zabudowa
-
Zabudowa szafy zrób to sam
Szafy to meble znane nam od wieków. Ci "stali bywalcy" naszych domów ułatwiają organizację przestrzeni i utrzymanie porządku. Tworzą wystrój i niepowtarzalny klimat wnętrza. Na przełomie lat kształt i wygląd szaf bardzo się zmienił. Dziś szafa, to nie tylko wolnostojąca skrzynia, ale bardzo często również mebel wykonywany pod zabudowę konkretnego pokoju. Szafa do sypialni, do salonu lub garderoby, wykonana na wymiar - to wygoda, funkcjonalność i elegancja - w jednym. Jak prawidłowo zrobić szafę przesuwną w domu z kilku części? Jak rozplanować wnętrze przy pomocy poszczególnych elementów? I w końcu jakie drzwi wybrać? Podpowiadamy!
-
Kuchnia w zabudowie
Nie da się ukryć, że dobry design to taki, który można uznać za ponadczasowy. Tworząc aranżację kuchennego wnętrza warto więc postawić na kuchnię w zabudowie, która będzie nie tylko elegancka i trwała, ale też funkcjonalna. Wyjaśniamy w czym tkwi sekret stylowej kuchni w zabudowie.
-
Frezowanie: szafki kuchenne z ozdobnym frezem
Znakiem rozpoznawczym nowoczesnej kuchni nie są już, wbrew pozorom, gładkie i połyskujące fronty zabudowy kuchennej. Teraz coraz modniejsze stają się fronty z delikatnymi frezami, stylizowane na rustykalne. W nowym sezonie w aranżacji kuchni stawiamy na klasykę w nowoczesnym wydaniu, łączącą elegancki minimalizm z tradycyjnym wzornictwem.
-
Kompleksowe systemy do montażu okien
Systemy do montażu okien w warstwie ocieplenia polecane są do budownictwa energooszczędnego, gdyż skutecznie eliminują mostki termiczne wokół okna i zapobiegają przemarzaniu muru w jego okolicy.
-
Kuchenna zabudowa: współczesne wariacje na temat kredensu
Dawniej trudno było sobie wyobrazić kuchnię czy jadalnię bez masywnego i pojemnego kredensu. Dziś mebel ten bywa zastępowany przez nowoczesne zabudowy, częściowo albo całkowicie przeszklone.
-
Kuchnia: nowocześnie i "na wysoki połysk"
Kuchnia miała być nowoczesna, ale nie zimna. Czy meble "na wysoki połysk" dodały jej urody?
-
Szafa dobrze urządzona
Wnętrze szafy lub garderoby powinno być tak rozplanowane, aby praktycznie wykorzystać każdy centymetr. Oprócz zamontowanych na stałe półek, wieszaków czy szuflad przydadzą się też różnej wielkości kosze, pudła i uchwyty.
-
Piekarnik do zabudowy i kuchenka mikrofalowa Crystal White
Nowe urządzenia Franke - kuchenka mikrofalowa i piekarnik do zabudowy w modnej bieli. Pozwalają ergonomicznie wykorzystać przestrzeń w kuchni.
-
Wystrój wnętrz: murowane szafki - sposób na niepowtarzalną kuchnię
Jeśli chcesz mieć naprawdę oryginalną kuchnię, wymuruj ścianki i zamontuj w nich fronty. Takie konstrukcje widuje się zwykle we wnętrzach urządzonych w stylu wiejskim, sprawdzą się jednak również w innych stylach.
-
kUchnia o natUralnej linii
Lubisz pichcić w swojej kuchni?. W swoim żywiole będziesz dopiero w takiej ergonomicznej i wygodnej kuchni jak ta.
-
Projekt: Laboratorium smaków
Niemal wzorcowy przykład kuchennej nowoczesności i funkcjonalności. Tak zaprojektowane wnętrze nie bez powodu przypomina nieco laboratorium - nie jest bowiem pomyślane jako przytulne centrum życia rodzinnego i towarzyskiego, ale jako miejsce pracy.
