basen

 • Jaki basen wybrać do ogrodu: stelażowy, rozporowy, dmuchany? Te modele są na każdą kieszeń

  Jaki basen wybrać do ogrodu: stelażowy, rozporowy, dmuchany? Te modele są na każdą kieszeń

  Jak wybrać basen, z którego będą zadowoleni dorośli i dzieci? Podpowiadamy. Mamy 18 różnorodnych propozycji, mniejszych i większych, w różnych kolorach, o różnych wykończeniach. Mają różne ceny, a wiele z nich można teraz kupić z rabatem.

 • Jak często włączać pompę w basenie? Wyjaśniamy

  Jak często włączać pompę w basenie? Wyjaśniamy

  Czystość wody w basenie to nie tylko kwestia estetyki, ale i ważna sprawa dla naszego zdrowia. Zanieczyszczenia, wraz z nimi zaś zakwit glonów i pojawienie się bakterii, nie są nikomu potrzebne. Po to, żeby uniknąć ich w naszym basenie ogrodowym, trzeba w pierwszej mierze odpowiednio często włączać pompę basenową. Musi ona też dobrze działać i być właściwie dobrana do ilości wody basenowej. Co jeszcze powinniśmy wiedzieć o dbaniu o baseny ogrodowe?

 • Płyty pod basen ogrodowy - rodzaje, zalety, jakie wybrać

  Płyty pod basen ogrodowy - rodzaje, zalety, jakie wybrać

  Baseny ogrodowe będą wygodne i posłużą przez dłuższy czas wtedy, gdy ustawimy je na odpowiednim podłożu. Trawa lub kostka brukowa mają pewne zalety, ale może warto sięgnąć po różnego rodzaju płyty funkcjonujące jako podłoże pod basen? Można sięgnąć po styropian, zrobić wylewkę lub postarać się o zakup płyt gumowych. Która opcja jest najlepsza?

 • Układanie styropianu pod basen - jak to zrobić? Sprawdź

  Układanie styropianu pod basen - jak to zrobić? Sprawdź

  Basen ogrodowy z pewnością może wspaniale urozmaicić przestrzeń wokół domu, dając okazję do przyjemnych kąpieli. Zanim jednak zdecydujemy się na ustawienie go w ogrodzie, powinniśmy dobrze zadbać o właściwe podłoże. Styropian, pomimo drastycznych zwyżek kosztów tego materiału, może pozwolić w prosty sposób przygotować grunt. Jakie ma właściwości? Dlaczego warto umieścić go pod basenem? Podpowiadamy.

 • Zielona woda w basenie - co oznacza, jak się jej pozbyć?

  Zielona woda w basenie - co oznacza, jak się jej pozbyć?

  Zielona woda w basenie to powszechnie znane utrapienie, które skutecznie zniechęca do zażywania kąpieli. Okazuje się jednak, że powodem pojawienia się śliskiego nalotu na ściankach i zielonej wody jest pojawienie się glonów, co może mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie. Jak sobie z tym radzić?

 • Jak podgrzać wodę w basenie dla dzieci? Sprawdź

  Jak podgrzać wodę w basenie dla dzieci? Sprawdź

  Okres korzystania z basenu w naszym klimacie bywa niezbyt długi - dotyczy to zwłaszcza sytuacji, gdy chodzi o zbiornik, gdzie będą się kąpać dzieci. Co zrobić, gdy temperatura wody w basenie jest często nie dość wysoka, chcemy zaś zapewnić naszej pociesze możliwość wypoczynku nawet podczas kapryśnego lata? Do podgrzewania wody możemy wykorzystać kolektory słoneczne, elektryczne podgrzewacze wody, ale też pompy ciepła czy specjalne maty solarne. Jakie rozwiązanie wybrać?

 • Odkurzacz do basenu - na co zwrócić uwagę przy zakupie?

  Odkurzacz do basenu - na co zwrócić uwagę przy zakupie?

