Najładniejsze sofy i narożniki od polskich designerów: "Są tak wygodne, jak obiecuje ich wygląd"

"Sofa ma otulić i zaprosić do odpoczynku. Warto podkreślić, że każdy pojedynczy moduł może funkcjonować osobno. Łącząc je ze sobą, można tworzyć rozległe, otwarte układy, dopasowane do danych przestrzeni". Oto propozycje najładniejszych mebli wypoczynkowych od polskich projektantów.

Sofa Margo.Sofa Margo. Fot. Nobonobo

Dziś polski produkt jest w cenie. Doceniamy projekty niepowtarzalne, oryginalne, o wyrafinowanej formie, które powstają z naturalnych materiałów. Dlatego dla wszystkich, którzy poszukują wyjątkowych sof i narożników, wybraliśmy propozycje mebli wypoczynkowych, które zaprojektowali designerzy z Polski. Świetnie odnajdą się w nowoczesnych domach, jak również przestrzeniach z odrobiną ponadczasowości, vintage czy art déco. 

Hug Me - bazuje na prostej geometrii poszczególnych modułów

Sofa Hug Me.Sofa Hug Me. Fot. Noti

Minimalistyczne kształty modułów, które można ze sobą swobodnie łączyć, by tworzyć przytulne i wygodne kompozycje, zastosowanie pasów tapicerskich, sprężyn oraz wysokiej jakości pianki poliuretanowej -  sofa Hug Me nie pozostawia wątpliwości, że jest stworzona przede wszystkim do domowego relaksu. Ma też modny design udekorowany charakterystycznymi zakładkami, które powstały przez nakładanie się warstw miękkiej tkaniny. Mebel zaprojektował duet Bartłomiej Pawlak i Łukasz Stawarski dla polskiej marki Noti.  

Od samego początku pracy nad Hug Me wiedzieliśmy, że chcemy stworzyć mebel miękki, przyjazny i wprowadzający atmosferę swobody do wnętrza. Pracowaliśmy dużo z tkaniną. Szukaliśmy innego sposobu na tapicerowanie mebla, by nadać mu swobodny charakter, poprzez marszczenia, różnego rodzaju zakładki i niestandardowe sposoby tapicerowania. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na zapakowanie brył w tkaninę, tworząc charakterystyczny wygląd mebla

– mówi projektant Bartłomiej Pawlak.

Szezlongi, siedziska umożliwiające stworzenie narożnika, geometrycznej kompozycji lub asymetrycznej sofy z "zakręcającym" elementem - do wyboru jest kilkanaście modułów, które pozwalają na idealne dopasowanie sofy do własnych potrzeb oraz przestrzeni. Hug Me umożliwia też szybką i łatwą zmianę ustawienia modułów, dzięki specjalnym łącznikom. Wystarczy kilka ruchów, by całkowicie zmienić aranżację. 

Poszukiwaliśmy komfortu, chcieliśmy by mebel dobrze podtrzymywał ciało i był tak wygodny, jak obiecuje jego wygląd. Nazwa Hug Me odzwierciedla to założenie. Sofa ma otulić i zaprosić do odpoczynku. Warto podkreślić, że każdy pojedynczy moduł może funkcjonować osobno. Łącząc je ze sobą, można tworzyć rozległe, otwarte układy, dopasowane do danych przestrzeni

– dodaje Łukasz Stawarski

Zen - harmonia i relaks w stylu japońskim

Kolekcja Zen, którą zaprojektowali dla marki Bizzart projektanci z Grynasz Studio to nieograniczona liczba kompozycji, które nawiązują do stylu Japonii. Dzięki minimalistycznym i harmonijnym bryłom wzbogaconym o czarne, metalowe detale można stworzyć fotel, sofę czy nawet rozbudowany, wielofunkcyjny mebel wypoczynkowy, który uzupełniają rozkładane mechanizmy do relaksu, metalowe stoliki kawowe i organizery. W każdej chwili można też dowolnie modyfikować układ mebli. 

Margo - sofa inspirowana jesienią w Portugalii

Meble wypoczynkowe Margo zaprojektował dla polskiej marki Nobonobo portugalski designer, słynący z niepowtarzalnego wzornictwa -  Nelson de Araújo. Projekt inspirowany jest jesienią w Portugalii i fascynującym pożegnaniem lata. Mimo minimalistycznej formy prezentuje się wyjątkowo - ciepły, brązowy kolor bliski rudej barwie i obłe krawędzie dodają mu uroku. 

Lanube - delikatne detale perfekcyjnie zintegrowane z formami

Kolory natury, modułowość, styl i wygoda wyrażone miękkimi, prostymi formami - oto sofa Lanube, którą zaprojektowała  Ewa Półtorak dla marki Nobonobo. Miała premierę w hiszpańskiej miejscowości Zaragoza. Dzięki modułom można kreować wiele różnych, mniejszych i większych kompozycji. 

Lanube jest wyrafinowana w dotyku, z delikatnymi detalami i perfekcyjnie zintegrowanymi z formami, tworzy dodatkowe funkcjonalności, dzięki którym sofę wkomponujemy w niemal każde wnętrze

- wyjaśniają projektanci marki Nobonobo na Instagramie.

Wall In - proste meble o geometrycznych liniach

Meble wypoczynkowe Wall In świetnie odnajdą się w budynkach użyteczności publicznej, recepcji, poczekalni czy przestrzeni typu open space. Moduły pozwalają tworzyć różne zestawy - mniejsze, większe układy z przeznaczeniem na spotkania i rozmowy, ale także z przedzielonymi siedziskami do pracy indywidualnej. Zaprojektował je Tomek Rygalik dla marki Profim. 

Modułowe meble Wall In.Modułowe meble Wall In. Fot. Profim

Wadi - kolekcja w stylu lat 70.

Wadi to polski design wypoczynkowy o biszkoptowej formie, który zaprojektował Tomek Rygalik dla marki Nobonobo. Kolekcja składa się z sofy, fotela, pufy w stylu lat 70., które dzięki systemowi modułowości można dowolnie rozbudowywać. To pozwala na precyzyjne dopasowanie do każdej przestrzeni domowej lub komercyjnej. Pięknie udekorują duży, nowoczesny salon, jak też stylową i niewielką przestrzeń z odrobiną ponadczasowości. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.