Porady

 • Okładziny betonowe: ściany gładkie

  Okładziny betonowe: ściany gładkie

  Beton architektoniczny, na ogół kojarzony z surowymi aranżacjami industrialnymi, coraz częściej gości też we wnętrzach utrzymanych w innych stylistykach - od oszczędnego w wyrazie minimalizmu do odważnych eklektycznych połączeń.

 • Konferencja o polskiej energetyce i smogu już niebawem w Lublinie

  Konferencja o polskiej energetyce i smogu już niebawem w Lublinie

  27 marca w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie odbędzie się konferencja Dobra Energia. Będzie to świetna okazja, aby w gronie ekspertów i praktyków porozmawiać o tym, w jaki sposób skutecznie uporać się ze smogiem, a także co można zrobić, by zmienić polską energetykę.

 • Oryginalny dom z widokiem na góry, inspirowany XIX-wieczną chatą

  Oryginalny dom z widokiem na góry, inspirowany XIX-wieczną chatą

  W Jackson, w stanie Wyoming w USA powstał niezwykły dom wzorowany na chacie z XIX wieku. Na spektakularny efekt końcowy składa się kilka elementów: niezwykły projekt budynku, duże przeszklenia i krajobraz za oknem. Z okien domu rozpościera się widok na górę Teton, dzięki czemu budynek jeszcze bardziej zyskuje na atrakcyjności.

 • Mieszkasz blisko lotniska? Koniecznie sprawdź, czy należy Ci się odszkodowanie. W grę wchodzą duże pieniądze

  Mieszkasz blisko lotniska? Koniecznie sprawdź, czy należy Ci się odszkodowanie. W grę wchodzą duże pieniądze

  Mieszkanie ulokowane w okolicach lotniska ma sporo wad. Właściciele nieruchomości nie są jednak bezradni i mogą starać się o odszkodowanie z tytułu uciążliwego sąsiedztwa. Kto może starać się o rekompensatę finansową i do kiedy można składać wniosek?

 • Rodzinna rezydencja z widokiem na prywatną lagunę

  Rodzinna rezydencja z widokiem na prywatną lagunę

  W regionie Norfolk Broads w Wielkiej Brytanii powstała wyjątkowa, rodzinna rezydencja. Architekci zadbali o to, aby budynek w pełni wykorzystał podmokły teren i nawiązywał do pobliskiego krajobrazu. W efekcie powstał wyjątkowy projekt domu, otoczonego lasem z widokiem na zaciszną lagunę.

 • Jak kupić mieszkanie poniżej ceny rynkowej?

  Jak kupić mieszkanie poniżej ceny rynkowej?

  W ostatnich latach znacznie wzrosła cena wynajmu mieszkań. Dlatego też coraz więcej osób zamiast wynajmu, woli kupić własne, traktując to jak inwestycję na przyszłość. W tej sytuacji rodzi się pytanie, jak kupić nieruchomość, poniżej ceny rynkowej?

 • Remontujesz mieszkanie? Sprawdź, jakie błędy są najczęściej popełniane. Niektóre mogą cię słono kosztować

  Remontujesz mieszkanie? Sprawdź, jakie błędy są najczęściej popełniane. Niektóre mogą cię słono kosztować

  Remont mieszkania pozornie wydaje się błahostką. Jednak każdy, kto odnawiał swoje wnętrza wie, jak wiele wiąże się z tym trudności. Na szczęście, niektórych z nich można uniknąć. Oto najczęściej popełniane błędy, popełniane podczas remoncie.

 • Ciepła stolarka

  Ciepła stolarka

  Zmiana wymagań odnośnie parametrów stolarki sprawiła, że część inwestorów (zwłaszcza zainteresowanych budownictwem energooszczędnym) zaczęła poszukiwać rozwiązań lepszych, niż te będące do niedawna standardem. Producenci natomiast stale wprowadzają nowe rozwiązania, pozwalające wytwarzać coraz lepszą stolarkę.

 • Ciepłe okna i drzwi: przepisy

  Ciepłe okna i drzwi: przepisy

  Oferta stolarki okiennej i drzwiowej w wersji energooszczędnej jest obecnie bardzo bogata. Jeśli zdecydujemy się zamontować w swoim domu bardzo ciepłe okna, drzwi i bramę, zadbajmy również o solidny, ciepły i szczelny montaż. W przeciwnym razie zmarnujemy bardzo dobre parametry stolarki.