  Czy odkurzacz do czyszczenia basenu jest bezwzględnie potrzebny? Z pewnością takie urządzenie bardzo ułatwia utrzymanie higieny w zbiorniku. Dzięki zastosowaniu odkurzaczy basenowych bardzo mocno oszczędzamy też czas, który normalnie byłby potrzebny do sprzątania. Przedstawiamy te przydatne akcesoria do czyszczenia basenu.

 • Podłoże pod basen - jak je przygotować? 4 prace do wykonania

  Podłoże pod basen - jak je przygotować? 4 prace do wykonania

  Jak przygotować podłoże pod basen, żeby pasowało rozmiarem i zabezpieczało miniaturowy akwen przed uszkodzeniem? Dobrze jest pomyśleć o tym wcześniej, nawet przed zakupem basenu ogrodowego. Rynek obfituje w różne funkcjonalne rozwiązania. Warto też zadbać o kilka dodatkowych kwestii. Jakich konkretnie? Podpowiadamy.

 • Jaką pompę do basenu wybrać? Polecamy 4 cechy produktów

  Jaką pompę do basenu wybrać? Polecamy 4 cechy produktów

  Jaka pompa do basenu będzie odpowiednia do sezonowego użytku? Oczywiste jest, że wiele zależy od wydajności, ale nie jest to jedyna cecha, na którą powinno się zwracać uwagę. Istotne są też koszty jej użytkowania lub rodzaj filtrowania, które ma za zadanie oczyszczać wodę. O czym pamiętać, gdy zależy nam na zakupie dobrej klasy wyposażenia basenu? Podpowiadamy.

 • Jak podłączyć pompę do basenu?

  Jak podłączyć pompę do basenu?

  Basen ogrodowy to świetna rozrywka i sposób na relaks. Każdemu z posiadaczy przydomowego basenu ogrodowego, marzy się, aby woda w nim była przejrzysta i świeża. Możemy osiągnąć taki efekt, bez potrzeby jej wymieniania co kilka dni, dzięki zastosowaniu pompy filtrującej i odpowiedniego filtra czystości. Czym zatem jest pompa filtrująca do basenów, jakie są jej rodzaje, jaką powinniśmy zastosować w przypadku naszego basenu oraz co zawiera zestaw?

 • Brązowa woda w basenie: Jak ją oczyścić?

  Brązowa woda w basenie: Jak ją oczyścić?

  Ciepłe, letnie dni skłaniają nas do wyjścia z domu i spędzenia czasu na zewnątrz. Popularną w ciągu ostatnich sezonów rozrywką ogrodową jest korzystanie z basenów. baseny stelażowe, rozporowe i dmuchane rozkładamy w swoich ogrodach i cieszymy się przyjemnością siedzenia w chłodnej wodzie. Utrzymanie basenów w czystości i higienie nie raz sprawia nam jednak pewne problemy. Jednym z nich może być brudna, brązowa woda.

 • Jaka pompa do basenu?

  Jaka pompa do basenu?

  Baseny ogrodowe to w ciągu ostatnich sezonów coraz popularniejsza rozrywka. Zwłaszcza w ciągu ostatniego lata, gdy pandemia korona-wirusa nie pozwoliła na swobodne podróżowanie, na zakup własnego basenu ogrodowego zdecydowało się coraz więcej osób. Aby jednak woda w basenie pozostawała zawsze czysta i higieniczna, należy o nią odpowiednio zadbać. Jedną z podstawowych metod oczyszczania wody jest zainstalowanie pompy. Sprawdźmy, jaką pompę należy wybrać, aby jak najlepiej zadbać o czystość wody.

 • Czym przykryć basen? Przegląd najpopularniejszych propozycji

  Czym przykryć basen? Przegląd najpopularniejszych propozycji

  Przedstawiamy różne alternatywy na przykrycia basenowe, które pomogą w tym, aby basen spełniał swoją rolę przez cały sezon. Które więc przykrycia basenowe będą w przypadku naszego basenu najlepsze? Zobaczcie.

 • Ile chloru do basenu należy wlać? Jak to policzyć? Sprawdzamy!

