kuchnie z wyspą
-
Hokery do twojej kuchni
Hokery do mieszkań trafiły z restauracji i barów, nazywa się je zresztą stołkami barowymi. Te domowe są bardziej kolorowe i ciekawsze wzorniczo. Stały się niezastąpione w kuchniach z miejscem do jedzenia przy wysokim bufecie lub wyspie.
-
Skośne mieszkanie
Dwa poziomy, a w nich skosy i łuki. Nie tylko na górnym poziomie usytuowanym pod spadzistym dachem. Nietypowe kształty mają też ściany na dole.
-
Kuchnia: uroda blatu
Blat roboczy - istotny element wyposażenia kuchni. Tym razem pomijamy funkcjonalność (czyli np. wytrzymałość) i skupiamy się na estetycznej wadze problemu.
-
Projekt: Laboratorium smaków
Niemal wzorcowy przykład kuchennej nowoczesności i funkcjonalności. Tak zaprojektowane wnętrze nie bez powodu przypomina nieco laboratorium - nie jest bowiem pomyślane jako przytulne centrum życia rodzinnego i towarzyskiego, ale jako miejsce pracy.
-
Zbyt dużo okien lub drzwi
Jeśli w naszej kuchni jest kilka większych lub mniejszych okien albo np. dwoje drzwi, możemy śmiało nazwać ją fachowo - wielootworową. Niestety, takie pomieszczenie bardzo często bywa nieustawne i trudne do zagospodarowania, ponieważ brakuje w nim albo miejsca na szafki wiszące, albo odpowiedniej przestrzeni na jeden długi ciąg roboczy.
-
Kuchnia z wyspą
Jest niczym niewielki kawałek lądu otoczony zewsząd wodą. I jak do prawdziwej wyspy można do niej dotrzeć z każdej strony.
-
Projekt: kuchnia ze stalową wyspą
W kuchni z tzw. wyspą na środku, w której jest zainstalowana indukcyjna płyta grzejna, właściwie nie ma miejsca na stół. Chyba że blat wyspy zostanie tak zaprojektowany, by dało się przy nim w miarę wygodnie usiąść, zjeść śniadanie, a nawet i obiad.
-
92,2 m kw., dla 3 osób: przestronny salon, koniecznie z kominkiem
Nowe duże mieszkanie, a w nim na razie dwa spore pokoje, łazienka oraz toaleta. Szukamy pomysłu na zagospodarowanie wnętrza. Marzy nam się salon z kominkiem, zastanawiamy się nad otwartą kuchnią. Oprócz przestronnej części dziennej, wspólnej dla całej rodziny, potrzebna jest nam sypialnia oraz pokój dla córki studentki - najlepiej z wydzielonym miejscem do spania. Jak podzielić przestrzeń, żeby mieszkanie było funkcjonalne i wyglądało estetycznie? Liliana i Sławomir z Łodzi
-
50 m kw. dla 2 osób Jak zagospodarować nietypowy przedpokój
Kupiliśmy nowe mieszkanie. Mamy problem z jego urządzeniem. Nie wiemy, jak zagospodarować nietypowy przedpokój i gdzie umieścić szafy. Postanowiliśmy powiększyć część dzienną i połączyć kuchnię z pokojem. W łazience chcielibyśmy mieć wannę. Oczywiście liczymy się z koniecznością przestawienia niektórych ścian, ale wolelibyśmy nie zmieniać zaplanowanego przeznaczenia pomieszczeń. Katarzyna ze Szczecina
-
52,6 m kw. dla 3 osób: otwarta kuchnia w nowym miejscu
W naszym mieszkaniu są dwa pokoje i zamknięta kuchnia. Przydałby się nam trzeci pokój - chcemy go urządzić w miejscu kuchni, a tę zaaranżować jako otwarty aneks w części dziennej. W kuchni bardzo przydałby się barek z hokerami i/albo wyspa. Jak wtedy zaaranżować całą część dzienną? Gdzie umieścić kanapę, a gdzie stół? Nie mamy piwnicy, są nam więc niezbędne liczne schowki. W niezbyt dużej łazience zamiast wanny chcielibyśmy mieć kabinę prysznicową. Anna z Piły
-
95,7 m kw. dla 4 osób: w poszukiwaniu drugiej łazienki
Nasze nowe mieszkanie ma cztery pokoje i tyle chcemy pozostawić. Potrzebna jest nam natomiast druga łazienka, choćby niewielka - gdzie znaleźć na nią miejsce? Łazienka już zaprojektowana przez dewelopera jest długa i wąska, tak jak inne pomieszczenia w tej części mieszkania. Zastanawiamy się, czy udałoby się coś z tym zrobić. Bardzo trudny do rozsądnego zagospodarowania jest też przedpokój. Prosimy o sugestie, gdzie można zaplanować szafy, ewentualnie również garderobę. Zuzanna z Poznania
-
Numer 12/11
Trzy otwarte kuchnie będące integralną częścią strefy dziennej * Dekoracje z dynamicznymi wielkomiejskimi pejzażami * Sposoby na doświetlenie wnętrz bez okna
-
65,6 m kw., dla 2 osób: niewielka łazienka - jak ją powiększyć?
Czeka nas urządzanie trzypokojowego mieszkania. Nie planujemy zmieniać układu pomieszczeń, ewentualnie bierzemy pod uwagę zmianę ich powierzchni - myślimy np. o powiększeniu łazienki. Kuchnię chcielibyśmy połączyć z pokojem dziennym, a blisko niej ustawić duży stół. Mniejszy pokój przeznaczamy na gabinet z dodatkowym miejscem do spania. Potrzebujemy sporo schowków. Nie mamy (i nie zamierzamy mieć!) telewizora. Kasia i Robert z Włocławka
-
83,2 m kw. dla 3 osób: rodzinny wypoczynek w części dziennej
Zależy nam na urządzeniu ładnej i wygodnej części dziennej, która ma być rodzinnym miejscem relaksu z aneksem wypoczynkowym, otwartą kuchnią i koniecznie dużym stołem (na osiem osób!). Potrzebujemy też pokoju dla dziecka i sypialni dla nas (z kątem do pracy). W łazience chcielibyśmy mieć wannę, dwie umywalki oraz - jeśli to tylko możliwe - kabinę prysznicową. Pralkę jesteśmy skłonni przenieść do innego pomieszczenia. Karolina z Warszawy
-
Minimalistyczny dom pełen światła
Paleta neutralnych barw, naturalne materiały i dużo przestrzeni ułatwiającej swobodną wędrówkę światła. W tak urządzonym wnętrzu odpoczywa się najlepiej.
-
Pochwała prostoty
- Kupno domu na wsi to najbardziej spontaniczna decyzja w naszym życiu - wspomina Dominika. - Szukaliśmy mieszkania w centrum Wrocławia, a znaleźliśmy dom z widokiem na pole kukurydzy.
-
Numer 04/2010
Deski nowe jak stare * Dekoracje na wielkanocny stół * Pomysły, jak obudować wannę *
-
Zmienne wnętrza
Magda i Michał podzielają przekonanie, że ani domu, ani mieszkania nie da się urządzić od razu. Wnętrza rosną, dojrzewają i zmieniają się razem z ich gospodarzami.
-
Aranżacja sentymentalna
W tym mieszkaniu czas jakby cofnął się o ponad sto lat. Chociaż zostało urządzone współcześnie, stylem przypomina mieszczański krakowski salon z XIX wieku.