woda

 • HIT: Soda Stream - woda gazowana w domu

  HIT: Soda Stream - woda gazowana w domu

  Marketowe półki uginają się od towarów. Bez problemu kupimy różne butelki wód, o różnych pojemnościach, jednak konsumenci są coraz bardziej świadomi i przypominają sobie dzieciństwo, kiedy syfony z wodą cieszyły się popularnością. Po latach syfony wracają, w odmienionej wersji, nazwane Soda Stream'ami. Jak działają, ile kosztują i czy są warte zakupu?

 • Dmuchane materace idealne na lato - najmodniejsze wzory

  Dmuchane materace idealne na lato - najmodniejsze wzory

  Dmuchane materace to hit lata. Choć popularne były już w ubiegłym roku, nadal święcą triumfy. Nic dziwnego! Wzory zachwycają kolorami, energią i wprowadzają do pamiątkowych fotografii iście wakacyjny klimat. Wybraliśmy najmodniejsze wzory tego lata!

 • Zmiękczacze wody - jak działają i który wybrać?

  Zmiękczacze wody - jak działają i który wybrać?

  Czy ktoś nie zna problemów z kamieniem z wody? Zniszczona armatura łazienkowa, awarie sprzętów AGD czy pieca grzewczego, wysuszona skóra i włosy, niedoprane ubrania. To tylko niektóre kłopoty wywoływane przez twardą wodę. Ale jest na nie sposób! Ze wszystkimi poradzi sobie centralny zmiękczacz wody. Praktycy szczególnie polecają modele Hydro, Hydro Plus i Water Technic.

 • Elegancka i efektowna ozdoba twojego stołu - karafki i dzbanki do win, likierów, whisky, soków lub wody

  Elegancka i efektowna ozdoba twojego stołu - karafki i dzbanki do win, likierów, whisky, soków lub wody

  Każdy napój serwowany na stole wymaga innego rodzaju naczynia. Eleganckie karafki są propozycją dla osób, które pragną nie tylko delektować się wyrafinowanym smakiem napoju, lecz również dbają o estetykę stołu. Zapoznajcie się z propozycją tych funkcjonalnych i niezwykle efektownych naczyń.

 • Jak oszczędzać gaz podczas gotowania?

  Jak oszczędzać gaz podczas gotowania?

  Twoje rachunki za gaz nie są zbyt wysokie? To świetnie, ale mogą być jeszcze niższe! Najwięcej gazu (a co za tym idzie pieniędzy) oszczędzisz podczas gotowania. Oto co powinnaś robić, aby oszczędzać gaz!

 • Orzechy piorące. Czy warto?

  Orzechy piorące. Czy warto?

  Zastanawiasz się, czym zastąpić chemiczne proszki do prania? Kup indyjskie orzechy piorące (Sapindus Mucorossi). To świetna alternatywa dla "chemii", orzechy są ekologiczne i... ekonomiczne.

 • Aquarea DHW do ciepłej wody użytkowej

  Aquarea DHW do ciepłej wody użytkowej

  Urządzenie Aquarea DHW firmy Panasonic służy do podgrzewania ciepłej wody użytkowej. W jednej obudowie integruje ono małą pompę ciepła oraz zbiornik c.w.u. i jest w stanie zapewnić o 75 proc. mniejsze zużycie energii niż elektryczne podgrzewacze. Rozwiązanie stworzono z myślą o domach jednorodzinnych, które są już wyposażone w system ogrzewania.

 • Jak odzyskać wodę deszczową ?

  Jak odzyskać wodę deszczową ?

  Odpowiedź jest prosta - z rynien. Nadmiar wody deszczowej dookoła posesji to niezwykle uciążliwy kłopot - utrudniające mobilność kałuże i powstające w ogrodzie błoto. Rozwiązanie często nierównej walki z żywiołem okazuje się jednak nie tylko proste, ale i ekologiczne - wystarczy pozostawić na wydajny system zbierania wody deszczowej.

