kuchenki

  • Środki czystości: specjaliści w kuchni

    Środki czystości: specjaliści w kuchni

    Tak zwaną chemię domową ogarnęła specjalizacja - do każdego mycia urządzenia kuchennego przeznaczony jest inny preparat. Należy oczekiwać, że w związku z tym będą sprawować się lepiej niż środki uniwersalne. Czy tak jest nie wiem, ale przyjrzyjmy się co mamy do wyboru.

  • Na barwnym szlaku

    Na barwnym szlaku

    Można zwiedzać to mieszkanie, wędrując z pokoju do pokoju. Wytrawnym turystom proponujemy bardziej skomplikowaną trasę - od czerwonego do czerwonego.

  • Zbyt dużo okien lub drzwi

    Zbyt dużo okien lub drzwi

    Jeśli w naszej kuchni jest kilka większych lub mniejszych okien albo np. dwoje drzwi, możemy śmiało nazwać ją fachowo - wielootworową. Niestety, takie pomieszczenie bardzo często bywa nieustawne i trudne do zagospodarowania, ponieważ brakuje w nim albo miejsca na szafki wiszące, albo odpowiedniej przestrzeni na jeden długi ciąg roboczy.

  • Niewielka kuchnia

    Niewielka kuchnia

    Umieszczenie na małej powierzchni kilku urządzeń kuchennych i szafek oraz wygospodarowanie miejsca do pracy to nie lada wyzwanie. Aby mu sprostać, trzeba wszystko dobrze przemyśleć. Jeśli np. brakuje miejsca na blat roboczy, można zaplanować zlew jednokomorowy zamiast dwukomorowego albo zrezygnować z odcinków blatów przy lodówce czy kuchence na korzyść jednego dłuższego.

  • Kuchnia bez okien

    Kuchnia bez okien

    Brak okna nie jest przeszkodą, by funkcjonalnie urządzić kuchnię. Przysparza natomiast kłopotów z właściwą wentylacją. Jeśli para wodna powstająca podczas gotowania nie jest odprowadzana przez okno, skrapla się na ścianach.

  • Aranżacje z poza schematu

    Aranżacje z poza schematu

    Bywają kuchnie, w których nie da się zastosować żadnego z ?klasycznych? układów. Należą do nich wnętrza o bardzo nietypowym kształcie (na przykład wielokątne), a także takie, w których znajduje się kilka okien lub na przykład dwa albo i trzy wejścia, w dodatku usytuowane na różnych ścianach.

  • Duża kuchnia, dużo miejsca

    Duża kuchnia, dużo miejsca

    W tym układzie dwa kuchenne ciągi robocze usytuowane wzdłuż przeciwległych ścian są połączone trzecim, poprzecznym. Blat łączący zabudowę znajduje się zwykle pod oknem i tam często instaluje się zlewozmywak, gdyż do zmywania naczyń bardzo przydaje się światło dzienne.

  • Kuchnia w dwóch osobnych ciągach

    Kuchnia w dwóch osobnych ciągach

    Zabudowa wzdłuż dwóch przeciwległych ścian, czyli w dwóch osobnych ciągach, to dobre rozwiązanie w kuchni krótkiej i w miarę szerokiej.

  • Cała kuchnia w jednym ciągu

    Cała kuchnia w jednym ciągu

    Układ jednociągowy w kuchni to dość wygodne rozwiązanie. Ściana musi być jednak na tyle długa, by zmieściły się przy niej wszystkie niezbędne meble i urządzenia.

  • 48,4 m kw., dla 2 osób: otwarta kuchnia, a przy niej kąt jadalny

    48,4 m kw., dla 2 osób: otwarta kuchnia, a przy niej kąt jadalny

    W naszym mieszkaniu kuchnia została zaprojektowana jako aneks pokoju dziennego - i ten układ chcemy zostawić. Zastanawiamy się jednak, jak urządzić taką otwartą kuchnię, by była funkcjonalna, ale jednocześnie nie zdominowała całej części dziennej. Jak najbliżej ciągu roboczego przydałby się kącik jadalny - gdzie znaleźć na niego miejsce? I jak zagospodarować pozostałą przestrzeń dzienną? Gdzie umieścić kanapę, a gdzie płaski telewizor? Pomóżcie, liczymy na Wasze rady! Agnieszka z Warszawy

  • 28,8 m kw., dla 3 osób: pokój dzienny z miejscem do spania

    28,8 m kw., dla 3 osób: pokój dzienny z miejscem do spania

    Mieszkanie ma niecałe 30 m kw., ale są w nim dwa pokoje. Jeden z nich (mniejszy) chcemy przeznaczyć dla syna, drugi musi pełnić funkcję zarówno pokoju dziennego, jak i naszej sypialni. Jak go urządzić? Kuchnia jest zaplanowana we wnęce, myślimy o wyburzeniu ściany oddzielającej ją od przedpokoju i w ten sposób powiększyć optycznie przestrzeń. Jesteśmy gotowi zrezygnować również z przedpokojowej wnęki na szafę. Szukamy też pomysłu na zagospodarowanie malutkiej łazienki. Justyna z Wrocławia

