Dywany w stylu PRL przeżywają swój renesans! Bogate wzornictwo robi wrażenie. A kolory? Piękne

Dywany w stylu PRL są teraz tak naprawdę jednym z wiodących trendów w aranżacji wnętrz! Modele o grubym splocie, inspirowane orientalnym wzornictwem, stanowią piękne dopełnienie sypialni, holu, a nawet kuchni w dawnym stylu. Mamy modele w różnych kolorach, od których ciężko oderwać wzrok. Sprawdź nasze propozycje w supercenach!

Dywany w stylu PRL: dekoracja przeżywająca renesans

W historii wzornictwa wnętrz dywan odgrywał kluczową rolę nie tylko jako element dekoracyjny, lecz także jako nośnik kulturowych symboli i odzwierciedlenie aktualnych trendów. Jednym z fascynujących okresów w historii dywanów jest epoka PRL, która wykreowała charakterystyczne style, w tym dywany o intensywnych kolorach: czerwonym, beżowym i zielonym. To właśnie one były integralną częścią polskich domów i mieszkań, pełniąc nie tylko funkcję dekoracyjną, lecz także podkreślając czasy, kiedy to minimalizm nie był na pierwszym miejscu. Szczególnie popularne były czerwone modele, których intensywny kolor często dominował w salonach i pokojach dziennych, nadając pomieszczeniom wyrazisty akcent. Czerwone dywany były często ozdobione wzorami geometrycznymi lub kwiatowymi, co nadawało im charakterystyczny, pełen życia wygląd. Nadal są na topie!

Dywany w stylu PRLDywany w stylu PRL Fot. Edinos

Dywany w stylu PRL: bogate wzornictwo to wnętrzarski hit

Może i nie wiesza się ich teraz na ścianach, ale dywany w stylu PRL nadal mogą pochwalić się dużym uznaniem. Beżowe modele, choć bardziej stonowane kolorystycznie, nadają pomieszczeniom subtelności i elegancji. Wzory na beżowych dywanach są zazwyczaj delikatniejsze niż na czerwonych, co sprawia, że te dywany są bardziej uniwersalne i łatwiej można je dopasować do różnych stylów dekoracyjnych. Do wyboru masz różne wielkości idealne do każdych pomieszczeń. Sprawdź nasze wszystkie propozycje!

Dywany w stylu PRLDywany w stylu PRL Fot. Edinos

Dywany w stylu PRL: do wyboru do koloru

Ostatnim, równie popularnym modelem były dywany w kolorze zielonym, stanowiące odzwierciedlenie natury, harmonii i świeżości. Często wykorzystywane w sypialniach lub pomieszczeniach relaksacyjnych, tworzą atmosferę spokoju i wyciszenia. Dzięki bogatej historii i unikalnemu stylowi, dywany w charakterystycznych kolorach PRL nadal zachwycają i wprowadzają niepowtarzalny urok do wnętrz, będąc zarazem symbolem pewnego okresu w polskiej historii wzornictwa. Jak widzisz to żaden kit mieć w swoim mieszkaniu taki dodatek. Sprawdź wszystkie nasze propozycje i wybierz coś dla siebie!

Dywany w stylu PRLDywany w stylu PRL Fot. Edinos

Zobacz więcej:

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.