remont
-
Jak wybrać odpowiednią wkrętarkę? Ten produkt znacznie ułatwi składanie mebli!
Sezon remontowy już w pełni, a ty wciąż nie jesteś odpowiednio przygotowany? Nie martw się, podpowiemy ci jak wybrać odpowiednią wkrętarkę. Oprócz tego zaproponujemy top 18 produktów, na które warto zwrócić uwagę.
-
Uniknij tych 5 częstych błędów podczas remontu kuchni
Remont kuchni, może być ekscytującym przeżyciem, o ile nie przysporzy nam tylko stresu i nerwów. Z pewnością warto więc uniknąć tych 5 najczęstszych błędów!
-
Baterie umywalkowe - jak je właściwie dobrać?
Wiosna i lato to czas remontów. Warto przemyśleć odnowienie łazienki, bowiem to miejsce w domu, w którym spędzamy dużo czasu. Musimy wybrać wyposażenie wnętrza i dopasować wszelkie dodatki. Jak dobrać idealną baterię do upatrzonej przez nas umywalki?
-
Zestaw narzędzi do remontu. Bez nich nawet nie zaczynaj
Najlepszy zestaw narzędzi do remontu? Zobacz, co warto mieć. Przedstawiamy sprzęty, które są niezbędne podczas różnych prac w domu. Oto nasze top propozycje.
-
3 kroki, dzięki którym łatwo odmienisz swój dom na wiosnę
Domowa przestrzeń powinna ewoluować razem z nami i być dopasowana do zmieniających się z biegiem lat potrzeb. Nowy tryb pracy, wyprowadzka dorosłych dzieci lub powiększająca się rodzina - to tylko nieliczne z powodów, które zachęcają do nowej aranżację przestrzeni. Bywa też tak, że decydujemy się na remont, by poczuć się lepiej we własnych czterech kątach, tchnąć w nie nową energię czy pozostać w zgodzie z trendami. Bez względu na powody, dla których postanowimy przeprowadzić rewolucję w mieszkaniu, warto się na nią odpowiednio przygotować.
-
Remont bez stresu? To możliwe!
Nieważne duży czy mały, remont często jest powodem do zdenerwowania, kłótni z domownikami czy nadszarpnięcia budżetu. Jak zminimalizować jego złe skutki, aby w końcu cieszyć się nowym, pięknym wnętrzem - podpowiadają specjaliści marki Home Concept.
-
Remontujesz poddasze? Przyda ci się profesjonalne wsparcie. Z pomocy możesz skorzystać również online
-
Tani remont mieszkania - zobacz jakie to proste. Poznaj kilka cennych wskazówek
Remont mieszkania to zazwyczaj wielkie przedsięwzięcie. Gruz, kurz, plącząca się pod nogami folia nie dadzą ani na chwilę zapomnieć o tym, że to tak naprawdę początek. Co powiesz na to, aby uniknąć tak dużego bałaganu? Bo remont wcale nie oznacza wywracania wszystkiego do góry nogami. Tak naprawdę wystarczą drobne prace, aby zmienić mieszkanie nie do poznania. Poznaj nasze sposoby na remont tanim kosztem!
-
Farba do płytek - drugie życie kafelków
Użycie odpowiedniej farby do płytek pomoże nam odmienić wygląd naszej kuchni czy łazienki. Wymiana niemodnych kafelków to zadanie czasochłonne i kosztowne. Warto dać im drugą szansę - wystarczy wybrać kolor i zarezerwować sobie trochę wolnego czasu na malowanie. Podpowiadamy, która farba do płytek pomoże nam osiągnąć upragniony efekt.
-
Jak wyremontować mieszkanie bez zbędnych kosztów? Sprawdzone sposoby
Każdy z nas od czasu do czasu marzy o tym, żeby odświeżyć wnętrza swojego mieszkania. Z upływem czasu stare rozwiązania tracą na aktualności, dlatego warto pomyśleć o wprowadzeniu kilku nowych pomysłów, które odmienią wnętrza. Nawet niewielki remont może całkowicie odmienić aranżację, dlatego też nie należy się bać zmian. Planując remont mieszkania, trzeba zastanowić się czego oczekujemy i co będzie nam potrzebne, żeby uzyskać zamierzony efekt.
