basen

 • Ten basen różni się od innych. Jak go zamontować i jak o niego dbać?

  Ten basen różni się od innych. Jak go zamontować i jak o niego dbać?

  Baseny typu kanadyjskiego to absolutny hit, jeśli chodzi o aranżację ogrodu. Choć sprowadzono jest po raz pierwszy do Polski ponad 20 lat temu, wciąż są bardzo popularne. Czym różnią się od zwykłych basenów i ile kosztują?

 • Sposób na upalne lato - basen, jacuzzi, a może kurtyna wodna?

  Sposób na upalne lato - basen, jacuzzi, a może kurtyna wodna?

  Co zrobić gdy upał jest tak dokuczliwy, że odbiera nam chęci do działania i całą radość z czasu wolnego? Trzeba znaleźć skuteczny sposób na ochłodę. Basen, jacuzzi i kurtyna wodna - przedstawiamy trzy sprawdzone rozwiązania, które pozwolą znaleźć wytchnienie i przetrwać dni gdy żar leje się z nieba!

 • Basen ogrodowy - sposób na ochłodę w letnie dni!

  Basen ogrodowy - sposób na ochłodę w letnie dni!

  Letnie, gorące dni to to na co wszyscy czekamy, jednak nieznośne upały stają się nie do wytrzymania. W takie dni może nam pomóc możliwość zanurzenia się w chłodnej wodzie we własnym ogrodzie.

 • Te ręczniki to hit! Schną w kilka sekund. Idealne na wyjazd

  Te ręczniki to hit! Schną w kilka sekund. Idealne na wyjazd

  Ręczniki kojarzą nam się przede wszystkim z bawełną. Całkiem niesłusznie, bowiem są również ręczniki wykonane z innych materiałów, takich jak mikrofibra. Takie ręczniki o wiele szybciej schną, dlatego są idealne na basen i wakacyjne wyjazdy.

 • Sposób na relaks w gorące dni, czyli basen ogrodowy stelażowy

  Sposób na relaks w gorące dni, czyli basen ogrodowy stelażowy

  Letnie upały dają się nam we znaki i możliwość zanurzenia się w chłodnej wodzie to nasze marzenie. Baseny ogrodowe od lat cieszą się popularnością, podpowiadamy więc, jaki sprzęt pozwoli się ochłodzić i zrelaksować.

 • Kojące orzeźwienie w upalny dzień. Baseny ogrodowe już od 289 złotych

  Kojące orzeźwienie w upalny dzień. Baseny ogrodowe już od 289 złotych

  Niebawem nadejdą upalne dni. Śnieg, deszcz i chmury odejdą w zapomnienie, a tym samym przyjdzie czas na letnią zabawę. Tym, którzy będą opalać się w przydomowych ogródkach polecamy zakup basenu. To idealna zabawa dla całej rodziny.

 • Jaki basen wybrać do ogrodu: stelażowy, rozporowy, dmuchany? Te modele są na każdą kieszeń

  Jaki basen wybrać do ogrodu: stelażowy, rozporowy, dmuchany? Te modele są na każdą kieszeń

  Jak wybrać basen, z którego będą zadowoleni dorośli i dzieci? Podpowiadamy. Mamy 18 różnorodnych propozycji, mniejszych i większych, w różnych kolorach, o różnych wykończeniach. Mają różne ceny, a wiele z nich można teraz kupić z rabatem.

 • Jak często włączać pompę w basenie? Wyjaśniamy

  Jak często włączać pompę w basenie? Wyjaśniamy

  Czystość wody w basenie to nie tylko kwestia estetyki, ale i ważna sprawa dla naszego zdrowia. Zanieczyszczenia, wraz z nimi zaś zakwit glonów i pojawienie się bakterii, nie są nikomu potrzebne. Po to, żeby uniknąć ich w naszym basenie ogrodowym, trzeba w pierwszej mierze odpowiednio często włączać pompę basenową. Musi ona też dobrze działać i być właściwie dobrana do ilości wody basenowej. Co jeszcze powinniśmy wiedzieć o dbaniu o baseny ogrodowe?

 • Płyty pod basen ogrodowy - rodzaje, zalety, jakie wybrać

  Płyty pod basen ogrodowy - rodzaje, zalety, jakie wybrać

  Baseny ogrodowe będą wygodne i posłużą przez dłuższy czas wtedy, gdy ustawimy je na odpowiednim podłożu. Trawa lub kostka brukowa mają pewne zalety, ale może warto sięgnąć po różnego rodzaju płyty funkcjonujące jako podłoże pod basen? Można sięgnąć po styropian, zrobić wylewkę lub postarać się o zakup płyt gumowych. Która opcja jest najlepsza?