-
Lekka aranżacja
Wśród wielu cech nowoczesnych kuchni jedną z bardziej charakterystycznych jest niska zabudowa. Zrezygnowanie z górnych szafek przynosi dobry efekt zwłaszcza w kuchniach otwartych na pokój dzienny, bo łatwiej o stylistyczne dopasowanie obydwu części wnętrza.
-
Zbyt dużo okien lub drzwi
Jeśli w naszej kuchni jest kilka większych lub mniejszych okien albo np. dwoje drzwi, możemy śmiało nazwać ją fachowo - wielootworową. Niestety, takie pomieszczenie bardzo często bywa nieustawne i trudne do zagospodarowania, ponieważ brakuje w nim albo miejsca na szafki wiszące, albo odpowiedniej przestrzeni na jeden długi ciąg roboczy.
-
Kuchnia długa i wąska
Kuchnia powinna mieć co najmniej 180 cm szerokości. Norma ta wynika z wymiarów standardowych szafek stojących (60 cm głębokości) oraz z konieczności pozostawienia wolnego miejsca - minimum 120 cm - na swobodne poruszanie się i na wygodne korzystanie z szafek i urządzeń kuchennych.
-
Aranżacje z poza schematu
Bywają kuchnie, w których nie da się zastosować żadnego z ?klasycznych? układów. Należą do nich wnętrza o bardzo nietypowym kształcie (na przykład wielokątne), a także takie, w których znajduje się kilka okien lub na przykład dwa albo i trzy wejścia, w dodatku usytuowane na różnych ścianach.
-
Duża kuchnia, dużo miejsca
W tym układzie dwa kuchenne ciągi robocze usytuowane wzdłuż przeciwległych ścian są połączone trzecim, poprzecznym. Blat łączący zabudowę znajduje się zwykle pod oknem i tam często instaluje się zlewozmywak, gdyż do zmywania naczyń bardzo przydaje się światło dzienne.
-
Kuchnia w dwóch osobnych ciągach
Zabudowa wzdłuż dwóch przeciwległych ścian, czyli w dwóch osobnych ciągach, to dobre rozwiązanie w kuchni krótkiej i w miarę szerokiej.
-
Cała kuchnia w jednym ciągu
Układ jednociągowy w kuchni to dość wygodne rozwiązanie. Ściana musi być jednak na tyle długa, by zmieściły się przy niej wszystkie niezbędne meble i urządzenia.
-
Projekt: Narożny blat
Nawet w małej kuchni często znajdzie się skrawek ściany, przy której da się zamontować blat - np. półokrągły lub w kształcie wycinka koła.
-
Między kuchnią a salonem
W kuchni połączonej z salonem umowną granicę między tymi dwoma pomieszczeniami można wytyczyć długim prostokątnym stołem, na przykład ustawionym równolegle do zabudowy kuchennej.
