Rustykalne wnętrza - aranżacja nowoczesnego domu w sielskim stylu

Czas na odświeżenie wnętrz! Na jaki styl sie zdecydujesz: glamour, industrialny, a może rustykalny? My pokochałyśmy ten ostatni! Rustyklane wnętrza są przytulne, przestronne i naturalne. Zobacz, jak łatwo zaaranżować nowoczesny dom w sielskim stylu.

Wnętrza w stylu rustykalnym

Wnętrza w stylu rustykalnym - jak je stworzyć, od zera i jakie zmiany wprowadzić w nowoczesnym domu, by zmienić je na wzór boho? W mieszkaniu w stanie surowym/developerskim zdecydowanie łatwiej jest urządzić wnętrza w stylu rustykalnym. Jeśli interesujesz się aranżacją i stylami wnętrz, a także architekturą i dekorowaniem - możesz spróbować swoich sił i własnoręcznie zaplanować pomieszczenia w sielskim stylu. Od czego zacząć? Od początku! Jakie wnętrza możemy określić jako rustykalne? Rustykalizm nawiązuje przede wszystkim do natury i wsi. Jego nazwa pochodzi od angielskiego słowa „rustic”, czyli „wiejski” albo „swojski” Mieszkania w tym stylu są ciepłe, przytulne - każdy powinien czuć się w nim jak w domu - swobodnie i komfortowo. Wnętrza, które mogą mieć predyspozycje do rustykalnych dekoracji, to te, które mają naturalną podstawę - drewnianą podłogę. Im więcej drewna tym lepiej. Naturalne spękania na drewnie i przedmioty nadgryzione przez ząb czasu są we wnętrzach w rustykalnym stylu mile widziane! Kolor drewna najlepiej komponuje się z bielą i świetnie wygląda na jego tle. Jeśli szukasz łatwego sposobu na pomieszczenia w wiejskim stylu warto iść tą drogą. Kolejnym kolorem, który powinien znaleźć się w mieszkaniu w stylu rustykalnym jest zieleń. kwiaty cięte, doniczkowe i suszone - pod każdą postacią powinny znaleźć dla siebie miejsce w tym stylu jako element dekoracyjny. Pamiętaj, że styl ten nawołuje do natury, dlatego naturalne dodatki odgrywają bardzo ważną rolę. 

Pokój rustykalny - prosty sposób na aranżację sypialni

Pokój rustykalny ma wyjątkowy klimat. Gwarantujemy, że z sypialnią w urządzona w tym stylu bardzo trudno się rozstać. Aby najlepiej oddać rustykalizm w sypialni warto zainwestować w kominek, a jeśli nie w sypialni, to w salonie, był on kiedyś obecny w każdym wiejskim dworku. Kominek idealnie zastąpi świeczki zapachowe, a romantyczny klimat masz zapewniony. W pokoju rustykalnym postaw na drewniane lub metalowe łóżko. Trend z łóżkiem z palet także świetnie się tu odnajdzie. Ten patent jest nie tylko modny i stylowe, ale i niedrogi. W pokoju rustykalnym nie może zabraknąć kwiatów, plecionych koców i przytulnego dywanu, na którym możesz wygodnie usiąść i czytać książkę w świetle kominka. Jakie kolory pasują do sypialni w rustykalnym stylu? Postaw na biel, brąz, zieleń i jeden kolor dodatkowy np. czerwień. Dodatki na ścianach np. lustra w ozdobnych, postarzanych ramach nie tylko powiększą pokój, ale i sprawią, że będzie miał niepowtarzalny charakter. Remont domu oraz urządzanie wnętrz to kosztowna inwestycja - kupując na targach możesz nie tylko sporo zaoszczędzić, ale znaleźć wyjątkowe perełki za grosze. 

Wnętrza rustykalne - aranżacje, które cię zainspirują

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.