 • Praca w domu: wygodnie i stylowo

  Praca w domu: wygodnie i stylowo

  Praca z domu jest coraz częstszym sposobem zarabiania na życie. W związku z tym rośnie zapotrzebowanie na rozwiązania wzornicze w branży meblowej, dzięki którym praca w domu będzie zarówno wygodna, jak i przyjemna.

 • Biokominki

  Biokominki

  Nowoczesne, modne i efektowne biokominki to rozwiązanie dla tych, którzy chcą mieć romantyczne palenisko w domu, ale sytuacja architektoniczna bądź lokalowa do tej pory im to uniemożliwiała. Nie emitują zapachu ani dymu, a po wypaleniu biopaliwa nie zostaje popiół.

 • Wyjątkowa rezydencja u podnóża gór z oknami w kształcie łuku

  Wyjątkowa rezydencja u podnóża gór z oknami w kształcie łuku

  W najbardziej historycznej części Seulu, w słynnej dzielnicy Cheongun znajduje się wyjątkowa rezydencja zaprojektowana przez południowokoreańskie studio Tectonics Lab. Dawniej w tym miejscu znajdował się niewielki dom, jednak na prośbę właściciela, zburzono stary budynek, by mogła powstać nowoczesna, oryginalna rezydencja dostosowana do potrzeb właściciela.

 • Ciche konstrukcje

  Ciche konstrukcje

  Z tego jak ważna jest cisza zdajemy sobie sprawę dopiero wtedy, kiedy jej zabraknie. Na co dzień, kiedy słuchamy radia, rozmawiamy czy oglądamy mecz, głośne dźwięki nie przeszkadzają. Kiedy jednak nie chcemy słyszeć przejeżdżających tramwajów czy rozładunku towaru przed sklepem, uciekamy do lasu. Ale kiedy jesteśmy w domu, musimy mieć pewność, że nie usłyszymy hałasów z zewnątrz, ale także tych z pomieszczeń obok.

 • Chcesz wykupić ubezpieczenie domu, ale boisz się haczyków? Oto na co musisz zwrócić uwagę

  Chcesz wykupić ubezpieczenie domu, ale boisz się haczyków? Oto na co musisz zwrócić uwagę

  Ubezpieczenie domu ma być gwarancją bezpieczeństwa na wypadek kradzieży czy wypadku. Nie zawsze jednak polisa pokrywa poniesione straty. Dlaczego? Co zrobić, by nie dać się oszukać i uniknąć haczyków, przez które nie przysługują nam pieniądze z ubezpieczenia?

 • Kompleksowe systemy do montażu okien

  Kompleksowe systemy do montażu okien

  Systemy do montażu okien w warstwie ocieplenia polecane są do budownictwa energooszczędnego, gdyż skutecznie eliminują mostki termiczne wokół okna i zapobiegają przemarzaniu muru w jego okolicy.

 • Jakie są zalety okien dachowych?

  Jakie są zalety okien dachowych?

  Nie bez powodu okna dachowe cieszą się w ostatnim czasie coraz większą popularnością, jednak nie wszyscy doceniają ich zalety. Czy wybór tego typu okien jest zawsze słuszny? Oto, dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie i co trzeba wiedzieć, zanim dokonamy zakupu.

 • Na co Polacy zwracają największą uwagę kupując mieszkania? Nie jest to cena

   Na co Polacy zwracają największą uwagę kupując mieszkania? Nie jest to cena

  Polacy, którzy decydują się na zakup mieszkania w pierwszej kolejności zwracają uwagę na lokalizację. Okazuje się, że cena, choć wciąż jest bardzo istotna, nie odgrywa decydując roli w wyborze konkretnego lokum. Dlaczego tak się dzieje?

 • Klimatyczny dom-stodoła z dwuspadowym dachem i widokiem na jezioro

  Klimatyczny dom-stodoła z dwuspadowym dachem i widokiem na jezioro

  Na prowincji Los Rios w południowym Chile znajduje się drewniany dom w stylu stodoły. Wybór miejsca nie był przypadkowy, budynek idealnie koresponduje z naturalnym krajobrazem. Położony z dala od zabudowań, blisko jeziora i drzew tworzy wyjątkowy klimat.

 • Nowy kolor stalowej podbitki dachowej Soffit

  Nowy kolor stalowej podbitki dachowej Soffit

  Podbitka dachowa to nieodzowny element każdego dachu. Dodaje elegancji i jest idealnym uzupełnieniem dachu. Firma Ruukki Polska poszerzyła swoją kolekcję podbitek dachowych o nowy kolor - ciemny orzech.

