Kanapy to meble, które mogą pełnić różne funkcje. Zazwyczaj kupujemy kanapy do salonu, które mają służyć wypoczynkowi. W mniejszych mieszkaniach spotkać można kanapy z funkcją spania, które wieczorami przemieniają pokój dzienny w wygodną sypialnie. Kanapy do spania przydają się szczególnie w kawalerkach i niewielkich mieszkaniach. Taka kanapa z funkcją spania może też być przydatna podczas odwiedzin gości, którzy zostają na noc.

Kanapy: wypoczynek do salonu

Kanapy do spania można znaleźć w różnej wersji. Popularne są sofy rozkładane 2-osobowe, choć wygodniejszą opcją jest sofa rozkładana 3-osobowa. Kanapa rozkładana dostępna jest ofertach wielu sklepów z wyposażeniem wnętrz. Popularne są kanapy JYSK, kanapy BLACK RED WHITE oraz IKEA. Kanapy rozkładane są wciąż ulubionymi meblami Polaków, dlatego można spotkać je w wielu mieszkaniach i domach.

Kanapy: kanapy narożne i inne

Kanapa jest elementem wyposażenia wnętrz, od którego oczekuje się nie tylko estetycznego wyglądu, ale przede wszystkim komfortu użytkowania. Do najwygodniejszych kanap zalicza się kanapy narożne, które znaleźć można w wielu rozmiarach i kolorach, obite różnymi rodzajami tkanin (często spotykane są np. kanapy narożne skórzane). Bardzo popularne są szare kanapy narożne, które pomieszczą wszystkich domowników lub ich gości.
Ci, dla których kanapa, tak jak i inne meble, powinna być elementem oryginalnym, szukają też bardziej kreatywnych rozwiązań. Przykładem takiej kanapy jest kanapa z palet. Taka kanapa, stworzona samodzielnie, nie tylko pozwala dać upust swojej kreatywności, ale też zapewni wam spore oszczędności.

Kanapy: kanapa dla dziecka

Kanapy sprawdzają się także w pokojach dziecięcych, szczególnie tych o niewielkim metrażu. W takim pokoju liczy się każdy centymetr przestrzeni, a kanapa rozkładana idealnie spełnia tam swoje zadanie.
Kanapa dla dziecka to idealne rozwiązanie do pokoju dziecięcego, w którym dziecko nie tylko śpi i uczy się, ale też bawi i przyjmuje swoich kolegów. Warto więc zastanowić się czy kanapa rozkładana nie będzie lepszą opcją, niż klasyczne łóżko, które zajmuje dużo miejsca w pomieszczeniu, a którego funkcje są dość ograniczone.

Kanapy: narzuty na kanapę

Kanapy zazwyczaj są dekoracją samą w sobie, jednak jeśli w swoich salonach posiadacie kanapy nadgryzione zębem czasu, to tymczasowo można poprawić ich estetykę w bardzo prosty sposób. Świetnie sprawdzą się tu narzuty na kanapę, które z jednej strony sprawią, że kanapa będzie lepiej wyglądać, a z drugiej ochroni mebel przed plamami i kurzem. Narzuty na kanapę znaleźć można w wielu sklepach z dodatkami do wnętrz, a ich wybór jest w zasadzie nieograniczony. Podczas wybierania narzuty do swojej kanapy trzeba kierować się przede wszystkim wielkością tego mebla, bo to od niego uzależniony jest właściwy rozmiar narzuty na kanapę.

Zobacz także:

Meble Krzesła Salon Szafy Fotele Trendy Obrazy Jadalnia Dekoracje do pokoju Dywany

kanapy