klinkier

 • Cegła klinkierowa i jej zastosowania dekoracyjne. Gdzie, oprócz budowy, zastosujemy klinkier?

  Cegła klinkierowa i jej zastosowania dekoracyjne. Gdzie, oprócz budowy, zastosujemy klinkier?

  Cegła klinkierowa to przede wszystkim materiał budowlany, ale trzeba zwrócić uwagę na jej zastosowania typowo dekoracyjne. Klinkier to nie tylko elewacje, ale też podjazdy, ogrodzenia i mała architektura ogrodowa. Tworzy się z niego również ozdobne płytki. Oto omówienie kilku ważnych zastosowań.

 • Cegła klinkierowa z fakturą

  Cegła klinkierowa z fakturą

  Nowy format i faktura, innowacyjny system murowania i zachwycająca paleta kolorów - kolekcja Marono, uzupełniająca bogatą ofertę rozwiązań klinkierowych Terca, została stworzona z myślą o osobach, które marzą o oryginalnej i naturalnie pięknej elewacji.

 • KOSMICZNE RABATY na produkty CRH Klinkier

  KOSMICZNE RABATY na produkty CRH Klinkier

  Świętujcie razem z CRH Klinkier premierę nowej cegły GALAXY! Do wygrania 3 smartfony Samsung Galaxy S III

 • Płoter - piękne ogrodzenie z klinkieru

  Płoter - piękne ogrodzenie z klinkieru

  Płoter, to kompletny system ogrodzenia klinkierowego wyprodukowany przez firmę CRH Klinkier. Jest szybki do wykonania, a przede wszystkim ładny i trwały.

 • Najdłuższa cegła klinkierowa świata

  Najdłuższa cegła klinkierowa świata

  Na rynku pojawił się nowy, nietypowy format cegieł klinkierowych. Kolekcja Long John jest polecana szczególnie na elewacje budynków nowoczesnych, którym smukły kształt pojedynczych cegieł nadaje wyrazisty, oryginalny charakter.

 • Zaprawa do klejenia klinkieru

  Zaprawa do klejenia klinkieru

  Firma quick-mix wprowadziła do swojej oferty nową zaprawę FX 500 Klinkier. Klej produkowany przy użyciu technologii trasstec zapewnia najwyższą estetykę klejenia materiałów klinkierowych. Produkt ten wyróżnia dodatkowo doskonała elastyczność oraz przyczepność.

 • Co zamiast tynku na elewację?

  Co zamiast tynku na elewację?

  Gdy liczy się szybkość i czystość prac, świetnie sprawdzają się okładziny montowane bez użycia zaprawy, czyli na stalowym lub drewnianym ruszcie przymocowanym do ścian budynku. Przewagą metody lekkiej suchej nad lekką mokrą (znacznie częściej stosowaną i polegającą na wykończeniu ocieplonych ścian tynkiem cienkowarstwowym), jest szybsze tempo prowadzenia prac, brak przerw potrzebnych na schnięcie zapraw oraz możliwość wykonywania robót w gorszych warunkach atmosferycznych.<br />

 • Pomysł na ogród

  Pomysł na ogród

  W letnie dni ogród staje się azylem spokoju i odpoczynku. Chętnie spędzamy w nim czas, korzystając z uroków otaczającej przyrody. Lato to zatem dobry moment, by poświęcić więcej uwagi przestrzeni wokół domu.

 • Różne materiały na elewacji - zobacz zdjęcia

  Różne materiały na elewacji - zobacz zdjęcia

  Łączenie różnych materiałów na elewacji to częsty zabieg - dekoracyjny, jak i praktyczny - obejrzyj zdjęcia różnych rozwiązań.

 • Murowanie klinkierowego ogrodzenia krok po kroku

  Murowanie klinkierowego ogrodzenia krok po kroku

  Płot zbity z desek czy druciana siatka nie są optymalnym rozwiązaniem zagospodarowania przestrzeni wokół domu. Gdy budowa obiektu będzie zakończona, a inwestorzy złapią finansowy oddech, warto pomyśleć o efektownym, murowanym ogrodzeniu

 • Nowa cegła ceramiczna

  Nowa cegła ceramiczna

  Do oferty firmy Röben dołączył klinkier w kolorze antracytu. To już trzecia w tym roku nowość w katalogu cegieł jednego z wiodących producentów ceramiki budowlanej.

 • Jak nadać elewacji wyjątkowy styl?

  Jak nadać elewacji wyjątkowy styl?

  Choć ceramika budowlana jest materiałem tradycyjnym od setek lat wykorzystywanym w budownictwie, doskonale sprawdza się również w nowoczesnych pomysłach na ciekawą architekturę. Nowoczesne koncepcje odważnie łączą ze sobą kontrastujące, często chłodne barwy, tworząc oryginalne zestawienia kolorystyczne.

 • Jak zagwarantować trwałość i estetykę elewacji?

  Jak zagwarantować trwałość i estetykę elewacji?

  Cegły klinkierowe i licowe Röben to przede wszystkim trwałość oraz odporność na czynniki atmosferyczne. Poza parametrami technicznymi ważną ich zaletą są walory estetyczne, dające niemal nieograniczone możliwości projektowania elewacji