Ta kawalerka straszyła wyglądem, a dzisiaj zachwyca. Ile kosztował remont? Tylko 20 tys. zł

Przedpokój przed remontem
Jak wyglądał przedpokój przed remontem? Płytki ułożone w caro na podłodze, szafa wnękowa w opłakanym stanie, na ścianach kilka różnych (nieciekawych) kolorów. Jedyną zaletą mieszkania przed metamorfozą był rozkład pomieszczeń - pokój znajduje się w takim miejscu, że nawet przy otwartych drzwiach wejściowych nie da się do niego zajrzeć z klatki schodowej.

Aneks kuchenny przed remontem
Kuchnia w takim stanie nie tylko nie jest funkcjonalna, ale również nie działa zachęcająco, aby przygotowywać w niej posiłki. Na szczęście sporych rozmiarów okno doświetla cały blat roboczy - a przy okazji położony tuż obok przedpokój.

Łazienka przed remontem
W łazience niewiele rzeczy da się zostawić "na później". Planując remont, należy w pierwszej kolejności wziąć pod uwagę właśnie koszt metamorfozy łazienki.

Kawalerka po remoncie - przedpokój
Na podłodze w przedpokoju położono modne płytki o heksagonalnym kształcie. Białe ściany i światło wpadające z kuchni sprawiają, że przestrzeń wydaje się większa.

Miejsce na dodatkową szafę w przedpokoju
Na razie kurtki można powiesić na wieszaku na ścianie, a buty postawić bezpośrednio na podłodze - ale za jakiś czas w tym miejscu można będzie postawić niedużą szafę na okrycia wierzchnie (szafa wnękowa z drugiej strony przedpokoju służy za garderobę).

Aneks kuchenny po remoncie
Biel kojarzy się z czystością - a to mieszkanie bardzo potrzebowało odświeżenia. Lokum nie jest duże, ale jasne - dzięki korzystnemu rozmieszczeniu okien. W kuchni białe szafki stojące zwieńczył drewniany blat - ociepla aranżację i pasuje do podłogi w salonie obok. Na ścianie nad blatem roboczym jest miejsce na kilka niedużych szafek wiszących. Duże przejście między aneksem a pokojem sprawia, że przestrzeń wydaje się większa.

Pokój po remoncie
Mieszkanie znajduje się w starej kamienicy, co ma swoje wady i zalety. Jedna z zalet, ceglana ściana, po usunięciu tynku stała się jego największą ozdobą. Stolik i krzesła pochodzą z lat 70., po renowacji nie tylko wyglądają jak nowe - nadają też aranżacji charakteru. Kolor podłogi dobrano w taki sposób, by mimo wszechobecnej bieli w mieszkaniu było przytulnie.

Miejsce do spania
W kawalerce miejsce do spania jest na widoku - szczególnie, jeśli nie chcemy rozkładanej sofy, a klasyczne dwuosobowe łóżko. W takiej sytuacji można je przykryć dekoracyjną narzutą, ale świetnym rozwiązaniem będzie też umieszczenie na suficie metalowych szyn (jakie zwykle znajdują się przy oknie), a na nich zasłon, które w razie potrzeby pomogą schować łóżko (szyny montujemy na suficie "wzdłuż krawędzi łóżka").
Przy stoliku z lewej strony jest miejsce na dodatkowy mebel - może to być fotel z funkcją spania, który umożliwi nocowanie znajomym lub komuś z rodziny.

Łazienka po remoncie
W strefie mokrej, czyli pod prysznicem, ściany wyłożono płytkami - pozostałe zostały pomalowane specjalną farbą. Pralka znalazła się w szafie wnękowej w przedpokoju, ale w łazience jest miejsce na kosz na pranie - w głębi, za umywalką. Szafka podumywalkowa z szufladami to zawsze dobre rozwiązanie - wszystkie potrzebne kosmetyki będą pod ręką. Kolorystykę łazienki warto urozmaicić drobnymi akcentami w postaci wzorzystych ręczników.