Mocny trend: miks różnych stylów

To teraz ulubiona zabawa dekoratorów wnętrz: tak połączyć przeróżne, często odległe tendencje, kolory, dodatki i meble z epoki, by powstała całość doskonale eklektyczna.

Wśród kolorów coraz częściej pojawia się szmaragd, odcienie przetartego błękitu, musztardowa żółć  i róż, lekko przydymiony, albo przeciwnie - malinowy. Biel i szarość trzymają się mocno, ale raczej w tle.

Co ciekawe, wracają do wnętrz motywy roślinne, nawet kojarząca nam się z mieszczańskim salonem palma. Modne są "botaniczne" tapety, albo fototapety imitujące przestrzeń, obraz lub misterne wyszywanki. Mocnym punktem odważnej stylizacji "na bogato" zawsze są żyrandole, lampy, obrazy - koniecznie wyraziste, jak kropka nad i.

Ci, którzy odziedziczyli po przodkach meble z metryką mają pole do popisu. Stare komody, fotele, stoły teraz są w nowoczesnych wnętrzach bardzo na swoim miejscu, warto w nie zainwestować. Udane mieszanie stylów wymaga jednak talentu i aptekarskiego wyczucia: tu szczypta w nadmiarze zepsuje cały efekt. Warto więc trzymać się prostej zasady: jeśli łączymy dwa przeciwieństwa, musi je spajać neutralny łagodny trzeci element.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ>>

Więcej o: