Zrób to sam: kolorowe proporczyki

Kolorowe proporczyki to bardzo popularny trend wnętrzarski. Zawieszone obok siebie tworzą girlandę, która świetnie wygląda powiewając na balkonie, ale według mnie najlepiej prezentuje się jako ozdoba dziecięcego pokoju.

Zrób to sam: kolorowe proporczyki - materiały i narzędzia

Materiały i narzędzia: kawałek papieru i ołówek, kilkanaście ścinek kolorowych tkanin bawełnianych lub lnianych (muszą być dość sztywne), grubej flizeliny (włókniteksu) (do kupienia w każdym sklepie z tekstyliami, bądź w pasmanterii za ok 4zł/m), mulina, igła z dużym oczkiem, nożyczki, żelazko, taśma klejąca.

Zrób to sam: kolorowe proporczyki - krok 1

Każdy kawałek tkaniny należy podkleić dokładnie sztywną flizeliną. Układamy odmierzony kawałek flizeliny do tkaniny, stroną dostosowaną do klejenia, jest ona szorstka, błyszcząca. To ważne, aby nie pomylić stron, gdyż materiał przyklei się do żelazka.

Zrób to sam: kolorowe proporczyki - krok 2

Flizelinę przyprasowujemy żelazkiem na najwyższej temperaturze, z parą.

Zrób to sam: kolorowe proporczyki - krok 3

Rysujemy trójkąt na kartce i wycinamy go w dowolnym wymiarze, girlanda może być mniej lub bardziej drobna.

Zrób to sam: kolorowe proporczyki - krok 4

Odrysowujemy ten trójkąt na tkaninach.

Zrób to sam: kolorowe proporczyki - krok 5

Wycinamy je. Analogicznie postępujemy z każdym kolorem. Wycięte i dobrze podklejone kawałki nie będą się wyginać i strzępić na brzegach.

Zrób to sam: kolorowe proporczyki - krok 6

Teraz wystarczy już tylko nawlec powycinane trójkąty na grubą nić, najlepiej mulinę. Czynność powtarzamy na każdym trójkącie, w dwóch rogach, blisko brzegów, żeby nie wyginały się pod wpływem temperatury czy wiatru.

Zrób to sam: kolorowe proporczyki - krok 7

Gotową girlandę można zawiesić na karniszu, na balkonie, na ścianie, na meblach lub udekorować nią lampę. W analogiczny sposób można przygotować każdą inną girlandę, np. z imieniem dziecka, z napisem HAPPY BIRTHDAY czy jakimkolwiek innym.

boginieprzymaszynie.blogspot.com

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.