Czym zasłonić balkon? Oto 3 pomysły na stylowe i efektowne osłony balkonowe

Balkon to doskonałe miejsce do letniego wypoczynku. Często jednak mieszkając w bloku, nie jesteśmy w stanie w pełni oddać się chwili relaksu, ponieważ wokół otaczają nas okna innych mieszkańców bloku. W jaki sposób osłonić swój balkon przed oczami potencjalnych gapiów?

Osłona bambusowa – modny i niedrogi sposób na zasłonięcie balkonu

Osłona bambusowa to jedna z najtańszych i zarazem najchętniej wybieranych opcji, na zasłonięcie swojej zewnętrznej przestrzeni. Tego typu osłony dostępne są w niemal wszystkich marketach budowalnych i sprzedawane są w formie zwiniętych rolek. Występują one w różnych wysokościach oraz kolorach. 3 metry bieżące osłony o wysokości 1 metra to koszt około 100 zł.

Osłony bambusowe są nie tylko bardzo tanią, ale także modną opcją. Doskonale wpisują się one we wszelkie aranżacje w stylu tropikalnym lub boho. 

Osłonią cię od słońca, owadów i wzroku sąsiadów – postaw na zasłony tarasowe

Zasłony i firany to popularny element w aranżacji domowych pomieszczeń. Coraz częściej stosuje się je także w przestrzeniach zewnętrznych. Ten rodzaj osłony zastosowany na balkonach i tarasach, może pełnić kilka różnych roli. Zasłony i firany dobrze sprawdzą się jako osłona przed wzrokiem sąsiadów, ale także stworzą barierę przed ostrym słońcem czy owadami. Odpowiednio zamontowane, sprawdzą się również jako osłona przed wiatrem. 

Zasłony bądź firany tarasowe to także modny dodatek, nadający charakteru całej zewnętrznej przestrzeni. Będą się one dobrze prezentować na balkonach w stylu boho lub glamour.

Drewniane osłony i parawany to przepis na elegancki i stylowy balkon

Drewno to najchętniej wykorzystywany materiał w aranżacji balkonów i tarasów. Nic więc dziwnego, że dużą popularnością cieszą się także wszelkie wykonane z niego parawany i osłony. Choć ten sposób na zasłonięcie tarasu nie należy do najtańszych, to przy odpowiedniej impregnacji może nam posłużyć na wiele lat. Dobrze zamontowane drewniane ścianki czy parawany dobrze osłonią balkon przed wiatrem a nawet zacinającym deszczem. 

Zobacz także: To najmodniejsze buty nadchodzącego lata! Oryginalne i trendowe modele z Sinsay, Reserved i Stradivarius

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.