 • Bateria kuchenna Brita 3020 filtrująca wodę w domu

  Bateria kuchenna Brita 3020 filtrująca wodę w domu

  Firma Brita wprowadziła do sprzedaży baterię kuchenną filtrującą, która umożliwia korzystanie z uzdatnionej wody bez ograniczeń i w każdym momencie. Bateria w połączeniu z wkładem filtrującym, montowanym pod zlewem, umożliwia usuwanie kamienia i substancji wpływających negatywnie na smak i zapach wody, takich jak chlor czy ołów i miedź, które często występują w domowych instalacjach.

 • Elektryczny podgrzewacz wody sterowany cyfrowo

  Elektryczny podgrzewacz wody sterowany cyfrowo

  Wiszący, pojemnościowy, elektryczny podgrzewacz wody Ingenio ma zamontowany tryb Smart, czyli samouczący się program sterujący.

 • Billboard, który pozyskuje wodę pitną z powietrza

  Billboard, który pozyskuje wodę pitną z powietrza

  Naukowcy z University of Engineering and Technology w Limie, skonstruowali billboard, który odzyskuje wodę pitną z powietrza. Produkuje około 100 litrów wody dziennie poprzez wydobycie pary wodnej.

 • Czujnik zalania przez wodę

  Czujnik zalania przez wodę

  Zalanie to jedna z najczęstszych przyczyn szkód w naszych domach. Dzięki wprowadzonemu właśnie na rynek czujnikowi Fibaro Flood Sensor możemy skutecznie chronić się przed domową powodzią. Precyzjny czujnik poinformuje o grożącym zalaniu oraz gwałtownych skokach i spadkach temperatur wysyłając nam informację na telefon komórkowy lub tablet.

 • Woda w ogrodzie - porady i inspiracje

  Woda w ogrodzie - porady i inspiracje

  Staw kąpielowy, oczko wodne, niewielka kaskada, ścienna fontanna lub choćby mała rzeźba ciurkająca wodą. To różne warianty, które umożliwią wprowadzenie wody do ogrodu. Jej cichy szmer ukoi po ciężkim dniu, a roślinność wodna i nabrzeżna może być prawdziwą ozdobą. Dyskretne oświetlenie dodatkowo wydobędzie urok tego miejsca.

 • Czekolada po meksykańsku

  Czekolada po meksykańsku

 • Wariacje na temat wody

  Wariacje na temat wody

  Źródełka, oczka wodne, kaskady... Różne pomysły na wprowadzenie wody do ogrodu.

 • Wertykalny Ogród - natura w mieście

  Wertykalny Ogród - natura w mieście

  Czy roślinom potrzebna jest gleba? Nie, w zasadzie nie... Gleba to zaledwie mechaniczna "podpórka". To woda i rozpuszczone w niej minerały, światło słoneczne i dwutlenek węgla są roślinom nieodzowne, do procesu fotosyntezy.

 • Woda w ogrodzie - porady i inspiracje

  Woda w ogrodzie - porady i inspiracje

  Nic tak nie poprawia nastroju i mikroklimatu w ogrodzie jak oczko wodne czy strumień lub choćby mała rzeźba ciurkająca wodą. Oto propozycje aranżacji małych i dużych stawów, fontann i strumieni.

 • Równy poziom na brzegach oczka

  Równy poziom na brzegach oczka

  Liczy się dokładny pomiar

 • Z doświadczeń właścicieli

  Z doświadczeń właścicieli

  Krok po kroku - jak dbać o ogród na piaszczystej działce

 • Woda w kamiennych ramach

  Woda w kamiennych ramach

  W dużych ogrodach możemy pozwolić sobie na założenie prawdziwego stawu. A gdy ogród jest mały? Tu ciekawym rozwiązaniem będzie niewielka sadzawka o regularnym, geometrycznym obrzeżu.

 • Numer 6/2005

  Numer 6/2005

  Pejzaże malowane kwiatami * Ogród z placem zabaw * Woda w kamiennych ramach * Zakazane kwiaty * Akademia ogrodnika * Kwiatowy maraton

 • Sukulenty

  Sukulenty

Więcej o:

woda