 • Jak rozpoznać pseudofachowca? 6 porad, które pomogą Ci uniknąć kłopotów z ekipą remontową

  Jak rozpoznać pseudofachowca? 6 porad, które pomogą Ci uniknąć kłopotów z ekipą remontową

  Na rynku nie brakuje "fachowców", którzy zamiast pomóc przeprowadzić sprawnie remont, generują dodatkowe problemy i straty finansowe. Warto wiedzieć, po czym łatwo można rozpoznać pseudofachowca i nie dać się oszukać.

 • Szykują się zmiany w prawie. Dochód w rodzinie będzie miał wpływ na wysokość czynszu

  Szykują się zmiany w prawie. Dochód w rodzinie będzie miał wpływ na wysokość czynszu

  Ruszyły prace nad zmianą przepisów najmu mieszkań socjalnych. Nowelizacja projektu przewiduje podwyżki czynszu. Nowe przepisy nie obejmą jednak wszystkich. Kto zapłaci więcej i jakie inne zmiany przewiduje ustawa?

 • Minimalistyczna rezydencja z połowy XX wieku w nowoczesnej odsłonie

  Minimalistyczna rezydencja z połowy XX wieku w nowoczesnej odsłonie

  W połowie XX wieku w Montrealu została wybudowana rezydencja, która przez lata cieszyła się prawdziwą świetnością. Wraz z upływem czasu, budynek zaczął jednak tracić na atrakcyjności, dlatego właściciele postanowili go odświeżyć i nadać nowoczesnego wyrazu.

 • Ciche konstrukcje

  Ciche konstrukcje

  Z tego jak ważna jest cisza zdajemy sobie sprawę dopiero wtedy, kiedy jej zabraknie. Na co dzień, kiedy słuchamy radia, rozmawiamy czy oglądamy mecz, głośne dźwięki nie przeszkadzają. Kiedy jednak nie chcemy słyszeć przejeżdżających tramwajów czy rozładunku towaru przed sklepem, uciekamy do lasu. Ale kiedy jesteśmy w domu, musimy mieć pewność, że nie usłyszymy hałasów z zewnątrz, ale także tych z pomieszczeń obok.

 • Zmiany w prawie: dochód będzie miał wpływ na wysokość czynszu

  Zmiany w prawie: dochód będzie miał wpływ na wysokość czynszu

  Ruszyły prace nad zmianą przepisów najmu mieszkań socjalnych. Nowelizacja projektu przewiduje podwyżki czynszu lokatorom, których zarobki przekroczą ustalone progi dochodowe. Nowe przepisy nie obejmą jednak wszystkich. Kto zapłaci więcej i jakiego rzędu będą to podwyżki?

 • W 2018 roku wzrosną koszty budowy domu

  W 2018 roku wzrosną koszty budowy domu

  Niestety, 2018 rok nie będzie korzystny dla osób, które planują rozpocząć budowę domu. Eksperci nie mają wątpliwości: w tym roku budowa domu będzie kosztowała znacznie więcej niż w ubiegłych latach. Z czego wynika wzrost kosztów budowy domu? Jakich cen możemy spodziewać się w przyszłości?

 • Na co zwrócić uwagę przy wyborze okien do domu?

  Na co zwrócić uwagę przy wyborze okien do domu?

  Trudno wyobrazić sobie dom bez światła dziennego. Bez względu na styl i upodobania, okna to nieodłączny element wyposażenia każdego domu. Mimo to, wciąż przywiązujemy zbyt małą wagę do ich zakupu. To błąd, bo od tego na jakie okna się zdecydujemy, zależy nie tylko wygląd domu, ale także nasz komfort i koszty ogrzewania.

 • Realizacje domów: dom nad zatoką z przeszkloną kuchnią

  Realizacje domów: dom nad zatoką z przeszkloną kuchnią

  W małym miasteczku Eldred w pobliżu Nowego Jorku znajduje się wyjątkowa rezydencja z przeszkloną kuchnią i widokiem na zatoczkę. Przed laty miejsce to w niczym nie przypominało dzisiejszej świetności. Dawniej znajdowało się tu gospodarstwo rolne, a sam budynek wymagał gruntownego remontu.

