fuga

 • Po jakim czasie zmywać fugę? Fugowanie krok po kroku

  Po jakim czasie zmywać fugę? Fugowanie krok po kroku

  Od wyboru fugi zależy ostateczny efekt, który wpłynie na postrzeganie podłogi w naszej kuchni lub łazience. Warto jednak podkreślić, że przystępując do spoinowania, powinniśmy też zwracać uwagę na elementy praktyczne. Źle wykonane fugowanie lub źle dobrany preparat mogą źle wpłynąć na stan podłogi z płytek, którą będzie trzeba wcześniej wymienić. Jak fugować? Doradzamy krok po kroku.

 • Fuga: detal, który ma znaczenie

  Fuga: detal, który ma znaczenie

  Udane wnętrze to nie tylko dobrze opracowany projekt, funkcjonalne i estetyczne meble oraz ciekawa kolorystyka. Jak mówi przysłowie: diabeł tkwi w szczegółach! Warto więc zadbać o takie detale, jak fugi. Ten szczegół nie powinien umknąć naszej uwadze, jeśli chcemy perfekcyjnie zgrać ze sobą wszystkie elementy w wnętrzu. Jaki jest przepis na fugi, które stworzą zgrany duet z płytkami? Sprawdźcie nasze podpowiedzi. <br>

 • Wymiana fug - krok po kroku

  Wymiana fug - krok po kroku

  Spoiny, zwane też fugami to jeden ze słabych punktów powierzchni wykończonych płytkami. Mimo zabezpieczania specjalnymi impregnatami i starannego czyszczenia, co jakiś czas trzeba je po prostu wymieniać.

 • Zrób to sam: fugowanie gresu bez stresu

  Zrób to sam: fugowanie gresu bez stresu

  Płytki gresowe uznawane są za najlepszy materiał do wykańczania posadzek ze względu na swoje dobre właściwości użytkowe. Nieszkliwione mogą jednak sprawiać problemy przy spoinowaniu. Czynność ta wymaga dużej ostrożności i staranności, inaczej na płytkach mogą pozostać plamy i zabrudzenia.

 • Kleje, zaprawy, fugi

  Kleje, zaprawy, fugi

  Skleić można wszystko ze wszystkim. Nawet mało wprawny majsterkowicz bez trudu położy kafelki, wykładzinę lub tapetę, jeśli wybierze w sklepie odpowiedni klej lub zaprawę