 • Układanie styropianu pod basen - jak to zrobić? Sprawdź

  Układanie styropianu pod basen - jak to zrobić? Sprawdź

  Basen ogrodowy z pewnością może wspaniale urozmaicić przestrzeń wokół domu, dając okazję do przyjemnych kąpieli. Zanim jednak zdecydujemy się na ustawienie go w ogrodzie, powinniśmy dobrze zadbać o właściwe podłoże. Styropian, pomimo drastycznych zwyżek kosztów tego materiału, może pozwolić w prosty sposób przygotować grunt. Jakie ma właściwości? Dlaczego warto umieścić go pod basenem? Podpowiadamy.

 • Zielona woda w basenie - co oznacza, jak się jej pozbyć?

  Zielona woda w basenie - co oznacza, jak się jej pozbyć?

  Zielona woda w basenie to powszechnie znane utrapienie, które skutecznie zniechęca do zażywania kąpieli. Okazuje się jednak, że powodem pojawienia się śliskiego nalotu na ściankach i zielonej wody jest pojawienie się glonów, co może mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie. Jak sobie z tym radzić?

 • Jak podgrzać wodę w basenie dla dzieci? Sprawdź

  Jak podgrzać wodę w basenie dla dzieci? Sprawdź

  Okres korzystania z basenu w naszym klimacie bywa niezbyt długi - dotyczy to zwłaszcza sytuacji, gdy chodzi o zbiornik, gdzie będą się kąpać dzieci. Co zrobić, gdy temperatura wody w basenie jest często nie dość wysoka, chcemy zaś zapewnić naszej pociesze możliwość wypoczynku nawet podczas kapryśnego lata? Do podgrzewania wody możemy wykorzystać kolektory słoneczne, elektryczne podgrzewacze wody, ale też pompy ciepła czy specjalne maty solarne. Jakie rozwiązanie wybrać?

 • Odkurzacz do basenu - na co zwrócić uwagę przy zakupie?

  Odkurzacz do basenu - na co zwrócić uwagę przy zakupie?

  Czy odkurzacz do czyszczenia basenu jest bezwzględnie potrzebny? Z pewnością takie urządzenie bardzo ułatwia utrzymanie higieny w zbiorniku. Dzięki zastosowaniu odkurzaczy basenowych bardzo mocno oszczędzamy też czas, który normalnie byłby potrzebny do sprzątania. Przedstawiamy te przydatne akcesoria do czyszczenia basenu.

 • Podłoże pod basen - jak je przygotować? 4 prace do wykonania

  Podłoże pod basen - jak je przygotować? 4 prace do wykonania

  Jak przygotować podłoże pod basen, żeby pasowało rozmiarem i zabezpieczało miniaturowy akwen przed uszkodzeniem? Dobrze jest pomyśleć o tym wcześniej, nawet przed zakupem basenu ogrodowego. Rynek obfituje w różne funkcjonalne rozwiązania. Warto też zadbać o kilka dodatkowych kwestii. Jakich konkretnie? Podpowiadamy.

 • Jaką pompę do basenu wybrać? Polecamy 4 cechy produktów

  Jaką pompę do basenu wybrać? Polecamy 4 cechy produktów

  Jaka pompa do basenu będzie odpowiednia do sezonowego użytku? Oczywiste jest, że wiele zależy od wydajności, ale nie jest to jedyna cecha, na którą powinno się zwracać uwagę. Istotne są też koszty jej użytkowania lub rodzaj filtrowania, które ma za zadanie oczyszczać wodę. O czym pamiętać, gdy zależy nam na zakupie dobrej klasy wyposażenia basenu? Podpowiadamy.

 • Jak podłączyć pompę do basenu?

  Jak podłączyć pompę do basenu?

  Basen ogrodowy to świetna rozrywka i sposób na relaks. Każdemu z posiadaczy przydomowego basenu ogrodowego, marzy się, aby woda w nim była przejrzysta i świeża. Możemy osiągnąć taki efekt, bez potrzeby jej wymieniania co kilka dni, dzięki zastosowaniu pompy filtrującej i odpowiedniego filtra czystości. Czym zatem jest pompa filtrująca do basenów, jakie są jej rodzaje, jaką powinniśmy zastosować w przypadku naszego basenu oraz co zawiera zestaw?

 • Brązowa woda w basenie: Jak ją oczyścić?

  Brązowa woda w basenie: Jak ją oczyścić?

  Ciepłe, letnie dni skłaniają nas do wyjścia z domu i spędzenia czasu na zewnątrz. Popularną w ciągu ostatnich sezonów rozrywką ogrodową jest korzystanie z basenów. baseny stelażowe, rozporowe i dmuchane rozkładamy w swoich ogrodach i cieszymy się przyjemnością siedzenia w chłodnej wodzie. Utrzymanie basenów w czystości i higienie nie raz sprawia nam jednak pewne problemy. Jednym z nich może być brudna, brązowa woda.

