Pomysły na przedpokój w bloku. Aranżacja małego przedpokoju

Przedpokój w bloku zazwyczaj bywa mały, wąski i ciemny. Jak go więc urządzić, aby był wygodny i nowoczesny? Oto sprawdzone pomysły na mały przedpokój.

Zagospodarowanie przedpokoju w bloku jest wielkim wyzwaniem. Pomieszczenie to jest z reguły nieustawne, ma wiele drzwi i jest ciemne. Są jednak sposoby, aby przedpokój stał się nieco przestronniejszy i wygodny.

Lustra w przedpokoju

Najważniejszym elementem aranżacji przedpokoju w bloku jest optyczne powiększenie go. Można to uczynić na kilka sposobów. Najprostszą metodą jest powieszenie luster, które są w stanie zwielokrotnić powierzchnię. Najlepiej kilka luster powiesić naprzeciw siebie lub wykleić ścianę lustrzaną mozaiką. Sprytnym sposobem jest umieszczenie lustra na przeciw wejścia do mieszkania. Dzięki temu zabiegowi przedpokój poszerzy się i skróci, a więc stanie się bardziej ustawny.  

Kolor ścian w przedpokoju

Wrażenie przestronności przedpokoju można osiągnąć, malując ściany na jasny kolor. Dekoratorzy proponują pomalować dłuższe ściany białą farbą, natomiast krótsze o kilka tonów ciemniejszą - w kolorze gołębim czy kremowym. W małych przedpokojach w blokach ściany powinny być gładkie, a ich kolor nie może być intensywny. W przedpokoju sprawdzi się również wracająca do łask fototapeta. Dobrze dobrana, czyli z perspektywą, potrafi naprawdę zdziałać cuda!

Oświetlenie przedpokoju

Przedpokój w bloku jest zazwyczaj pozbawiony okien, dlatego bardzo ważne jest jego odpowiednie oświetlenie. Jedna górna lampa nie wystarczy, źródeł światła musi być kilka, bo blask padający z różnych stron optycznie powiększa wnętrze. Warto zamontować równocześnie halogeny, kinkiety, reflektorki lub taśmy LED.

Podłoga w przedpokoju

Sposobem na powiększenie niewielkiej przestrzeni jest ułożenie w przedpokoju identycznej podłogi jak w pokojach. Dzięki temu uzyskamy harmonijną całość, a mieszkanie wyda się większe, funkcjonalne i nowoczesne.

Meble w przedpokoju

W małym przedpokoju bardzo ważny jest dobór mebli. Idealnie sprawdzą się meble wąskie. Często są one uchylne, dzięki czemu mogą sporo pomieścić. Producenci proponują meble modułowe, które można ustawiać jeden na drugim, tworząc wysokie kominy. Sporo mebli można powiesić na ścianach. Warto zainteresować się szafkami narożnymi. Dobrze, aby meble były w jasnym kolorze i lakierowane, bo ich połysk dodatkowo powiększy wnętrze. Jeśli w przedpokoju chcecie mieć szafę, wybierzcie model o przesuwanych drzwiach i połyskujących frontach. Oczywiście w przesuwanych drzwiach można umieścić tafle luster. Coraz częściej jednak architekci rezygnują z jednego modułu szafy i powstałej w ten sposób wnęce tworzą kącik na odzież wierzchnią i buty albo wieszają w niej lustro.

A może… bez przedpokoju?

Nowym trendem aranżacji przedpokoju w bloku jest połączenie go z salonem. Wymaga to wyburzenia ściany, ale zyskujemy naprawdę sporą przestrzeń. Umowną granicą jest wtedy np. fotel, z którego można korzystać w obu pomieszczeniach.

PRZEJDŹ DO GALERII >>

 

Więcej o:
Komentarze (6)
Pomysły na przedpokój w bloku. Aranżacja małego przedpokoju
Zaloguj się
 • tomaszszk

  Oceniono 5 razy 3

  Tytuł" Aranżacja MAŁEGO przedpokoju" - "mały", jak wiemy, to pojęcie względne. Ale nie szczujcie w tytule.

 • Izabela Anna

  Oceniono 2 razy 2

  Ja kupiłam ostatnio świetne szafki na buty, znalazłam takie w sam raz w sklepie internetowym Agaty. Mają też piękne wieszaki i lustro, o jakim marzę :)

 • Oceniono 1 raz -1

  Najlepiej jest gdy nie jets zagracany, szafa wnękowa, jakaś na zamówienie zrobiona jets dobrym rozwiązaniem, ja mam u siebie cos w tym stylu z artcore, zajmuje mało miejsca,a pomieści najważniejsze rzeczy.

 • Agata Maszkiewicz

  Oceniono 13 razy -13

  Nie wyobrażam sobie walczyć z aranżacją, nie mówiąc o wykończeniu samemu bez pomocy doświadczonego projektanta.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX