Jak osłonić taras przed deszczem i wiatrem? Dzięki tym trikom odpoczniesz na tarasie nawet w chłodniejsze dni

Taras lub balkon to jedne z ulubionych "pomieszczeń" w wielu polskich domach - szczególnie letnią porą. Pogoda w naszym kraju często nas nie rozpieszcza, psując nasze tarasowe plany porywistym wiatrem lub deszczem. Istnieją jednak pewne rozwiązania, które pozwolą ci na korzystanie z tarasu nawet podczas niekorzystnej pogody.

Tarasy i balkony to doskonała przestrzeń do spędzania czasu letnią porą. Umożliwia ona bowiem podziwianie natury, grillowanie, jedzenie posiłków czy wypoczywanie na świeżym powietrzu. Niestety, Polska pogoda nie pozwala na zbyt długi czas cieszenia się tą zewnętrzną przestrzenią. Nieosłonięte balkony i tarasy będą najczęściej, służyły wyłącznie w naprawdę ciepłe dni i wieczory. Aby móc korzystać z tarasu także w bardziej pochmurną i deszczową pogodę należy go odpowiednio zabezpieczyć.

Zadaszenie tarasu – parasole czy markizy to nie najlepszy pomysł w deszczowe dni!

Zadaszenie przestrzeni tarasowej to dla jednych niezbędny jego element, dla innych natomiast zupełna fanaberia. Chcąc korzystać ze swojego tarasu także w deszczowe dni, warto jednak posiadać odpowiednie zadaszenie. Rozkładane parasole czy markizy, choć świetnie sprawdzą się jako ochrona przed słońcem, zupełnie nie nadają się do ekspozycji na deszcz. Najlepsze będzie konkretne zadaszenia wykonane z drewna i blachy. Jeśli zależy wam na odpowiednim dopływie promieni słonecznych, warto rozważy opcję dachu szklanego bądź z pleksi. 

Osłona przed wiatrem? Te rozwiązania świetnie spełnią swoje zadanie

Aby miło spędzać czas na tarasie także w chłodniejsze dni, oprócz zadaszenia tarasu, należy go także odpowiednio osłonić przed wiatrem lub zacinającym deszczem. Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, zarówno doraźnych, jak i tych zamontowanych na stałe. Należą do nich:

  • murki lub ścianki,
  • parawany,
  • zasłony wodoodporne,
  • zwijane markizy boczne

Każde z wymienionych rozwiązań posiada swoje plusy i minusy. Większość z nich dobrze spełni jednak funkcję osłaniającą przed wiatrem i deszczem.

Ogrzej się na tarasie

Oprócz odpowiedniego osłonięcia tarasu z góry oraz od boku, można także pomyśleć o dodatkowym ogrzewaniu tej przestrzeni. Jeśli taras służy w dużej mierze jako przestrzeń do grillowania i spędzania razem wieczornego czasu to doskonałą opcją będzie wymurowany grill w formie kominka. Sprawdzi się on świetnie do przygotowywania posiłków, a także dobrze ogrzeje całą przestrzeń tarasu. Inną popularną opcją, jest zamontowanie nagrzewnic lub ogrzewaczy tarasowych – elektrycznych bądź gazowych. 

Zobacz także: Lato zamknięte w butelce. ZARA podbija świat swoimi perfumami! Soczyste i kuszące

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.