 • Jaka pompa do basenu?

  Jaka pompa do basenu?

  Baseny ogrodowe to w ciągu ostatnich sezonów coraz popularniejsza rozrywka. Zwłaszcza w ciągu ostatniego lata, gdy pandemia korona-wirusa nie pozwoliła na swobodne podróżowanie, na zakup własnego basenu ogrodowego zdecydowało się coraz więcej osób. Aby jednak woda w basenie pozostawała zawsze czysta i higieniczna, należy o nią odpowiednio zadbać. Jedną z podstawowych metod oczyszczania wody jest zainstalowanie pompy. Sprawdźmy, jaką pompę należy wybrać, aby jak najlepiej zadbać o czystość wody.

 • Czym przykryć basen? Przegląd najpopularniejszych propozycji

  Czym przykryć basen? Przegląd najpopularniejszych propozycji

  Przedstawiamy różne alternatywy na przykrycia basenowe, które pomogą w tym, aby basen spełniał swoją rolę przez cały sezon. Które więc przykrycia basenowe będą w przypadku naszego basenu najlepsze? Zobaczcie.

 • Ile chloru do basenu należy wlać? Jak to policzyć? Sprawdzamy!

  Ile chloru do basenu należy wlać? Jak to policzyć? Sprawdzamy!

  Posiadanie czystej wody w basenie to nie tylko wymóg estetyczny, ale też konieczność z uwagi na zdrowie kąpiących się. Dodawanie chloru do basenu jest jedną z metod zwalczania inwazji glonów i zapobiegania jej. Jak powinna wyglądać dezynfekcja wody? Jak często ją robić, żeby pozbyć się glonów i bakterii?

 • Glony w basenie - jak się ich pozbyć i jak nie dopuścić do ich rozrostu? Sprawdź!

  Glony w basenie - jak się ich pozbyć i jak nie dopuścić do ich rozrostu? Sprawdź!

  Zielona woda w basenie z pewnością nie prezentuje się dobrze. Zmętnienie wody basenowej to objaw pojawienia się alg w zbiorniku. Jeśli nie zaczniemy działać szybko, to punktowe zazielenienia w końcu doprowadzą do całkowitego zanieczyszczenia, które trudniej będzie usunąć. Co robić w takiej sytuacji?

 • Co pod basen ogrodowy? Najlepsze rozwiązania na podłoża do basenów ogrodowych

  Co pod basen ogrodowy? Najlepsze rozwiązania na podłoża do basenów ogrodowych

  W czasie letnich, słonecznych dni każdy z nas z przyjemnością skorzystałby z rozrywki, którą oferują nam baseny ogrodowe. Jednak zanim zakupimy i rozłożymy basen warto zorientować się, gdzie go postawimy oraz jak odpowiednio przygotować podłoże pod basen.

 • Jak zrobić basen? Krótki poradnik

  Jak zrobić basen? Krótki poradnik

  Baseny ogrodowe to w ciągu ostatnich kilku letnich sezonów wielka atrakcja. Dużo osób decyduje się na ich zakup, zyskały sobie ogromną popularność zarówno wśród dorosłych, jak i pośród dzieci. Zobaczmy, czy w naszym ogrodowym zaciszu będziemy w stanie samodzielnie wykonać taki basen ogrodowy.

 • Basenowy zawrót głowy: Jak wypoczywać nad wodą we własnym ogródku?

  Basenowy zawrót głowy: Jak wypoczywać nad wodą we własnym ogródku?

  To doskonały czas na wypoczynek w ogrodzie. Warto więc pomyśleć o wyposażeniu własnego podwórka nie tylko w stylowe i praktyczne meble, ale basen. Zapewni nie tylko ochłodę w czasie upału, ale świetną rozrywkę całej rodzinie. Zobaczcie, który warto mieć i jak o niego dbać, by cieszył przez lata.

 • Idealny basen ogrodowy - jak wybrać?

  Idealny basen ogrodowy - jak wybrać?

  Dysponujesz ogrodem? Z pewnością marzysz o basenie, który sprawi frajdę całej rodzinie. W upalny dzień będzie najlepszą rozrywką zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Bez wychodzenia z własnej posesji, rano, popołudniu lub wieczorem będzie idealnym miejscem dla ochłody, ale też uzupełnieniem ogrodowej aranżacji. Sprawdziliśmy, jak wybrać idealny basen ogrodowy.

 • Jak się ochłodzić: od prysznica ogrodowego po staw kąpielowy

  Jak się ochłodzić: od prysznica ogrodowego po staw kąpielowy

  Jak się chłodzić? Jeśli typowe polskie lato ma wyglądać tak jak tegoroczne, coraz częściej będziemy szukać pomysłów na kąpiel we własnym ogrodzie i na tarasie. Zobaczmy, jakie mamy opcje.