  • 58,6 m kw, dla 3 osób: gdzie znaleźć miejsce na trzeci pokój

    58,6 m kw, dla 3 osób: gdzie znaleźć miejsce na trzeci pokój

    Mieszkanie jest spore jak na nasze potrzeby, mamy tylko jeden problem - potrzebujemy trzeciego pokoju, w którym moglibyśmy urządzić sypialnię. Gdzie znaleźć miejsce na dodatkowe pomieszczenie, a jednocześnie nie pogarszać funkcjonalności całego wnętrza? Wolelibyśmy pozostawić kuchnię tam, gdzie została zaplanowana, nie wiemy jednak, czy da się pogodzić te wymagania, biorąc pod uwagę rozkład wnętrza. Prosimy również o podpowiedź, jak zaaranżować łazienkę. Kamila ze Szczecina

  • 48,1 m kw., dla 2 osób: problem - wąski przedpokój

    48,1 m kw., dla 2 osób: problem - wąski przedpokój

    Właśnie kupiliśmy nasze pierwsze mieszkanie i nie do końca podoba nam się jego rozkład. Nie mamy pomysłu, jak zagospodarować nieustawny przedpokój, zwłaszcza jego węższą część. Może dobrze byłoby otworzyć na niego kuchnię? Gdzie zaplanować szafy? Zastanawiamy się również, gdzie urządzić wygodne miejsce do pracy. Czy w łazience (jest dość przestronna) lepsza będzie wanna, czy też zastąpić ją kabiną prysznicową? Ilona ze Szczytna

  • 55,5 m kw., dla 3 osób: dodatkowy pokój w miejscu kuchni

    55,5 m kw., dla 3 osób: dodatkowy pokój w miejscu kuchni

    Właśnie kupiliśmy mieszkanie. Ma dwa pokoje, a nam jest potrzebny trzeci, dla dziecka. Czy udałoby się wygospodarować dodatkowe pomieszczenie? Zastanawiamy się, czy dobrym pomysłem jest przeniesienie kuchni do pokoju dziennego; wtedy w jej miejscu mógłby powstać ten trzeci pokój. Jak urządzić aneks kuchenny, by mimo niewielkiej powierzchni był wygodny? Prosimy o radę, bo sami nie poradzimy sobie z tym problemem. Karolina i Michał z Warszawy

  • Kuchenki do zabudowy

    Kuchenki do zabudowy

    Płyta grzejna, a pod nią piekarnik - taki układ urządzeń wielu z nas uważa za najwygodniejszy. W kuchenkach do zabudowy panel sterowania jest wspólny i znajduje się na froncie piekarnika.

  • Kuchenki wolnostojące

    Kuchenki wolnostojące

    Bardzo popularne przed laty, nadal cieszą się sporym zainteresowaniem. Mowa o kuchenkach wolno stojących, które są coraz efektowniejsze i nowocześniejsze.

  • Kuchnia: zmywarka i kuchenka obok siebie

    Kuchnia: zmywarka i kuchenka obok siebie

    Meble w mojej kuchni stoją w układzie: zlewozmywak, szafka, kuchenka, szafki. W miejscu szafki pomiędzy zlewozmywakiem a kuchenką chcę wstawić zmywarke do zabudowy. Czy ustawienie obok siebie kuchenki i zmywarki jest dopuszczalne?

  • Kuchnia: zapalarki do gazu

    Kuchnia: zapalarki do gazu

    W wielu domach zapalarka do gazu to wciąż niezbędne urzadzenie. I bardzo wygodne w użyciu. Bo wystarczy mały pstryk! - i już na kuchence pojawia się płomień.

  • Rynek AGD: dwa w jednym

    Rynek AGD: dwa w jednym

    Piekarnik ze zmywarką, kuchenka mikrofalowa połączona z małą płytą grzejną, pralka z umywalką... Gdy w mieszkaniu miejsca jak na lekarstwo, warto rozważyć kupno nietypowych urządzeń AGD, które w jednej obudowie mieszczą nie tylko jedno urządzenie.

  • Kuchnia bezpieczna dla dziecka

    Kuchnia bezpieczna dla dziecka

    Równoczesne przygotowywanie obiadu i opieka nad dzieckiem to zadanie niełatwe. Wystarczy chwila nieuwagi, by małe rączki zawędrowały do rozgrzanego piekarnika albo zaczęły manipulować pokrętłami kuchenki. Wybierając sprzęt AGD warto więc zwracać uwagę na rozwiązania pozwalające zminimalizować kuchenne zagrożenia czyhające na małych odkrywców.