  Ile chloru do basenu należy wlać? Jak to policzyć? Sprawdzamy!

  Posiadanie czystej wody w basenie to nie tylko wymóg estetyczny, ale też konieczność z uwagi na zdrowie kąpiących się. Dodawanie chloru do basenu jest jedną z metod zwalczania inwazji glonów i zapobiegania jej. Jak powinna wyglądać dezynfekcja wody? Jak często ją robić, żeby pozbyć się glonów i bakterii?

 • Glony w basenie - jak się ich pozbyć i jak nie dopuścić do ich rozrostu? Sprawdź!

  Glony w basenie - jak się ich pozbyć i jak nie dopuścić do ich rozrostu? Sprawdź!

  Zielona woda w basenie z pewnością nie prezentuje się dobrze. Zmętnienie wody basenowej to objaw pojawienia się alg w zbiorniku. Jeśli nie zaczniemy działać szybko, to punktowe zazielenienia w końcu doprowadzą do całkowitego zanieczyszczenia, które trudniej będzie usunąć. Co robić w takiej sytuacji?

 • Co pod basen ogrodowy? Najlepsze rozwiązania na podłoża do basenów ogrodowych

  Co pod basen ogrodowy? Najlepsze rozwiązania na podłoża do basenów ogrodowych

  W czasie letnich, słonecznych dni każdy z nas z przyjemnością skorzystałby z rozrywki, którą oferują nam baseny ogrodowe. Jednak zanim zakupimy i rozłożymy basen warto zorientować się, gdzie go postawimy oraz jak odpowiednio przygotować podłoże pod basen.

 • Jak zrobić basen? Krótki poradnik

  Jak zrobić basen? Krótki poradnik

  Baseny ogrodowe to w ciągu ostatnich kilku letnich sezonów wielka atrakcja. Dużo osób decyduje się na ich zakup, zyskały sobie ogromną popularność zarówno wśród dorosłych, jak i pośród dzieci. Zobaczmy, czy w naszym ogrodowym zaciszu będziemy w stanie samodzielnie wykonać taki basen ogrodowy.

 • Basenowy zawrót głowy: Jak wypoczywać nad wodą we własnym ogródku?

  Basenowy zawrót głowy: Jak wypoczywać nad wodą we własnym ogródku?

  To doskonały czas na wypoczynek w ogrodzie. Warto więc pomyśleć o wyposażeniu własnego podwórka nie tylko w stylowe i praktyczne meble, ale basen. Zapewni nie tylko ochłodę w czasie upału, ale świetną rozrywkę całej rodzinie. Zobaczcie, który warto mieć i jak o niego dbać, by cieszył przez lata.

 • Idealny basen ogrodowy - jak wybrać?

  Idealny basen ogrodowy - jak wybrać?

  Dysponujesz ogrodem? Z pewnością marzysz o basenie, który sprawi frajdę całej rodzinie. W upalny dzień będzie najlepszą rozrywką zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Bez wychodzenia z własnej posesji, rano, popołudniu lub wieczorem będzie idealnym miejscem dla ochłody, ale też uzupełnieniem ogrodowej aranżacji. Sprawdziliśmy, jak wybrać idealny basen ogrodowy.

 • Jak się ochłodzić: od prysznica ogrodowego po staw kąpielowy

  Jak się ochłodzić: od prysznica ogrodowego po staw kąpielowy

  Jak się chłodzić? Jeśli typowe polskie lato ma wyglądać tak jak tegoroczne, coraz częściej będziemy szukać pomysłów na kąpiel we własnym ogrodzie i na tarasie. Zobaczmy, jakie mamy opcje.

 • Baseny ogrodowe - wyprzedaże

  Baseny ogrodowe - wyprzedaże

  Sezon wyprzedaży ogrodowych jest w pełni! To dobry moment na zakupy dla spóźnialskich i oszczędnych. Zobacz najnowsze wyprzedaże basenów ogrodowych, basenów dla dzieci, jak i dla dorosłych!