 • Kupując mieszkanie do remontu możesz rozbić bank! Jak to zrobić? Musisz pamiętać o dwóch zasadach

  Kupując mieszkanie do remontu możesz rozbić bank! Jak to zrobić? Musisz pamiętać o dwóch zasadach

  Wielu Polaków nie chce kupować mieszkania do remontu, dlatego decyduje się na dużo droższy lokal, za to gotowy do użytku. Taki wybór często jest błędem, bo mieszkanie wymagające remontu w krótkim czasie może stać się prawdziwą żyłą złota. Decydują o tym dwa czynniki.

 • Drzwi przesuwne - gdzie warto zamontować?

  Drzwi przesuwne - gdzie warto zamontować?

  Zwłaszcza te z dużymi skrzydłami, umożliwiają w razie potrzeby łatwą i szybką zmianę domowej scenografii. Są jak ruchome ściany - za ich pomocą można odsłaniać fragmenty pomieszczeń, zmieniając nastrój i klimat wnętrza, lub zasłaniać wejście do znajdujących się za nimi pokojów.

 • MONTERIADA 2018 - już od 30 stycznia na targach BUDMA

  MONTERIADA 2018 - już od 30 stycznia na targach BUDMA

  W dniach 30 stycznia - 2 lutego 2018 roku odbędzie się MONTERIADA 2018 promująca prawidłowy montaż wyrobów stolarki budowlanej. W ramach jej najnowszej, trzeciej odsłony, Związek POiD wraz z Partnerami wydarzenia przygotował nowości, o czym przekonać się będzie można osobiście odwiedzając stoisko MONTERIADY na targach BUDMA.

Porady, dotyczące aranżacji przestrzeni mieszkalnej, kolorystyki, oświetlenia, porady, związane z dekoracją, wyposażeniem domu i ogrodu. W naszym serwisie znajdziecie tysiące porad, dotyczących tematyki wnętrzarskiej. Dom, mieszkanie trzypokojowe i większe, mieszkanie dwupokojowe, kawalerka. Cztery Kąty, to porady dla małego i dużego metrażu. Jak powiększyć optycznie kawalerkę? Gdzie znaleźć dodatkowe miejsce na ubrania? Jak zagospodarować dużą przestrzeń? Znamy odpowiedź na te pytania. Cztery Kąty to również porady, dotyczące najmodniejszych trendów, które pomogą samodzielnie zmienić wygląd mieszkania i domu.

Porady. Jak mieszkać wygodnie?

Porady, dotyczące funkcjonalnych rozwiązań dla naszego domu, to jeden z naszych priorytetów. Najważniejszy jest przecież komfort i dobre samopoczucie. Czasem kilka prostych zabiegów może odczarować naszą przestrzeń mieszkalną i sprawić, że okaże się znacznie większa, niż mogliśmy przypuszczać. Liczne porady, związane z wyborem mebli, które będą nam służyły przez lata, porady odnośnie urządzania pokoju dziecięcego, salonu dla kilku osób, tarasu, na którym wygodnie będzie spędzać długie wieczory w lecie.

Porady. Jak mieszkać ładnie?

Porady, dotyczące estetyki to inspirujące artykuły, związane z wyborem modnej kolorystyki, pięknych i funkcjonalnych mebli, intrygujących dodatków. W naszym serwisie znajdziecie porady, które pozwolą wam urządzić mieszkanie w dowolnym stylu. Dowiecie się, czym charakteryzuje się styl skandynawski, jak zaaranżować przestrzeń w klimacie loftowym, które dodatki będą odpowiednie dla stylu prowansalskiego, kto najlepiej odnajdzie się w stylu klasycznym, a kto w rustykalnym.

Porady. Zrób to sam

Porady zrób to sam to przewodnik dla osób, które chcą samodzielnie pomalować ścianę, dla tych, którzy potrzebują porady, dotyczącej przyklejania tapet, renowacji mebli, tworzenia dekoracji świątecznych. To setki porad, które ułatwią wam malowanie płytek w kuchni, czy w łazience i pokażą, jak krok po kroku odnowić stylową komodę. Nie musisz od razu zatrudniać ekipy remontowej, aby dokonać zmian w swoim mieszkaniu. Czasem wystarczy odrobina cierpliwości i dobrej woli. Dzięki naszym poradom, poznasz proste triki, które ułatwią samodzielny remont salonu, sypialni, przedpokoju, czy kuchni. Dowiesz się, jak położyć kafelki w kuchni, poznasz sposób na pomalowanie krzesła ombre, doradzimy, jak wymienić tapicerkę fotela.