osuszanie

 • Pochłaniacze wilgoci - jaki wybrać?

  Pochłaniacze wilgoci - jaki wybrać?

  Pochłaniacze wilgoci z roku na rok stają się coraz popularniejsze. Wiąże się to z rosnącym problemem wilgoci w domu, który zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym przybiera na sile. Właśnie dlatego warto zainwestować w pochłaniacz wilgoci, który może pomóc w walce z wilgocią, a tym samym nie dopuścić do powstania pleśni na ścianie. Jaki pochłaniacz wybrać? Czym się kierować? Co różni pochłaniacze wilgoci i osuszacze powietrza? Wyjaśniamy.

 • Powódź. Jak osuszać zalane pomieszczenia

  Powódź. Jak osuszać zalane pomieszczenia

  Istnieje kilka metod osuszania murów. Można się tym zająć samodzielnie lub wynająć firmę specjalizującą się w takich pracach.

 • Dom po powodzi. Czym go osuszyć?

  Dom po powodzi. Czym go osuszyć?

  W trakcie powodzi lub podczas awarii wodociągowej lub kanalizacyjnej w przeciągu kilku godzin w mieszkaniu może się rozlać nawet kilka metrów sześciennych wody. Powierzchniowe zebranie jej nadmiaru nie rozwiązuje problemu. Woda zostaje wchłonięta przez ściany, podłogi oraz meble. Dlatego dom trzeba osuszyć.

 • Dom po powodzi. Usuwanie wody spod posadzki

  Dom po powodzi. Usuwanie wody spod posadzki

  Woda, która wniknęła pod posadzkę w styropian, praktycznie nie ma szans na samoistne odparowanie, a powoduje uszkodzenia konstrukcyjne i namnażanie się pleśni. trzeba ją stamtąd usunąć.

Więcej o:

osuszanie