  • Kuchenka mikrofalowa - jak z niej bezpiecznie korzystać

    Kuchenka mikrofalowa - jak z niej bezpiecznie korzystać

    Dlaczego jajka w mikrofalówce mogą eksplodować? Co to jest efekt opóźnionego wrzenia? Jakich naczyń nie wolno stosować podczas gotowania mikrofalowego? Przedstawiamy zasady bezpiecznego używania mikrofali.

  • 73,1 m kw., dla 2 osób: gdy cztery pokoje nie są już potrzebne

    73,1 m kw., dla 2 osób: gdy cztery pokoje nie są już potrzebne

    Dwaj dorośli synowie już się od nas wyprowadzają - w związku z tym chcemy inaczej urządzić mieszkanie, dostosowując je do potrzeb dwóch osób. Myślimy o przestronnej części dziennej z wygodnym kątem jadalnym. Niestety, ściana wydzielająca największy pokój jest nośna, nie możemy więc go łączyć z sąsiednim. W jednym z mniejszych pokoi chcemy urządzić gabinet-bibliotekę (mamy bardzo dużo książek, płyt i innych rzeczy, które trzeba gdzieś przechowywać). Przydałby się również pokój gościnny i garderoba. Grażyna z Warszawy

  • 70,6 m kw., dla 4 osób: garaż zamieniony na... wygodną sypialnię

    70,6 m kw., dla 4 osób: garaż zamieniony na... wygodną sypialnię

    W naszym mieszkaniu znajdującym się na parterze domu są trzy pokoje. Największy to pokój dzienny, dwa mniejsze będą dla dzieci, brakuje więc jednego na naszą sypialnię - chcemy przeznaczyć na nią nieużywany garaż o powierzchni 16,1 m kw. Przy okazji przydałoby się zrobić coś z przedpokojem (przeszkadza nam niewygodne wąskie przejście do mniejszych pokoi). Rodzinie z dwojgiem dzieci przyda się jak najwięcej schowków, zastanawiamy się, gdzie je zaplanować. Szukamy też pomysłu na aranżację łazienki. Natalia z Lublina

  • 71,2 m kw., dla 6 osób: mieszkanie dla rodziny trzypokoleniowej

    71,2 m kw., dla 6 osób: mieszkanie dla rodziny trzypokoleniowej

    W mieszkaniu są trzy pokoje, a nas jest sześcioro: rodzice, dwoje dzieci i dziadkowie, dla których chcemy wygospodarować dodatkowy pokój. Nie musi być duży, ważne, by zmieściło się w nim wygodne miejsce do spania. Dzieci powinny mieć oddzielne sypialnie, a my, rodzice, będziemy spać w pokoju dziennym - myślimy o częściowym połączeniu go z kuchnią. Zastanawiamy się, gdzie ustawić stół, szukamy także dobrego miejsca na atrapę kominka. Lidka ze Szczecina

  • 52 m kw., dla 2 osób: domowe biuro do pracy z komputerem

    52 m kw., dla 2 osób: domowe biuro do pracy z komputerem

    Od roku przymierzam się do remontu mieszkania, ale sam nie potrafię przelać na papier swoich wizji. Potrzebne jest mi m.in. miejsce do pracy - sporo czasu spędzam przy komputerze. Gdzie urządzić kącik z biurkiem? Myślę o otwarciu kuchni na pokój, tak by powstała przestronna i funkcjonalna część dzienna. Jak wtedy zaaranżować kuchnię, by całość wyglądała atrakcyjnie? Raczej nie chciałbym zmieniać usytuowania i wielkości łazienki, nie wykluczam jednak całkowicie takiego rozwiązania. Marek z Zielonej Góry

  • 36 m kw., dla 1 osoby: przytulna kawalerka w dwóch wersjach

    36 m kw., dla 1 osoby: przytulna kawalerka w dwóch wersjach

    Mam jednopokojowe mieszkanie i zastanawiam się, jak je wygodnie urządzić dla jednej osoby. Gdzie zaaranżować miejsce do spania? Czy ma nim być rozkładana kanapa w kącie wypoczynkowym, czy też lepiej przenieść kuchnię do jedynego pokoju, żeby w jej miejscu mogła powstać osobna sypialnia? Jest mi potrzebny kąt do pracy, szukam też pomysłu na zagospodarowanie przedpokoju (większego od kuchni!). Jak przeprowadzić te zmiany, nie robiąc zbyt dużej rewolucji w układzie ścian? Marcin z Kalisza

