Sprytne schowki pod schodami

Schody są coraz częściej ciekawym elementem wystroju wnętrza. Ciekawym i praktycznym - pod nimi można urządzić sprytne schowki.

Pokonując schody, zużywamy siedem razy więcej energii, niż idąc po płaskim terenie. W domu na ogół korzystamy z nich wielokrotnie w ciągu dnia, dlatego zarówno wchodzenie, jak i schodzenie

powinno być dla nas jak najmniej uciążliwe. Schody muszą być zatem wygodne i oczywiście bezpieczne. Decyzję o ich usytuowaniu trzeba podjąć już na etapie projektowania budynku.

Na schody najlepsze jest drewno drzew liściastych - twarde i odporne na ścieranie. Stopnie robi się zazwyczaj z dębu, jesionu, klonu, buku, brzozy, wiśni, orzecha, rzadziej z gatunków egzotycznych. Można je też obłożyć kamieniem, terakotą, gresem (najlepiej z rowkowaną powierzchnią antypoślizgową). Schody bywają pełne lub z prześwitami między stopniami. Pełne sprawiają wrażenie masywniejszych, ale też bezpieczniejszych i bardziej stabilnych. Miejsce pod schodami można wykorzystać na szafę lub schowek albo urządzić tam np. dziecięcy kącik do zabawy.

Więcej o: