dach
-
Bezpiecznie pod dachem Ruukki
Poznaj nową ofertę elementów bezpieczeństwa dachowego od firmy Ruukki, z którą zima nie będzie już taka straszna.
-
Jak wybrać okna dachowe?
Naturalne światło odgrywa w mieszkaniu bardzo ważną rolę, ma wpływ na nasze samopoczucie, podkreśla wystrój mieszkania, wydobywa kolory. Na poddaszu warto postawić na okno dachowe, które wpuści do wnętrza mnóstwo światła. Jak wybrać okna dachowe? Podpowiadamy!
-
Dachówka ceramiczna czy betonowa? Jaką dachówkę wybrać na dach
Dachówka ceramiczna i dachówka betonowa jest do siebie bardzo podobne wizualnie, jednak zrobione z różnych materiałów i w całkowicie różny sposób. Decyzja, czy wybrać dachówkę ceramiczną czy betonową spędza sen z powiek niejednego inwestora. Postanowiliśmy sprawdzić wady i zalety każdego modelu.
-
Blachodachówki modułowe czy w arkuszach. Jaką wybrać blachodachówkę?
Blachodachówki cieszą się ogromną popularnością, jako materiał do krycia budynków. Są trwałe, eleganckie i nadają się na wszystkie rodzaje dachów stromych. Dostępne są blachodachówki w arkuszach oraz modułowe. Jakie sprawdzą się lepiej?
-
Polskie dachówki ceramiczne MONZAplus - te kolory cieszą się popularnością
-
Szukasz wytrzymałej blachodachówki? Wybierz nowy produkt Ruukki!
Ruukki to firma oferująca zaawansowane technologicznie rozwiązania dla budownictwa. 16 kwietnia 2018 roku marka wprowadziła na rynek nowy produkt. Swój debiut miała płaska blachodachówka modułowa Ruukki Hyygge. Łatwy montaż, bezpieczne użytkowanie i funkcjonalność - co jeszcze zapewniają nowe blachodachówki marki Ruukki?
-
Blachodachówka modułowa czy cięta na wymiar?
Aby zapewnić inwestorom niższe koszty budowy, a wykonawcom ułatwić pracę, dzięki staraniom producentów blachodachówka dostępna jest w dwóch wariantach: cięta na wymiar lub modułowa. To, na którą się zdecydujemy, zależy w dużej mierze od konstrukcji naszego dachu. Jaką blachodachówkę wybrać?
-
Pokrycie dachowe - jakie wybrać dachówki uzupełniające?
Dachy domów jednorodzinnych coraz częściej mają bardzo skomplikowane architektonicznie formy. Dlatego producenci pokryć dachowych oferują różne dodatkowe elementy. Współcześnie budowane dachy to bowiem nie tylko dachówki podstawowe, ale także uzupełniające. Jak wybrać odpowiednie? Jakie są rodzaje dachówek uzupełniających? Wyjaśniamy.
-
Jak wybrać pokrycie dachowe? Dachówka i blachodachówka
Wybór pokrycia dachu to jedna z ważniejszych decyzji, które musimy podjąć, budując dom. Teoretycznie możemy wybrać każde, ale nie zawsze okaże się to rozwiązaniem ekonomicznym. Wiele zależy od kształtu dachu. Musimy się liczyć z tym, że im bardziej będzie on skomplikowany i rozbudowany, tym będzie droższy - zarówno jeśli chodzi o materiał, jak i o robociznę.
-
Jak wybrać blachodachówkę
Blachodachówka to drugie pod względem popularności - po dachówce - pokrycie dachu. Decyduje się na nie około 40% inwestorów, przede wszystkim ze środkowo-wschodniej Polski. Blachodachówka jest niedroga, lekka i łatwa w montażu. Dostępna jest w różnym modelach i kolorach, łatwo więc ją dopasować do każdego domu.
-
Blachodachówka, gont czy dachówka? Ceny, wymagania, wykonanie
Na rynku jest spory wybór materiałów do krycia dachów, jednak największą popularnością niezmiennie cieszą się dachówki ceramiczne i cementowe oraz blachodachówka. Dość często wybierany jest także gont bitumiczny, a ostatnio do łask wraca też blacha płaska łączona na rąbek stojący.
-
Blachodachówka odporna na korozję
Szukasz eleganckiego, niezawodnego i trwałego pokrycia dachowego? Zależy ci na materiałach najwyższej jakości? Lepiej trafić nie mogłeś! Firma Blachy Pruszyński w najnowszej ofercie prezentuje blachodachówkę REN. Czym różni się ona od pozostałych? Zobacz sam.
-
Co na dach dwuspadowy i dach płaski. Blachodachówka czy dachówka
Dach płaski czy spadzisty? Dachówka czy blachodachówka? Te pytania zadaje sobie niemal każdy, kto budował dom. Aby nieco ułatwić wybór, wyjaśniamy, czym różnią się pokrycia dachowe, które materiały zwiększą odporność dachu na wiatr, oraz jakiego rzędu są to koszty.
-
Budowa domu: planowanie pokrycia dachowego
W środowisku budowlanym istnieje powszechny pogląd, że planowanie pokrycia dachowego powinno się zacząć na etapie budowania fundamentów. Klient ma wówczas dużo czasu na wybranie wykonawcy, sprawdzenie konkurencji i zaplanowanie logistyki. O dachu warto pomyśleć nieco wcześniej, na etapie projektowania architektonicznego. Dużą rolę przejmuje w tym wypadku architekt. To on jest pierwszym doradcą klienta. Drugim, równie ważnym jest dekarz, który konfrontuje założenia projektowe z realiami i bierze na siebie ciężar decyzji o wyborze produktu. Skoro mówi się, że projektanci "myślą architekturą", toczy architekci i dekarze "myślą materiałami"?
-
Blachodachówka modułowa czyli dachy modułowe
Podczas budowy domu, jedną z priorytetowych kwestii jest wybór blachodachówki. Każdemu zależy, by była trwała i solidna, dzięki czemu dom będzie bezpieczny. Ważne są również kwestie estetyczne. Sprawdziliśmy jakie właściwości i zalety ma dach modułowy.
-
Nowy kolor stalowej podbitki dachowej Soffit
Podbitka dachowa to nieodzowny element każdego dachu. Dodaje elegancji i jest idealnym uzupełnieniem dachu. Firma Ruukki Polska poszerzyła swoją kolekcję podbitek dachowych o nowy kolor - ciemny orzech.
-
Jak dobrać kolor elewacji?
Kolor elewacji ma duże znaczenie dla wyglądu i stylu naszego domu. W porównaniu do innych krajów w Polsce dominują stonowane kolory. Najczęściej można spotkać domy w odcieniach bieli, beżu i brązu. Dlaczego tak boimy się postawić na mocne, nasycone barwy, jakie znaczenie ma kolor elewacji i wreszcie - czym się kierować przy wyborze?
-
Nieszczelny dach - jak naprawić w deszczu i niskiej temperaturze?
Czasem wystarczy jeden silniejszy deszcz, aby na suficie pojawiły się mokre plamy świadczące o nieszczelności dachu. Eksperci radzą, aby szybko reagować na tego typu problemy, usuwając uszkodzenia i eliminując tym samym ryzyko wymiany całego pokrycia. Pytanie, jak naprawić miejsca przecieków podczas jesiennych słot czy zimowych odwilży?
-
Jak wymienić dach z azbestu?
Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie warto już teraz zlikwidować eternit. Podpowiadamy, jak wymienić dach z azbestu i jak uzyskać na to dofinansowanie.
-
Dom z płaskim dachem: sześć powodów, dla których warto go wybrać
Nowoczesne projekty domów z płaskim dachem to jeden najmodniejszych trendów współczesnej architektury. Jakie są największe zalety domów z płaskim dachem? Komu poleca się ten typ zadaszenia? Sprawdźcie, w jakich sytuacjach warto postawić na dom ze stropodachem.
-
Izolacja okna dachowego: kołnierz uszczelniający
Najważniejszym elementem do montażu okna dachowego i dołączonym do niego jest kołnierz uszczelniający. Jego budowa znacznie ułatwia wbudowanie okna w połać dachu i zapewnia bezpieczne odprowadzenie wody opadowej poza jego obrys.
-
Taras z altaną na dachu bloku. Ogród na dachu
W samym centrum dzielnicy biurowej wielkiego miasta powstała kameralna altanka zachęcająca do wypoczynku pod chmurką.
-
Jak wybrać dobrego dekarza?
Eksperci z branży budowlanej podkreślają, że najczęstszą przyczyną reklamacji nie jest słaba jakość produktu, a zastosowanie go niezgodnie z instrukcją. Kluczowy jest więc wybór ekipy, która wykona inwestycję. Jak zatem wybrać dobrego dekarza?
-
Pokrycie dachowe: co warto wybrać?
Osoby planujące budowę domu mają do wyboru kilka podstawowych materiałów służących jako pokrycie dachowe. Do najbardziej popularnych należą pokrycia z blachy. Czym się jednak kierować przy ich wyborze i zakupie?
-
Blachodachówka panelowa TUR w jesiennej promocji
Blachodachówkę panelową TUR można jesienią kupić w promocyjnej cenie - 19,90 zł za panel. To jedna z rynkowych nowości marki Blachy Pruszyński, która już stała jednym z najbardziej popularnych pokryć dachowych.
-
Konserwacja dachu z blachy
20-, 30- a nawet 50-letnie gwarancje na stalowe pokrycia dachowe to już niemal standard. Klient kupując blachodachówkę jest przekonany, że po zainstalowaniu na dachu kwestię pokrycia dachowego ma na kilkadziesiąt lat z głowy. To wielki błąd.
-
Gont blaszany Janosik
Firma Blachotrapez wprowadziła na rynek gont blaszany Janosik, który wiernie odwzorowuje wygląd gontu drewnianego. Świetnie sprawdzi się na klasycznych domach, zwłaszcza tych w góralskim stylu.
-
Zielone dachy: dom z łąką na dachu
La Maison-vague to projekt francuskiego designera, Patricka Nadeau. Ma powierzchnię 110 m2, porośnięty łąką dach i powstał na zamówienie wydziału mieszkaniowego francuskiego miasta Reims.
-
Trwałe rynny: najlepsze materiały, ceny
Z czego mogą być wykonane rynny? Jakie materiały będą najtrwalsze? Ile kosztują?
-
Wytłaczana blacha na rąbek stojący
Tradycyjnie blacha płaska ma gładką powierzchnię. Jednak nowoczesne panele z blachy na rąbek stojący mogą mieć również wytłaczaną strukturę. Takie rozwiązanie nadaje pokryciu unikalnych cech i urozmaica architekturę budynku.