Jak zrobić naturalny środek do pielęgnacji drewna?

Meble drewniane (lub w drewnianej okleinie) z czasem szarzeją. Na szczęście można przywrócić im połysk. Nie musisz przy tym używać drogich środków pielęgnujących drewno, znakomite preparaty wykonasz samodzielnie. W ten sposób zadbasz nie tylko o własną kieszeń, ale także o naturę. Jak własnoręcznie zrobić naturalny środek do pielęgnacji drewna?

Pielęgnacja drewna - przepis na naturalny środek

Aby zmatowiałym meblom przywrócić blask, przygotuj miksturę z wody, octu i oliwy z oliwek. Zmieszaj szklankę wody, z 1 szklanki octu i 2 łyżeczkami oliwy. Możesz dodać 10-15 kropel olejku eterycznego (np. lawendowego), a w mieszkaniu rozejdzie się wspaniały zapach. Przecieraj meble ściereczką zanurzoną w płynie lub wlej miksturę do pojemnika z atomizerem, rozpylaj na meblach i wycieraj do sucha. Zobaczysz, że nie tylko drewno nabierze połysku, ale też znikną ślady po kubeczkach z herbatą. Nie zniknęły? Skrop je kilkoma kroplami oliwy, pozostaw na 15 minut i wypoleruj. Teraz na pewno nie będzie po nich śladu! Miksturę przed każdym użyciem trzeba wstrząsnąć, aby rozprowadzić oliwę, która lubi się rozdzielać.

ZOBACZ TEŻ: JAK ZROBIĆ TABLETKI DO ZMYWARKI?>>

Nabłyszczacz do drewna

Nabłyszczacz do drewnianych mebli przygotujesz ze szklanki oliwy zmieszanej z połową szklanki soku cytrynowego. Możesz dodać 15 kropli olejku eterycznego. Składniki zmieszaj i przelej do butelki z atomizerem. Przed użyciem wstrząśnij, spryskaj drewno i wypoleruj miękką szmatką.

ZOBACZ TEŻ: JAK ZROBIĆ ODŚWIEŻACZ POWIETRZA?>>

Herbata czyści doskonale

Drewniane meble znakomicie wyczyści herbata. Zaparz 3-5 torebek w litrze wody. Kiedy napar wystygnie, zamaczaj w nim gąbkę lub ściereczkę i przecieraj powierzchnie. Koniecznie wytrzyj je do sucha.

 

 

 

Więcej o: