W Biedronce wielka dostawa kwiatów doniczkowych. Duże egzemplarze za 26,99 zł

Amatorzy roślin doniczkowych większych rozmiarów powinni szybko pobiec do Biedronki. Najnowsza dostawa oznacza kilka odmian interesujących odmian, które można zakupić w atrakcyjnej cenie.

Niegdyś powiększanie kolekcji roślin doniczkowych było możliwe jedynie poprzez dzielenie się sadzonkami. Do Polski docierało mniej odmian, ale za to były niezwykle odporne. Obecnie amatorzy roślin doniczkowych bez trudu mogą powiększać domowe hodowle, dzięki ofertom z popularnych marketów. Warto jednak pamiętać o kilku zasadach.

Zobacz też: W Pepco stylowe akcesoria do sprzątania. Praktyczne i ładne

Jak postępować z roślinami kupionymi w markecie. Tych zasad przestrzegaj

Rośliny w marketach na ogół wyglądają bardzo zdrowo, ale pamiętajmy, że wcześniej były hodowane w specyficznych szklarniowych warunkach, dlatego pobyt w sklepie, a później w naszych domach, to pewien szok. Dodatkowo obsługa sklepu nie ma na ogół czasu na pielęgnowanie roślin, dlatego łatwo o zalanie lub przesuszenie. Zanim kupimy roślinę, to warto przyjrzeć się jej liściom od spodu, a także ziemi. Możliwe, że plądrują ją przędziorki lub ziemiórki, a plamy wskazują na choroby grzybowe. To nie znaczy, że nie warto kupować takiej rośliny, bo z powodzeniem można ją odratować, jednak należy jej najpierw przeprowadzić okres kwarantanny, z daleka od innych roślin w domu, a także stosując odpowiednie środki chemiczne. Pamiętajmy, że lepiej nie przesadzać rośliny od razu po przyniesieniu do domu, nie dodawajmy jej wrażeń. Najpierw niech zaaklimatyzuje się w nowych warunkach. Po jakichś dwóch tygodniach jak najbardziej warto to zrobić, do doniczki z odpływem. 

Wielka dostawa roślin doniczkowych w Biedronce. Interesujące gatunki

Od 4 września w ofercie Biedronki dostępnych będzie kilka odmian roślin doniczkowych, które są całkiem sporych rozmiarów. Wśród nich znalazły się: yucca, palma areca, fikus benjamin, sansewieria, dracena sanderiana, dracena marginata. Cena każdej rośliny to 26,99 zł. 

Oferta roślinOferta roślin fot. screen gazetka Biedronki

Zobacz też: Jak uporać się z potliwością stóp? Wykonuj te kąpiele regularnie, a zniwelujesz uciążliwy problem

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.