Kuchnia w zabudowie

Nie da się ukryć, że dobry design to taki, który można uznać za ponadczasowy. Tworząc aranżację kuchennego wnętrza warto więc postawić na kuchnię w zabudowie, która będzie nie tylko elegancka i trwała, ale też funkcjonalna. Wyjaśniamy w czym tkwi sekret stylowej kuchni w zabudowie.

Wybór kuchni w zabudowie powinien być dobrze przemyślany, ponieważ służyć będzie nam ona przez wiele lat. Podczas podejmowania decyzji trzeba więc wziąć pod uwagę kilka aspektów, dzięki którym wasza kuchnia w zabudowie będzie nie tylko szykowna i elegancka, ale także funkcjonalna i trwała.

Aby kuchnia w zabudowie rzeczywiście mogła przez lata służyć domownikom, powinna bazować na uniwersalnych i ponadczasowych elementach. Oczywiście, przy jej wyborze warto brać pod uwagę aktualne trendy, jednak lepiej postawić na dobrą jakość połączoną z praktycznymi rozwiązaniami, dzięki którym korzystanie z kuchni w zabudowie będzie komfortowe.

Kuchnia w zabudowie: oszczędność formy i dodatków

W przypadku kuchni w zabudowie, podobnie jak i w przypadku ubioru, najlepiej sprawdza się umiar. Oczywiście nie oznacza to, że każda kuchnia w zabudowie powinna być minimalistyczna, jednak lepiej unikać przepychu i nie przesadzać z ilością zdobień. Meble kuchenne o prostej, oszczędnej formie sprawiają wrażenie nie tylko bardziej modnych i estetycznych, ale też bardziej schludnych. Co więcej, im prostsza jest forma kuchni w zabudowie, tym bardziej wytworna jest cała aranżacje kuchenna.

Warto wiedzieć, że wprowadzając zbyt dużą ilość ozdobników do pomieszczenia, rośnie ryzyko, że stworzona przez nas kuchnia w zabudowie szybko nam się znudzi, a nawet przestanie podobać. Co więcej, to co aktualnie jest modnym trendem za kilka lat może stać się przykładem kiepskiego gustu. Najlepiej jest więc wybierać z wnętrzarskich trendów to, co najlepsze i postawić np. na relingi, otwarte półki i dekoracyjne szklane witryny, czyli elementy ponadczasowe, które nigdy nie wyjdą z mody.

OLIVIA Dąb Saint TropezOLIVIA Dąb Saint Tropez KAM

Kuchnia w zabudowie: stonowane bardziej gustowne

Ponadczasowa kuchnia w zabudowie charakteryzuje się zachowawczą kolorystyką. Za uniwersalne meble kuchenne uważa się meble drewniane, które nadają wnętrzu eleganckiego sznytu i przytulnego charakteru. Kuchnia z drewnianą zabudową meblową wygląda szykownie, ale jednocześnie nie traci ciepła jakim powinno cechować się to pomieszczenie. Ponadto, rysunek drewna jest świetną bazą dla dodatków o wyrazistej kolorystyce.

Za uniwersalną kuchnię w zabudowie można uznać również tę o neutralnych barwach, takich jak odcienie szarości, brązu i beżu. Najbezpieczniejsze są jednak białe i czarne kuchnie w zabudowie, uznawane za klasyki meblowego designu. Co więcej, jeśli chcecie, aby wasza kuchnia w zabudowie była wizytówką waszego dobrego gustu, zdecydujcie się na fronty o matowej powierzchni, które są o wiele bardziej eleganckie od frontów o powierzchni błyszczącej.

Kuchnia w zabudowie: elegancja od „podszewki”

Uniwersalna kuchnia w zabudowie nie tylko pięknie wygląda, ale przede wszystkim jest funkcjonalna i wygodna dla domowników. Aby rzeczywiście taka była, powinna zapewniać odpowiednią przestrzeń do przygotowywania posiłków oraz przechowania produktów spożywczych, sprzętów i innych niezbędnych do gotowania akcesoriów. Ponadto, idealna kuchnia w zabudowie powinna być też łatwa do utrzymania w czystości, schludna i estetyczna. Choć może wydawać się to trudne, taki efekt jest możliwy do osiągnięcia.

Aby pogodzić wszystkie wyżej wymienione cechy, trzeba bardzo dobrze przemyśleć wybór kuchennej zabudowy i zaprojektować ją w taki sposób, by odpowiadała naszym zwyczajom. W końcu nawet najbardziej atrakcyjne fronty nie mogą zastąpić ergonomicznie zaplanowanych stref roboczych czy nowoczesnych okuć sprawiających, że szuflady delikatnie się wysuwają, a szafki zamykają niemal bezgłośnie.

Nowoczesna, a równocześnie ponadczasowa kuchnia w zabudowie nie może ograniczać się tylko zachowania wysokiej estetyki, dlatego musi wyróżniać się wysokim standardem mebli oraz funkcjonalnością. Jednym z uniwersalnych rozwiązań są pojemne szuflady i szafki, do których każdy będzie miał łatwy dostęp. Im więcej w jest miejsca do przechowywania, tym łatwiej w kuchni w zabudowie można zachowywać porządek. Przedmioty pozostawione na wierzchu psują ogólną estetykę i sprawiają wrażenie chaosu, którego lepiej unikać w tym pomieszczeniu.

Kam PremiumKam Premium KAM

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.