Śpiąc na tych poduszkach możesz zapomnieć o bólu kręgosłupa! Ta z żelowej pianki podtrzyma głowę i szyję

Sen to nie tylko sposób na wypoczynek, ale także droga do zdrowia. Jeśli zależy ci na jak najbardziej komfortowym śnie, zacznij od poszukiwań odpowiedniej poduszki, która może znacząco wpłynąć na twój kręgosłup, a co za tym idzie - ogólną jakość życia. Wybieramy poduszki dobre dla kręgosłupa, abyś mógł cieszyć się spokojnym i zdrowym snem!

Poduszki dobre dla kręgosłupa: wyprofilowane

Wybór odpowiedniej poduszki do spania ma kluczowe znaczenie dla zdrowia kręgosłupa i jakości snu. Dlatego warto poświęcić czas na znalezienie idealnej poduszki, która sprosta twoim indywidualnym potrzebom. Świetną opcją będą poduszki wyprofilowane, które dzięki specjalnemu kształtowi i konstrukcji, zapewniają odpowiednie wsparcie dla szyi i kręgosłupa. Poduszki te zazwyczaj są dostępne w różnych twardościach, co pozwala dostosować je do indywidualnych preferencji. Wybierając poduszkę tego typu pamiętaj, aby wybrać taką, która pasuje do twojej pozycji podczas snu - poduszki dla osób, które śpią na plecach, będą się różnić od tych przeznaczonych do spania na boku. Są też modele uniwersalne, np. z pianki żelowej! Przynosi wyjątkowe rozluźnienie mięśni szyi i nadaje się do spania na plecach, boku i brzuchu. 

Poduszki dobre dla kręgosłupaPoduszki dobre dla kręgosłupa Fot. Senpo

Poduszki dobre dla kręgosłupa: dwustronne modele

Osoby z problemami kręgosłupa powinny szczególnie dbać o wybór odpowiednich poduszek. W takim przypadku warto skonsultować się z lekarzem lub fizjoterapeutą, którzy mogą zalecić specjalne modele  pomagające w utrzymaniu właściwej pozycji podczas snu. Naszą propozycją jest m.in. poduszka dwustronna. Pierwsza strona w kształcie delikatnego łuku, gwarantuje dodatkowe podparcie głowy i karku dla osób śpiących na plecach. Druga strona dostarcza odczuć charakterystycznych dla tradycyjnej poduszki i jest znakomita dla osób śpiących na boku. Jeśli borykasz się również ze spiętymi mięśniami, ten model będzie dla ciebie idealny!

Poduszki dobre dla kręgosłupaPoduszki dobre dla kręgosłupa Fot. Senpo

Poduszki dobre dla kręgosłupa: z pianki memory

Naszą ostatnią propozycją są poduszki z tak zwanej pianki memory, wykonane z materiału dostosowującego się do kształtu i nacisku ciała. Dzięki temu zapewniają one równomierne wsparcie dla szyi i głowy. To świetna opcja dla tych, którzy cierpią na bóle kręgosłupa lub mięśni szyi. Model Superiore Flat o standardowym kształcie zapewnia odpowiednie podparcie kręgosłupa szyjnego dla osób preferujących niższe pozycje głowy. Doskonale dopasowująca się pianka termoelastyczna Memoform dostosowuje się do kształtu głowy i kręgosłupa szyjnego. Poduszka jest doskonale napowietrzona dzięki systemowi perforacji Airyform, co wpływa na komfort snu. Sprawdź też inne nasze propozycje!

Poduszki dobre dla kręgosłupaPoduszki dobre dla kręgosłupa Fot. Senpo

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.