-
Fuga: detal, który ma znaczenie
Udane wnętrze to nie tylko dobrze opracowany projekt, funkcjonalne i estetyczne meble oraz ciekawa kolorystyka. Jak mówi przysłowie: diabeł tkwi w szczegółach! Warto więc zadbać o takie detale, jak fugi. Ten szczegół nie powinien umknąć naszej uwadze, jeśli chcemy perfekcyjnie zgrać ze sobą wszystkie elementy w wnętrzu. Jaki jest przepis na fugi, które stworzą zgrany duet z płytkami? Sprawdźcie nasze podpowiedzi.
-
Dom w Oławie: funkcjonalna i ponadczasowa aranżacja dla 3-osobowej rodziny
Domy z rynku wtórnego często wymagają przebudowy i nowego rozplanowania pomieszczeń. Sprawdzamy, jak młode małżeństwo poradziło sobie z dostosowaniem zakupionej nieruchomości do potrzeb 3-osobowej rodziny.
-
Stary wóz cyrkowy zamienili w wygodny dom. Jak mieszka się w tak nietypowych warunkach?
Pokazujemy wam często domy w dziwnych miejscach - w dawnych kościołach, starych samolotach czy autobusach. Dziś przyszedł czas na dom zaaranżowany w cyrkowym wozie. Pomysł nie jest nowy - historię o słynnym wozie Drzymały zna niemal każdy.
-
Jak tanio urządzić mieszkanie pod wynajem?
Urządzanie mieszkania pod wynajem tylko z pozoru jest banalnym zadaniem. W praktyce aranżacja może sprawić wiele problemów. Zanim oddamy klucze do mieszkania przyszłym lokatorom, trzeba zastanowić się, czy głównym kryterium jest jakość i styl, czy też chcemy postawić na trwałe i praktyczne wykończenie. Poniżej przedstawiamy kilka przydatnych wskazówek dla osób, które planują oddać swoje mieszkanie pod wynajem.
-
Na jaki kolor pomalować mieszkanie?
Kolory odgrywają kluczową rolę w aranżacji wnętrz. Odpowiednio dobrane odcienie nie tylko mogą odmienić styl mieszkania, ale także optycznie je powiększyć lub sprawić, że będzie wydawało się mniejsze. Co ważne, kolory mają także ogromny wpływ na nasz nastrój i samopoczucie. Dlatego zanim zdecydujesz się pomalować wnętrza swojego mieszkania na konkretny kolor, dowiedz się, jak poszczególne barwy wpływają na ciebie i twoje otoczenie.
-
Dwupoziomowe mieszkanie po remoncie
Mieszkanie znajduje się we Wrocławiu w tzw. mezonetowcu - budynku, który w latach 50. ubiegłego wieku uchodził za - jak na tamte czasy - nowatorski. Mieszczą się w nim 2-poziomowe lokale mieszkalne, a cały koncept wzorowany był na rozwiązaniach wprowadzonych niegdyś w zakresie układu wnętrz przez samego Le Corbusiera.
-
Jak montować bardzo duże okna?
Inwestorzy chętnie decydują się dziś na budowę domu z dużymi przeszkleniami. Sprawiają one, że elewacja wygląda efektownie, a otwarte na ogród wnętrza wydają się bardziej przestronne. O satysfakcji z użytkowania takich okien w znacznej mierze będzie decydował ich właściwy montaż.
-
Okładziny betonowe: w nietypowej roli
Beton architektoniczny to sposób nie tylko na wyjątkowe wykończenie ścian w nowoczesnych i minimalistycznych wnętrzach. Sprawdzi się też na kuchennych blatach, frontach mebli czy zlewach. Bardzo ciekawie prezentuje się na kominkach w salonie, parapetach, umywalkach czy wannach (odpowiednio zabezpieczony przed wilgocią). Ładnie wygląda też w łazience - przyzwyczajeni do tego, że tu zazwyczaj kładziemy glazurę, stosując beton w zestawieniu np. z meblami z lakierowanego na biało MDF-u stworzymy nowy wymiar tego pomieszczenia.
-
Okładziny betonowe: podłogi
Jeszcze niedawno tak wyglądające wnętrza kojarzyłyby się z niewykończonymi pomieszczeniami, jednak moda na styl industrialny usprawiedliwia, a czasem wręcz wymusza obecność betonu w pomieszczeniach. Doskonale sprawdza się on na podłogach. Również dlatego, że wykazuje dużą odporność na wodę i zarysowania, nie blaknie.
