pielęgnacja

 • Ta roślina to wnętrzarski HIT! Jak dbać o monsterę? Wyjawiamy tajniki pielęgnacji

  Ta roślina to wnętrzarski HIT! Jak dbać o monsterę? Wyjawiamy tajniki pielęgnacji

  Monstera to wnętrzarski HIT między innymi ze względu na efektowne, ciekawie ponacinane liście. Roślina ta występuje jako motyw na tekstyliach, tapetach czy grafikach. Aranżację wzbogaci jednak przede wszystkim żywa monstera. Jak o nią dbać? Wyjawiamy tajniki pielęgnacji, dzięki którym będzie rosnąć jak szalona!

 • Trawnik po zimie - najważniejsze czynności

  Trawnik po zimie - najważniejsze czynności

  W kwietniu zaczynamy myśleć o przygotowaniu posesji do sezonu. Z pewnością większości z nas zależy na pięknym, zielonym trawniku, który stanie się wizytówką ogrodu. Przygotowaliśmy krótki poradnik, jak przeprowadzić wiosenny lifting trawnika.

 • Jak dbać o podłogi drewniane?

  Jak dbać o podłogi drewniane?

  Drewniane podłogi to piękna ozdoba wnętrza. Zachowanie podłogi z drewna w idealnym stanie nie musi być ani wymagające, ani kosztowne. Warto jednak poznać kilka zasad pielęgnacji takich podłóg.

 • Pomarańcze, cytryny i mandarynki - czyli jak hodować cytrusy w doniczce?

  Pomarańcze, cytryny i mandarynki - czyli jak hodować cytrusy w doniczce?

  Każdy z nas zna smak pomarańczy, cytryn i mandarynek. Cytrusy pochodzą z krajów dalekiego wschodu, a widok drzewek i ich zapach zachwyca każdego. Całe szczęście powstały odmiany, które możemy poddać uprawie doniczkowej we własnym domu, a ich uprawa wbrew pozorom wcale nie jest trudna. Jak uprawiać drzewka pomarańczowe, cytrynowe i mandarynkowe, by dały pyszne owoce i pięknie zdobiły mieszkanie? Doradzamy!

 • Jak uratować pokruszony róż, puder lub cień? Jest na to sprytny sposób

  Jak uratować pokruszony róż, puder lub cień? Jest na to sprytny sposób

  Myślisz, że pokruszony puder nadaje się już tylko do wyrzucenia? Nic podobnego - można go uratować. Wystarczy tylko dodać jeden składnik

 • Ogród jesienią - jak o niego dbać?

  Ogród jesienią - jak o niego dbać?

  Jesień to bardzo aktywny okres w naszym ogrodzie. Od tego jak przygotujemy go na przetrwanie zimy, zależy jego piękny wygląd wiosną. Dlatego ważne jest by wiedzieć jak pielęgnować ogród podczas tej pory roku. Poniżej prezentujemy kilka porad, dzięki którym ogród jesienią będzie odpowiednio zadbany.

 • Pielęgnacja trawnika [PORADY]

  Pielęgnacja trawnika [PORADY]

  Pielęgnacja trawnika to jedna z najważniejszych czynności wykonywanych w ogrodzie. Dzięki temu, nasze podwórko będzie zadbane i przyciągnie wzrok każdego przechodnia i znajomego. Każdy z nas marzy o murawie przypominającej zielony dywan. Tylko od nas zależy czy nasz trawnik będzie miejscem zabaw lub ozdobą ogrodu.

 • Jak zrobić naturalny peeling?

  Jak zrobić naturalny peeling?

  Dobre kosmetyki są drogie. Możesz jednak sporo zaoszczędzić, jeśli niektóre z nich przygotujesz w domu. Będę tam samo skuteczne, a pozbawione chemii, a więc ekologiczne.Podpowiadamy, jak zrobić idealny naturalny peeling do twarzy.

 • Pielęgnacja roślin doniczkowych w styczniu

  Pielęgnacja roślin doniczkowych w styczniu

  Styczeń dla roślin domowych jest prawdziwym wyzwaniem. Umiarkowane podlewanie kwiatów, usuwanie zasychających liści, a także opryski na szkodniki i grzyby to najważniejsze zasady pielęgnacji. Na parapecie jest im za gorąco, zaś postawione daleko od okna nie mają odpowiedniego dostępu do światła. W tym czasie potrzebują szczególnej uwagi.

 • Plamy na liściach cissusa

  Plamy na liściach cissusa

  Mój cissus australijski rośnie 2 m od okna. Na jego liściach wiosną pojawiły się jakby papierowe plamy. Czy to choroba? Pyta: Monika z Warszawy

 • Zakupy z komórką

  Zakupy z komórką

  Gazetki reklamowe powoli odchodzą do lamusa. Teraz coraz więcej sklepów - także z branży budowlano-ogrodowej - umożliwia przeglądanie oferty sklepów nie tylko na komputerze, ale również w telefonie komórkowym.

 • Ochrona roślin ozdobnych przed zgorzelą zgnilakową, fytoftorozą i mączniakiem rzekomym

  Ochrona roślin ozdobnych przed zgorzelą zgnilakową, fytoftorozą i mączniakiem rzekomym

  Od 3 lat na polskim rynku zarejestrowane są bardzo skuteczne środki do ochrony roślin ozdobnych przed zgorzelą zgnilakową (Pythium spp.), fytoftorozą (Phytophthora spp.) i mączniakiem rzekomym (Peronospora spp. i inne). Pojawienie się tych chorób na działce, w ogrodzie lub w mieszkaniu może spowodować wypadnięcie roślin lub drastyczne obniżenie ich jakości.

 • Klematisy. Burza kwiatów

  Klematisy. Burza kwiatów

  Kwitnące powojniki wyglądają wprost zjawiskowo. Ich pielęgnacja nie jest trudna, a niektóre odmiany prawie nie wymagają opieki.

 • Najpierw policz, potem kop

  Najpierw policz, potem kop

 • Kaktusy

  Kaktusy

  Wiele osób sądzi, że to niemożliwe. A jednak niektóre gatunki mogą u nas przez cały rok rosnąć w gruncie.

 • Numer 3/2003

  Numer 3/2003

  * Miniaturowe krzewy * Kwitnące pnącza - projekty i aranżacje * Ogród wodny * Kompozycje z roślin cebulowych