 • Baseny ogrodowe - wyprzedaże

  Baseny ogrodowe - wyprzedaże

  Sezon wyprzedaży ogrodowych jest w pełni! To dobry moment na zakupy dla spóźnialskich i oszczędnych. Zobacz najnowsze wyprzedaże basenów ogrodowych, basenów dla dzieci, jak i dla dorosłych!

 • Baseny ogrodowe - relaks nie tylko dla dzieci

  Baseny ogrodowe - relaks nie tylko dla dzieci

  W upalne dni myślimy tylko o chłodnej, błękitnej wodzie, w której moglibyśmy się zanurzyć i zrelaksować. Bogata oferta rynkowa wychodzi tym pragnieniom naprzeciw - możemy wybierać pośród różnych typów basenów i wanien ogrodowych, a także zainwestować we własne SPA...<br />

Więcej o:

basen

 • Ile kosztuje basen?

  Koszt budowy basenu Budowa basenu ogrodowego jest kosztowna, ale na pewno cena zwróci się nam w postaci miejsca do spędzania czasu. Ile jednak kosztuje budowa basenu w ogrodzie? Zależy to wiele od tego, na jaki dokładnie basen się zdecydujemy i jakie materiały będziemy dzieli użyć. Wielkość basenu

 • Baseny ogrodowe - wyprzedaże

  Basen ogrodowy wraz z siedzeniem, który ma sporą przestrzeń do kąpieli. Wyrób wykonano z wytrzymałego winylu, ścianki basenu są przeźroczyste. Nadmuchiwane siedzenia oraz trzy otwory na napoje, będące integralną częścią basenu, zwiększają komfort wypoczynku. W komplecie znajduje się także łatka

 • Basen ogrodowy: Jak dbać?

  Regularne oczyszczanie to podstawa i jest jedynym sposobem na pozbycie się bakterii i grzybów. Basen ogrodowy, czy to basen rozporowy, czy basen stelażowy, ma być bowiem zabawą, higieniczną oraz bezpieczną, a woda w nim powinna spełniać pewne warunki, by wszystko było w porządku. Przygotowanie

 • Baseny ogrodowe - najciekawsze modele

  Baseny ogrodowe - najciekawsze modele Szeroki wybór basenów ogrodowych pozwala wybrać model odpowiedni do potrzeb i możliwości. Na rynku dostępnych jest wiele modeli basenów ogrodowych, które pozwolą zrelaksować się i odprężyć. Dzięki temu czas spędzony na świeżym powietrzu

 • Jak podłączyć pompę do basenu?

  Elementy pompy basenowej Istnieje na rynku kilka kategorii urządzeń filtrujących. W zależności od wielkości basenów ogrodowych oraz ilości filtrowanej wody będzie zalecana pompa filtrująca basenowa o innej wydajności. Pompa filtrująca jest wyposażona w zawór powietrza, jedno lub dwuczęściową

 • Który basen lepszy: rozporowy czy stelażowy?

  Basen ogrodowy i uroki zabaw w wodzie z pewnością docenią dzieci, dla których taka rozrywka będzie idealnym oderwaniem od domowej nudy i rutyny. Decydując się na zakup basenu ogrodowego staniemy zapewne przed wyborem jego rodzaju. najpopularniejsze są baseny stelażowe oraz baseny rozporowe

 • Jaka pompa do basenu?

  Pompa do basenu - czym jest? Pompy do basenu to jedno z głównych urządzeń do oczyszczania wody. Zasysa ono wodę z basenu, oczyszcza ją zarówno z większych zanieczyszczeń (włosy, liście), jak i z tych mniejszych (drobiny naskórka, pyłki drzew i kwiatów) i z powrotem, już oczyszczoną, przepompowuje

 • Idziemy na basen

  W nadmorskim kurorcie możesz pozwolić sobie na bycie plażową diwą. Na basenie postaw jednak na solidne, ale nadal ładne kostiumy i dobrej jakości akcesoria. Kostium, czyli priorytetowy luz Basen równa się aktywność, a więc zapomnij na chwilę o seksownym bikini. Najlepszym rozwiązaniem

 • Jak obudować basen stelażowy? Oto kilka praktycznych porad

  Ogród to miejsce wypoczynku i zabawy. Basen ogrodowy to popularna ostatnio rozrywka na letnie dni. Możemy zdecydować się na zakup basenu i po prostu postawienie go w naszym ogrodzie lub działce, ale możemy również zaaranżować go w przestrzeni naszego ogrodu, by cieszyć się ciekawie zaprojektowanym