System Galeco BEZOKAPOWY - rynny ukryte w bryle budynku

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom współczesnego wzornictwa firma Galeco udowadnia, że rynny to coś więcej niż tylko niezbędny i użyteczny element każdego budynku.

Nowoczesność przez duże N

Minimalizm, geometria, nieszablonowe rozwiązania budowlane - oto sedno nowoczesnych brył domów mieszkalnych. Jeśli jeszcze projekt jest efektywny energetycznie, a przy tym kompaktowy - mamy konstrukcję idealną. Jednak sama bryła to nie wszystko. Absolutnym must have współczesnej architektury są: ciekawy sposób wykończenia elewacji, duże przeszklenia, swobodne łączenie różnych materiałów, na przykład drewna, kamienia i surowej cegły, a także ogromna dbałość o szczegół - drzwi, system rynnowy, stolarkę okienną.

Projekt w służbie designu

Wystająca poza lico budynku krawędź połaci dachowej, podobnie jak widoczne elementy rynien i rur spustowych, nie idą w parze z wizją formy współczesnych brył architektonicznych. System BEZOKAPOWY to system rynnowy stworzony z myślą o ułatwieniu pracy architektom i projektantom kreującym nieszablonowe formy budynków. Dzięki nowatorskiemu rozwiązaniu estetycznego chowania rynny i rury w bryle budynku, a także prostokątnemu kształtowi, inwestor zyskuje możliwość realizacji nawet najbardziej nieszablonowego projektu, bez konieczności tradycyjnego montażu rur na zewnątrz elewacji.

Oprócz wprowadzenia systemu do wnętrza elewacji budynku, jego innowacyjność polega na zatrzaskowym połączeniu haka z maskownicą - elementem długim służącym do zakrycia całego poziomu rynnowego. Opatentowane przez Galeco rozwiązanie pozwala naturalnie wkomponować rynny w elewację budynku niezależnie czy jest ona wykończona tynkiem, cegłą czy płytkami elewacyjnymi. Całość sprawia, że System Bezokapowy Galeco idealnie wrysowuje się w linię każdego obiektu, sprawiając że wpisanie w projekt systemu rynnowego jeszcze nigdy nie było tak proste.

Detal wieńczy dzieło

System Galeco Bezokapowy to kombinacja trzech materiałów, dostosowanych specjalnie do poszczególnym elementów. Poziom rynnowy jest wykonany ze stali - materiału najtrwalszego na oddziaływanie warunków zewnętrznych. Do produkcji rur spustowych zastosowano PVC-U ponieważ w zabudowie elewacji rury są w mniejszym stopniu narażone na warunki zewnętrzne, co pozwoliło podnieść ekonomiczność całego orynnowania. Maskownicę produkuje się ze stali powlekanej w pełnej gamie kolorystycznej w celu estetycznego wykończenia elewacji.

Zróżnicowana kolorystyka maskownicy (od jasnopopielatego, przez ceglasty, po głęboką czerń) daje duże możliwości aranżacyjne. Istnieje również możliwość doboru dowolnego odcienia w ramach palety RAL tak, by był jak najbardziej zbliżony do pokrycia dachu lub bezpośrednio elewacji.

Budując nowocześnie należy myśleć o projekcie w sposób całościowy. Bryła musi grać z designerskimi detalami, a te mają za zadanie przykuwać wzrok, stanowiąc jednocześnie wysmakowane dopełnienie konstrukcji. Całość powinna komponować się z otoczeniem, a wszystko razem, odpowiadać charakterowi mieszkańców. Dlatego liczy się nie tylko to, co widoczne - czasem najmniejszy szczegół może sprawić, że aranżacja stanie się wyjątkowa i zupełnie zaskakująca.

Więcej informacji na stronie www.galeco.pl .