ogrzewanie podłogowe
-
Jakie panele na ogrzewanie podłogowe?
Obecnie ogrzewanie podłogowe jest bardzo popularne. Do niedawna uważano, że można je montować jedynie pod płytkami. Dziś okazuje się jednak, że dobrej jakości panele podłogowe ą równie skutecznie i trwałe. Nagrzany dom, bez zmian temperatur, oszczędność na rachunkach oraz niezwykle przyjemne ciepło pod nogami, to niewątpliwe zalety tak zwanej podłogówki, a dzięki temu, coraz więcej osób decyduje się na ten rodzaj ogrzewania w domu.
-
Jak odpowietrzyć ogrzewanie podłogowe?
Zapowietrzenie instalacji ogrzewania podłogowego znacząco wpływa na spadek jej wydajności. Warto przy tym zadziałać szybko po to, by awaria nie rozwinęła się w prawdziwy kataklizm. Jak zabrać się za zapowietrzone ogrzewanie podłogowe? Podpowiadamy.
-
Ile kosztuje ogrzewanie podłogowe?
Ogrzewanie podłogowe jest jednym ze skutecznych sposobów na utrzymanie idealnej temperatury w całym pomieszczeniu. Ciepło rozchodzące się po domu od samych paneli po sufit wpływa pozytywnie także na nasze dobre samopoczucie. Przed montażem tak zwanej "podłogówki" warto przeanalizować wszelkie wady oraz zalety takiego rozwiązania, oraz przeprowadzić kalkulację kosztów tego przedsięwzięcia.
-
Jak zrobić ogrzewanie podłogowe?
Ogrzewanie podłogowe to obecnie najpopularniejsza alternatywa dla źródła ciepła w postaci tradycyjnych grzejników. Największą zaletą instalacji jest to, iż w przypadku niedużych mieszkań nie zabiera dodatkowego miejsca, a ciepło rozchodzi się równomiernie po całej powierzchni podłogi. Zobaczcie, jak ją zrobić.
-
Ogrzewanie podłogowe - najważniejsze informacje
Ogrzewanie podłogowe to rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej osób budujących własne domy i urządzające swoje mieszkania. Nic dziwnego, bo ma ono sporo zalet. Przede wszystkim, ogrzewanie podłogowe to najzdrowszy i najbardziej estetyczny sposób ogrzewania budynku. Sprawdźcie, co powinniście wiedzieć na jego temat.
-
Płytki ceramiczne jak drewno. Kolekcja Softwood Opoczno
Drewniany elegancki parkiet czy gwarantujące wytrzymałość płytki ceramiczne? Marka Opoczno ma rozwiązanie tego dylematu - płytki Softwood naśladujące wzorem naturalne drewno.
-
Odporne na wodę panele Hydrocork
Podłogi winylowe Hyrdrocork firmy Wicanders są wyjątkowo odporne na wodę. Zastosowano w nich rdzeń z gumokorka, powstającego z korka i elastycznej mieszanki bazującej na gumie.
-
Sterownik do elektrycznego ogrzewania podłogowego
DEVIreg Touch to innowacyjny termostat, który zapewnia bardzo łatwą obsługę elektrycznego ogrzewania podłogowego. Jest to możliwe dzięki intuicyjnemu ekranowi dotykowemu.
-
Dlaczego kocioł i pompa lubią ogrzewanie podłogowe
Nowoczesne urządzenia grzewcze - kocioł kondensacyjny i pompa ciepła - najlepiej współpracują z ogrzewaniem niskotemperaturowym.
-
Płynny jastrych Alpha 2000 firmy Baumit - trzyma poziom
Wymiana okładzin podłogowych, układanie terakoty czy nowego parkietu wiąże się z przygotowaniem równego podłoża. Aby powierzchnia ?trzymała poziom?, warto zastosować wylewki samopoziomujące. Jastrych Alpha 2000 z oferty firmy Baumit to zaprawa nadająca się do przygotowania podłoża pod wszelkiego rodzaju posadzki, również z ogrzewaniem podłogowym.
-
Dlaczego kocioł i pompa lubią ogrzewanie podłogowe
Nowoczesne urządzenia grzewcze - kocioł kondensacyjny i pompa ciepła - najlepiej współpracują z ogrzewaniem niskotemperaturowym.
-
Ogrzewanie podłogowe - ciepło pod podłogą cz. 4
W Słupnie koło Warszawy powstaje dom, w którym woda będzie podgrzewana praktycznie za darmo, i to przez cały rok.
-
Ogrzewanie podłogowe - ciepło pod podłogą cz. 3
W Słupnie koło Warszawy powstaje dom, w którym woda będzie podgrzewana praktycznie za darmo, i to przez cały rok.
-
Ogrzewanie podłogowe - ciepło pod podłogą cz.2
W Słupnie koło Warszawy powstaje dom, w którym woda będzie podgrzewana praktycznie za darmo i to przez cały rok.
-
Ogrzewanie podłogowe
System ogrzewania, w którym nie ma grzejników, bo powierzchnią grzewczą jest podłoga lub ściana.
-
Gdzie stosować grzejniki, a gdzie podłogówkę? Kiedy łączyć oba systemy?
Grzejniki czy ogrzewanie podłogowe - które rozwiązanie zastosować? To pytanie zadaje sobie większość osób budujących dom. Wybór jest trudny, bo każdy z systemów ma swoje zarówno zalety, jak i ograniczenia. Dylemat ten pomoże rozwiązać najnowszy trend w ogrzewaniu, którym jest łączenie tych dwóch systemów w jednej instalacji. Jak jednak zaplanować instalację mieszaną?
-
Ogrzewanie podłogowe - ciepło pod podłogą cz.1
W Słupnie koło Warszawy powstaje dom, w którym woda będzie podgrzewana praktycznie za darmo i to przez cały rok.