-
35 m kw. mały metraż, dużo pomysłów
Surowe materiały, biel i czerń oraz szczypta skandynawskiego designu. Oto przepis, jak z ciemnego małego mieszkania zrobić jasne i całkiem przestronne.
-
Remontujesz mieszkanie? Sprawdź, jakie błędy są najczęściej popełniane. Niektóre mogą cię słono kosztować
Remont mieszkania pozornie wydaje się błahostką. Jednak każdy, kto odnawiał swoje wnętrza wie, jak wiele wiąże się z tym trudności. Na szczęście, niektórych z nich można uniknąć. Oto najczęściej popełniane błędy, popełniane podczas remoncie.
-
Ciepła stolarka
Zmiana wymagań odnośnie parametrów stolarki sprawiła, że część inwestorów (zwłaszcza zainteresowanych budownictwem energooszczędnym) zaczęła poszukiwać rozwiązań lepszych, niż te będące do niedawna standardem. Producenci natomiast stale wprowadzają nowe rozwiązania, pozwalające wytwarzać coraz lepszą stolarkę.
-
Metamorfoza kuchni Agnieszki i Piotrka
Całkowity remont kuchni to zawsze ogromne wyzwane i spory wydatek. Agnieszka fotografowała swoją kuchnię na każdym etapie remontu. Postanowiła podzielić się z nami tymi zdjęciami. Zobaczcie, jak przebiegała metamorfoza.
-
Jak rozpoznać pseudofachowca? 6 porad, które pomogą Ci uniknąć kłopotów z ekipą remontową
Na rynku nie brakuje "fachowców", którzy zamiast pomóc przeprowadzić sprawnie remont, generują dodatkowe problemy i straty finansowe. Warto wiedzieć, po czym łatwo można rozpoznać pseudofachowca i nie dać się oszukać.
-
W 2018 roku wzrosną koszty budowy domu
Niestety, 2018 rok nie będzie korzystny dla osób, które planują rozpocząć budowę domu. Eksperci nie mają wątpliwości: w tym roku budowa domu będzie kosztowała znacznie więcej niż w ubiegłych latach. Z czego wynika wzrost kosztów budowy domu? Jakich cen możemy spodziewać się w przyszłości?
-
Kupując mieszkanie do remontu możesz rozbić bank! Jak to zrobić? Musisz pamiętać o dwóch zasadach
Wielu Polaków nie chce kupować mieszkania do remontu, dlatego decyduje się na dużo droższy lokal, za to gotowy do użytku. Taki wybór często jest błędem, bo mieszkanie wymagające remontu w krótkim czasie może stać się prawdziwą żyłą złota. Decydują o tym dwa czynniki.
-
Nieszczelny dach - jak naprawić w deszczu i niskiej temperaturze?
Czasem wystarczy jeden silniejszy deszcz, aby na suficie pojawiły się mokre plamy świadczące o nieszczelności dachu. Eksperci radzą, aby szybko reagować na tego typu problemy, usuwając uszkodzenia i eliminując tym samym ryzyko wymiany całego pokrycia. Pytanie, jak naprawić miejsca przecieków podczas jesiennych słot czy zimowych odwilży?
-
Realizacje domów: przebudowa domu kostki w Mysłowicach
Stare domy kostki to ciekawe wyzwanie dla architektów. Ten nie tylko zmienił się diametralnie, ale w dodatku niewielkim kosztem, bo inwestorzy dysponowali niezbyt dużym budżetem.
-
Realizacje domów: od wytwórni cydru do domu dla rodziny
Stare budynki gospodarcze mają często ogromny potencjał, choć czasem niełatwo go dostrzec. Fatalny stan ścian i dachu starej wytwórni cydru nie odstraszył właścicieli i architektów, którzy zamienili ruinę w nowoczesny dom.
-
Realizacje domów: przebudowa starej kamiennej stodoły
Kiedyś była tu zwykła wiejska farma. Ale właściciele już od dawna nie uprawiają ziemi, nie mają też zwierząt gospodarskich. Potrzebowali za to więcej przestrzeni. Dlatego przebudowali starą stodołę, tak żeby mogła pełnić funkcje mieszkalne.