 • Baseny ogrodowe - relaks nie tylko dla dzieci

  Baseny ogrodowe - relaks nie tylko dla dzieci

  W upalne dni myślimy tylko o chłodnej, błękitnej wodzie, w której moglibyśmy się zanurzyć i zrelaksować. Bogata oferta rynkowa wychodzi tym pragnieniom naprzeciw - możemy wybierać pośród różnych typów basenów i wanien ogrodowych, a także zainwestować we własne SPA...<br />

Więcej o:

basen

 • Jak znaleźć dziurę w basenie ogrodowym?

  Jak powstają dziury w basenach? Zanim przystąpisz do poszukiwania dziur i ich łatania warto sprawdzić w ogóle, jak takie uszkodzenia się tworzą. Dzięki temu w przyszłości będziesz w stanie im zapobiec, oszczędzisz sobie pracy i będziesz mógł więcej czasu spędzić na basenowej zabawie. Wiele

 • Czysta woda w basenie dla dzieci

  Dlaczego należy zapewnić czysta wodę w basenie dla dzieci? Czysta woda w zbiorniku to gwarancja zdrowej i higienicznej zabawy. Brudna, brzydko pachnąca woda będzie nie tylko nieprzyjemna, ale również groźna dla zdrowia dzieciaków. Dlatego w basenie ogrodowym należy szczególnie mocno zadbać o poziom

 • Jak często włączać pompę w basenie? Wyjaśniamy

  Sprawnie działająca pompa, a jakość wody w basenie W skład basenów ogrodowych wchodzą nie tylko sam basen, gotowe podłoże lub inne akcesoria, ale także zestaw do filtracji wody w basenie z pompą. Oczywiście w pakietach przeznaczonych do kompleksowego dbania o basen znajdziemy też takie przybory

 • Basen do ogrodu. Który warto wybrać? Na co uważać?

  Basen do ogrodu - dlaczego warto? Przede wszystkim basen do ogrodu dla dzieci i dorosłych daje możliwość przyjemnego wypoczynku i to w przydomowym ogrodzie. Nie ma potrzeby udawania się na zatłoczone pływalnie lub odległe plaże. Wystarczy wolny czas i odpowiednio dobra pogoda. Trzeba jednak

 • Ile kosztuje basen?

  Koszt budowy basenu Budowa basenu ogrodowego jest kosztowna, ale na pewno cena zwróci się nam w postaci miejsca do spędzania czasu. Ile jednak kosztuje budowa basenu w ogrodzie? Zależy to wiele od tego, na jaki dokładnie basen się zdecydujemy i jakie materiały będziemy dzieli użyć. Wielkość

 • Płyty pod basen ogrodowy - rodzaje, zalety, jakie wybrać

  Baseny ogrodowe: dlaczego stabilizacja podłoża basenu jest kluczowa? Podłoże pod baseny ogrodowe jest niezwykle istotne z dwóch powodów: zapewnia właściwy komfort korzystania z basenów sprawia, że baseny ogrodowe mogą być dłużej wykorzystywane Podłoże do basenu i jego cechy Niezależnie od tego

 • Jaka pompa do basenu?

  Pompa do basenu - czym jest? Pompy do basenu to jedno z głównych urządzeń do oczyszczania wody. Zasysa ono wodę z basenu, oczyszcza ją zarówno z większych zanieczyszczeń (włosy, liście), jak i z tych mniejszych (drobiny naskórka, pyłki drzew i kwiatów) i z powrotem, już oczyszczoną, przepompowuje

 • Podgrzewanie wody w basenie - jakie rozwiązanie wybrać?

  Podgrzewanie wody w basenie ogrodowym. Jaki sposób wybrać? Co zrobić, by cieszyć się ciepłą wodą w przydomowym zbiorniku? Dla podgrzewania wody w basenie ogrodowym możemy wybrać kilka technologii. Pamiętajmy jednak, że np. kwestia ceny podgrzewania wody basenowej odnosi się nie tylko do kosztów