflowała urokliwym haftem, który zupełnie odwraca uwagę od zniszczenia, a przy tym wygląda niezwykle oryginalnie. Wiele osób przyjęło tę technikę z zachwytem, pisząc, że kanapa wygląda nawet lepiej niż wcześniej. Teraz pozostało tylko ostudzić zapał mruczka do kolejnych testów wytrzymałości kanapy.

Źródło: mymodernmet.com

Zobacz też: Skandynawski styl podbija ulice i Instagrama. W czym tkwi jego sekret?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.