  • 38 m kw., dla 2 osób: jednopokojowe mieszkanie dla dwojga

    38 m kw., dla 2 osób: jednopokojowe mieszkanie dla dwojga

    Jesteśmy młodym małżeństwem. Niedawno kupiliśmy nasze pierwsze mieszkanie - niewielkie, z jednym pokojem. Jak je urządzić, by było wygodne dla dwojga dorosłych i w miarę możliwości sprawiało wrażenie przestronnego? Kuchnia została zaprojektowana jako zamknięte pomieszczenie, zastanawiamy się nad jej otwarciem. Gdzie zaaranżować miejsce do spania? Poradźcie również, co zrobić z zupełnie bezużyteczną w tej chwili częścią przedpokoju przy łazience. Joanna i Łukasz z Płońska

  • Numer 01/11

    Numer 01/11

    Dekoracje z miękkimi tkaninami * Pomysłowe, małe toalety * Nowoczesne meblościanki

  • 76,5 m kw. dla trzech osób: nieduża łazienka z wanną lub natryskiem

    76,5 m kw. dla trzech osób: nieduża łazienka z wanną lub natryskiem

    Nasze nowe mieszkanie wymaga kilku zmian. Przede wszystkim chcemy zlikwidować osobną toaletę - jak wówczas urządzić niewielką łazienkę? Czy po przeniesieniu do niej sedesu zmieści się wanna, czy tylko kabina? Jeden z mniejszych pokoi będzie przeznaczony dla dziecka, drugi - na gabinet. Przydałaby się nam garderoba. Jeśli nie da się znaleźć na nią miejsca, to gdzie zaplanować szafy ubraniowe? Hania i Filip z Bydgoszczy

  • Spis treści

    Spis treści

    Sześć kuchni, sześć stylów - sprawdź, który z nich najbardziej ci odpowiada * Plaża, łąka, las - aranżacje inspirowane wakacyjnymi wspomnieniami * Mieszkania naszych Czytelników * Ogród - naturalna sceneria letniego przyjęcia * Zieleń - bukiety z kwiatami polnymi w roli głównej * Witryny - idealne do jadalni i salonu * Kupujemy baterię umywalkową * Breloczki - oryginalne i łatwe do zrobienia.

Więcej o:

kuchenki

  • Kuchenka gazowa - jakie są jej zalety?

    Kuchenka gazowa do zabudowy Jeśli jesteśmy właśnie w trakcie urządzania kuchni i chcemy kupić kuchenkę gazową, warto zdecydować się na wybór urządzenia do zabudowy. Dzięki temu oszczędzimy sporo miejsca i zaaranżujemy kuchenną przestrzeń w taki sposób, który będzie dla nas najwygodniejszy

  • Kuchenki mikrofalowe: na fali mini

    KUCHENKI MIKROFALOWE. Z dużym wyświetlaczem: MW4163LS, wymiary: 48,3 x 39,9 x 28,1 cm; poj. 20 l; sterowanie elektroniczne; moc mikrofal 900 W (5 poziomów); grill 1000 W; 9 programów automatycznych, 519,99 zł, Zelmer KUCHENKI MIKROFALOWE. W dobrej cenie: AD 6203, wymiary: 45,4 x 33 x 26,2 cm; poj

  • Kuchenka turystyczna dla biwakowiczów. Jaka jest najlepsza?

    Kuchenka elektryczna to jeden niezbędnych sprzętów biwakowych i wakacji pod namiotem, dzięki któremu można przygotować ciepłe posiłki. Jaki model wybrać i na co zwrócić uwagę podczas zakupu?  Rodzaje kuchenek elektrycznych  Palniki turystyczne. To dobry wybór dla wszystkich, którym zależy

  • Jak wyczyścić kuchenkę gazową? Naturalne sposoby też są skuteczne

    Więcej porad przydatnych w kuchni znajdziesz na naszej stronie głównej Codzienna higiena w kuchni to nie tylko mycie owoców, warzyw i szorowanie brudnych talerzy. To także dbanie o sprzęt i pilnowanie, czy nie zalegają na nim resztki jedzenia. Kuchenka gazowa to jedno z tych miejsc, gdzie regularne

  • Czajnik na prąd czy na kuchenkę - który sprawdzi się lepiej?

    , za inne nawet 900 zł. Wszystko zależy od naszych preferencji. Czajnik na kuchenkę Czajniki na kuchenkę są ponadczasowe. Ergonomiczny kształt, solidny uchwyt, pokrywka i gwizdek nigdy nie wyjdą z mody. Taki model postawiony na kuchence prezentuje się naprawdę stylowo. Najczęściej mają one pojemność 3-4 litrów

  • Kuchenka mikrofalowa - czy warto mieć ją w kuchni?

    Kuchenka mikrofalowa - jak działa? Kuchenka mikrofalowa to urządzenie AGD spotykane w większości domów. Wybór modeli jest ogromny. Możemy kupić kuchenki wolnostojące oraz te do zabudowy. Jak działa popularne urządzenie? Mikrofalówka zamienia energię elektryczną pobraną z gniazdka na promieniowanie