-
48,1 m kw., dla 2 osób: problem - wąski przedpokój
Właśnie kupiliśmy nasze pierwsze mieszkanie i nie do końca podoba nam się jego rozkład. Nie mamy pomysłu, jak zagospodarować nieustawny przedpokój, zwłaszcza jego węższą część. Może dobrze byłoby otworzyć na niego kuchnię? Gdzie zaplanować szafy? Zastanawiamy się również, gdzie urządzić wygodne miejsce do pracy. Czy w łazience (jest dość przestronna) lepsza będzie wanna, czy też zastąpić ją kabiną prysznicową? Ilona ze Szczytna
-
35 m kw. dla 1 osoby Sypialnia mała, ale wygodna
Moim marzeniem jest wygodna sypialnia. Zastanawiam się, jak ją zaaranżować w mniejszym pokoju. Mogę jeszcze zmienić układ ścian, żeby poprawić proporcje niewielkich i, niestety, wąskich pomieszczeń. Potrzebne mi są także szafy, a może uda się wydzielić gdzieś choćby małą garderobę? Proszę również o propozycję kuchennej zabudowy. Ewa z Rzeszowa
-
51,5 m kw. dla 1 osoby Zabudowa otwartej kuchni
Moje mieszkanie składa się z dwóch pokoi, kuchni, łazienki i przedpokoju. Zamieszkam w nim sama, chciałabym więc, by było przede wszystkim przestronne. Marzę o otwartej kuchni, ale nie wiem, jak ją zagospodarować. W sypialni potrzebne jest mi miejsce do pracy. Czy zmieszczą się tam też szafy? Małgorzata z Warszawy
-
38 m kw. dla 2 osób: zabudowa otwartej kuchni
Kupiliśmy niewielkie mieszkanie w nowo budowanym domu. Inwestycja rozpocznie się dopiero za kilka miesięcy, możemy więc jeszcze zmienić zaplanowany układ ścian. Zastanawiamy się, jak zaprojektować kuchnię. Chcielibyśmy nieco powiększyć łazienkę, na przykład kosztem przedpokoju. Prosimy o pomoc. Artur z Krakowa
-
64 m kw. dla 3 osób: gdzie wydzielić małą sypialnię
Nasze mieszkanie ma bardzo nietypowy kształt i trudno jest je rozsądnie zagospodarować. Szukamy między innymi miejsca na naszą sypialnię. Czy da się wydzielić w nim dodatkowy pokoik lub choćby niewielki aneks sypialny? Potrzebny jest również pokój dla dziecka. Zastanawiamy się, gdzie urządzić kuchnię i jak ją zaaranżować. Anna z Warszawy
-
44 m kw. dla 2 osób: bardzo potrzebny pokój dziecięcy
Mieszkamy w trójkę w dwupokojowym mieszkaniu. Nasze dwuletnie dziecko potrzebuje już osobnego pokoju. Podpowiedzcie, gdzie najlepiej go wydzielić, bo nie mamy pomysłu. Przed naszą obecną sypialnią jest mało wykorzystane miejsce; może udałoby się je jakoś rozsądnie zagospodarować, bardziej włączyć w przestrzeń pokoju dziennego? Łazienka musi pozostać tam, gdzie jest, nie chcemy też zmieniać jej kształtu. Pozostałe ściany można dowolnie przesuwać. Natalia i Paweł z Katowic
-
52,6 m kw. dla 3 osób: otwarta kuchnia w nowym miejscu
W naszym mieszkaniu są dwa pokoje i zamknięta kuchnia. Przydałby się nam trzeci pokój - chcemy go urządzić w miejscu kuchni, a tę zaaranżować jako otwarty aneks w części dziennej. W kuchni bardzo przydałby się barek z hokerami i/albo wyspa. Jak wtedy zaaranżować całą część dzienną? Gdzie umieścić kanapę, a gdzie stół? Nie mamy piwnicy, są nam więc niezbędne liczne schowki. W niezbyt dużej łazience zamiast wanny chcielibyśmy mieć kabinę prysznicową. Anna z Piły
-
Nowoczesna chłodziarka do przechowywania win LIEBHERR
Chłodziarka WTEes 2053 Vindor do zabudowy, to połączenie funkcjonalności i precyzji. Poprzez zastosowanie najnowszych technologii, Liebherr umożliwił miłośnikom win stworzenie prywatnej winiarni w domowym zaciszu.
-
Świeżość, precyzja, najnowsze technologie
Nowoczesna chłodziarko-zamrażarka do zabudowy Liebherr ICBN 3066, to urządzenie które mieści w sobie szeroki wachlarz najnowszych technologii.
-
Kuchenki do zabudowy
Płyta grzejna, a pod nią piekarnik - taki układ urządzeń wielu z nas uważa za najwygodniejszy. W kuchenkach do zabudowy panel sterowania jest wspólny i znajduje się na froncie piekarnika.